Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 02.06.2006, 03:10
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
jesi li resio da izazoves poplavu
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 02.06.2006, 15:17
Kameleon
Gost
 
prilozi: n/a
ma ne sacekacu da vidim -ako bude susno leto, idem da kopam da malo pomognem ratarima i njihovim usevima-
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 02.06.2006, 16:54
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
imam i ja jednu pricicu, dal je istina???
amidza od kuma moje snajke ima svastiku ciji je brat dobar prijatelj sa jednim likom iz nekog sela u sumadiji ciji je deda zakopao cup pun zlatnih dukata ispod kamena okrenutog prema sumi negde oko desetak koraka od jednog izvora koji je mozda u medjuvremenu i presahnuo,e tu bas negde u blizini je zet unuka od tog dede,koji je u medju vremenu nicim izazvan umro pred sam kraj svoga zivota, poceo da kopa vodeci se po nekoj pricici koju mu je ispricao jedini preziveli rodjak inace to mu bese zaova po muskoj tetki i bas kad je oko 21 cas i posle nekoliko izkopanih rupa dosao do pravog mesta
slucajno ili namerno ili zahvaljujuci kletvama
tek pocne da naglo pada mrak i tek posle nekoliko sati i pred jutro se razdani, ovaj u trenutku pomisli mora da je to zlato ukleto kad se to desilo, e ali to nije sve u isto vreme kad je zabio prvi asov u pravu rupu iznad cupa on nije ni znao sta se desilo nepunih 432 kilometra dalje, naime bliski rodjak po majcinom ujaku , inace dobrodrzeci 94 godisnji paor se zagrcnuo i posle nepunih godinu ipo dana od tog trenutka u sred belog dana umre ,
slucajno ili namerno ili zbog ukletog zlata....
elem, ranim jutrom uranio momak da otkopa svoju srecu i poce tamo gde je sinoc pred mrak stao, eeeeee ali ne lezi vraze, neko iz sela ga je video dok je pred mrak kopao pa u zelji da se i sam obogati iskopa onu rupu i kad vide da u njoj nema nista osim nekoliko povecih komada kamenja on rupu zatrpa ,ali ko drugome jamu kopa sam u nju upada,
dal slucajno dal namerno dal zbog ukletog zlata koje je trazio,
kad je dosao kuci naprasno se razbole, temperatura 37 sa 1 ga slomi i on celi dan preleze u krevetu buncajuci o dukatima koje nije nasao i kad se pred vece odjednom oporavio resi da vise nikad nece pokusati ponovo da trazi ukleto zlato
elem onaj prvi dodje do rupe blizu izvora koji je presahnuo i pomeri poveci kamen, iskopa rupu u koju bi i pavkovic mogao da spakuje laki vojni transporter, ali sve je naravno bilo dzabe jer je ukleto zlato izgleda sa svakim zamahom pijuka tonulo sve dublje i dublje
slucajno namerno ili zato sto je bilo ukleto...
momak je od umora proizaslog kopanjem i jakim suncem cele noci sanjao kojekakve karakondzule, letece gremline i babaroge sa dve glave koje su ga opominjale da vise ne dohvati u zivotu asov lopatu ili pijuk i tako on resi da napusti selo i nadje si neki laksi posao i tako postade kontroverzni biznismen...
i kao i obicno
slucajno ili namerno
ali kletva je bila uspesna i djavolcici su uspeli da sacuvaju ukleto zlato i do dana danasnjeg i ko zna koliko jos ce tako biti...
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 02.06.2006, 20:42
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Cica Mica i gotova prica.
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 02.06.2006, 20:43
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od banebeograd
...inace dobrodrzeci 94 godisnji paor se zagrcnuo i posle nepunih godinu ipo dana od tog trenutka u sred belog dana umre ...
? ? ? ? ? ?
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 02.06.2006, 21:46
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.491
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Do sada smo imali,znaci,portabl djavole,gremline,sup ermena,vremenske nepogode i familijarne relacije sa babarogama.Hm,nije lose.Ima li iko ista o gujama?Ja volim one sa gujama.Kao npr. ono,prokleto zlato...dvoglava guja...moze i jednoglava,nema veze i tako to.P.S.Znam ovu zaovu po muskoj tetki,kod nas prodavala kupus na pijaci.
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 03.06.2006, 13:33
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od Kameleon
Pitam se ponekad da li se deda seca gde bese to mesto
jel ti djed jos ziv, ako jeste pitaj ga, ponesi kameru sa sobom i sve to snimaj...cisto da i nas uvjeris u istinitost te price
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 03.06.2006, 13:40
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od Miki
? ? ? ? ? ?
miki, nije valjda da vjerujes banetu i da je pricu cuo od nekoga, haha, covjek ocigledno ima smisla za zbijanje sala
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 03.06.2006, 14:24
Kameleon
Gost
 
prilozi: n/a
ma ziv je deda ali nije bas za setanje po sumi
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 03.06.2006, 20:06
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
ma ne , cisto mi je bilo interesantno procitati o ,,dobrodrzecem 94godisnjem paru koji se iznenada zagrcnuo i odapeo ,, kao da je to nekoga iznenadilo , u fazonu ,,nista im nije bilo pre toga,,
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Pop Martinovo blago pdragan Priče...legende...itd 346 13.12.2014 23:11
Cetnicko blago vredno 8 miliona dolara prepelica Priče...legende...itd 9 26.04.2008 01:28
Zidovarsko blago rammstein Zanimljivosti 2 16.06.2007 15:50
Blago Cara Lazara lovac Priče...legende...itd 13 19.05.2006 20:18
Tracansko blago rammstein Zanimljivosti 5 07.02.2006 22:40


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!