Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 27.12.2005, 15:01
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
nisam je rastavio samo sam otvorio kuciste posto je bilo naprslo i da nije usla voda .inace ovo gde su kalemovi sve je na svom mestu ,a ono crno sam procitao i na forumima a i ovi nasi"majstori"kazu da je grafit .pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 27.12.2005, 16:05
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Ako majstori kazu da je grafit onda neka i bude grafit (mozda misle to zbog toga sto je kod minelaba ta masa crne boje , dok je kod drugih bijele, plave ili neke druge ). Jedan savjet od mene (nisam nikakav majstor ), uzmi sondu i dobro je osusi (stavi je nekoliko dana na radijator ili blizu peci ali nikako u nju ). Kada mislis da je suva onda je prikljuci na detektor i vidi kako reaguje. Ako je sve u redu onda ce biti da je ipak negdje naprsla i da u nju ulazii vlaga. To mozes isprobati tako sto ces je staviti u vodu i posmatrati (slusati, bolje receno) promjene u ponasanju detektora. Kablove si vjerovatno vec provjerio (losi kontakti i sl). Da li su zaletovani na tacna mjesta (uporedis to sa drugom sondom), jer i sam sam imao problema sa tim kada sam prikljucio novu sondu na detektor i nije htjela da radi (2 kabla bila su pogresno zaletovana). Osim toga mozes malo i kontakte na stekerima da ocistis kao i kontakte za baterije itd itd ...
Ah, da, umalo zaboravih, vjerovatno znas da se grafit materijal koji provodi struju tako da se cuda mogu desiti ako udje vlaga u njega i popusti usput izolacija na kalemovima... mozda ce ti ovo pomoci oko toga da li se radi o grafitu ili ne (uostalom provjeri koliko moze izdrzati pritisak jedna grafitna olovka i zamisli da je sa tim materijalom zalivena sonda...ustvari, ja nisam ni znao da ima tecni grafit )
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 27.12.2005, 21:01
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav Vumi.Video sam da je I pacatianusu poznat grafit na minelabovim sondama,to je tanak sloj koji se veoma lako skida grebanjem ili se oljusti na nekim mestima,grafit postoji u tecnom stanju I ja ga imam u spreju,nesto kao sprej za farbanje(auto-lak). Sto se tice sonde nju vec vise od dva meseca ne koristim a I drzim je u stanu tako da je sva vlaga do sada otisla ako je bila.jos uvek mislim da je doslo do nekog spoja u kalemu jer jedna sonda od 10.5 od minelaba ne moze bas da ima toliku razliku u otporu kalema mozda za 10-20% ali ne za 100% ili vise,ovaj drugi kalem je u redu,ili sto je rekao pacatianus da kalemovi vise nisu izbalansirani.ja bih mozda mogao da je popravim samo sto mi nedostaje 1.osciloskop,2.malo znanja iz elektronike,3.parame tri…………itd.
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 27.12.2005, 21:27
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Ok, cini mi se da sam obecao pokusati saznati te parametre pa cu to sada i uciniti (naravno ako oni koji imaju takav detektor imaju i vremena i znanja da to urade )....meni jos nije jasno to oko grafita
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 27.12.2005, 23:42
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
http://www.thunting.com/geotech/foru...ad.php4?t=6783 ne bih da reklamiram drugi forum .da znam engleski vec bih do sada sredio sondu.ali nemam pojma tek svaku petu rec razumem. a GRAFIT je grafit .nego nema ga ramstain da nije u neku pecinu .pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 27.12.2005, 23:50
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Ne znam sta je sa rammsteinom, ne javlja se vec duze vrijeme, niti odgovara na email... Sto se tice prevoda tu ti ne mogu pomoci.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 29.12.2005, 13:03
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
vumi ako nadjes negde parametre mozda naidjes i na neku sliku oko izrade nove sonde ili opravke stare.video sam da na explorer ide i mono sonda ali nisam isto nasao nista oko izrade.rusi imaju neke sajtove ali opet je to na ruskom i engleskom. pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 29.12.2005, 18:33
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Nadam se da cu ih dobiti ali to nece biti prije druge sedmice januara, posto ja sutra putujem na manji godisnji odmor...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 29.12.2005, 22:19
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
e pa lepo se provedi , i puno srece
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 29.12.2005, 23:46
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
pa kako cemo slaviti bez tebe ove praznike na forumu.salim se.lepo se provedi(ponesi makinu za svaki slucaj) .pozdrav dragan
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Moje uputstvo za rad sa detektorom jackdetect Vrste i namjena 43 07.10.2005 12:25
sonde....... rammstein Vrste i namjena 1 06.02.2005 22:48


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!