Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 19.11.2008, 14:15
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Marko druze mozemo poceti sa vrdjanjem ali nije prikladno za ovaj forum.Ja sam recimo preneo nesto sto sam slusao uzivo pre 20 godina od jednog poznanika koji licno poznaje ucesnika dogadjaja u Istri.Covek je proveo 6 meseci u istrazi u to vreme i pustili su ga u nedostatku dokaza.To ne znaci da nije odnosno je preneto posudje u Istru kako bi bilo prebaceno preko granice.Postoje zivi ucesnici tog dogadjaja pa ce mozda jednog dana napisati nesto o tome.Da nije bio umesan neko iz vrha vlade i vojske SFRJ istraga bi isla kako treba i doslo bi se do tacnih informacija.Hocete reci da nije bilo korupcije i mita u to vreme?Bilo je ali ne toliko otvoreno kao danas.Svi su oni Titova skola to znaci da su bili izuzetno oprezni,zna se da su mnogi bili i kolekcionari u tim krugovima.Kao sto rekoh postoje zivi ucesnici tog dogadjaja koji zive i danas u bivsim republikama SFRJ i samo oni mogu reci gde je tacno pronadjeno posudje a mi mozemo nagadjati iz raznih clanaka ili prica i prepricavanja njihovih poznanika.
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 19.11.2008, 14:49
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
Dzoni,ako ponovo procitas moj post shvatices da ja nisam nikoga vredjao i to mi zaista i nije ni na kraj pameti.....samo ne volim komentare na osnovu novinskih teksova,a ni komentare tipa rekla-kazala...citat od Dzoni-ja:
''Ja sam recimo preneo nesto sto sam slusao uzivo pre 20 godina od jednog poznanika koji licno poznaje ucesnika dogadjaja u Istri.''...
Da li ce ti nesto znaciti ako ti kazem da sam ja cuo pricu od onoga ko je iskopao ostavu?
E sad kuda se sve kretala i kojim je kanalima prenosena i ko je sve ucestvovao-to se ne ce saznati nikad,zato sto u takve stvari nismo mogli biti upleteni mi,obicni smrtnici,vec je to mogao biti samo neki glavonja ili .uzonja,ili mozda .uzonjin sin
Sto se Enigminih komentara i ispravki tice...na to sam vec oguglao i ne zelim da se upustam u bespredmetna prepucavanja tipa 1936 ili 1937 i da li je bilo 4 tone ili 44....
Imam jednog dobrog drugara ovde koji me podseca na Enigmu....
ako ja tom drugu kazem:vidi kako je nebo plavo...on ce reci jeste plavo,ali nije bas cisto plavo,nego je vise svetlo plavo...a ima i oblaka.
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 19.11.2008, 15:01
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Ok Marko samo sam naglasio da polemika ne ide u drugom pravcu koji nas ne zanima ovde na forumu.Pozdrav.
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 19.11.2008, 19:24
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Kao što rekoh svaki izvor tambura po svome bez čvrstog uporišta, tako da se priča iz oba slučaja svodi na sistem "rekla - kazala".
Činjenično stanje znaju samo oni kojima je ovo blago bilo u rukama.
Žalosno je što ova ostava nije završila na pravom mjestu, u jednom od naših muzeja, ovisno o mjestu nalaza.
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 19.11.2008, 21:38
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
..i ne samo ova ostava,na zalost spisak je poduzi i tako opremljen muzej bi svakako bio jedno od svetskih cuda.
Ja sam to napisao da bi se videlo da mi ''cesto i naoruzani divlji arheolozi koji unistavaju arheoloska nalazista'' (kako nas je nazvao jedan arheolog,mislim u Vecernjim novostima) pravimo mnogo manju stetu ovoj drzavi (po meni ne pravimo nikakvu stetu,vec korist posto mnogi predmeti ugledaju svetlost dana umesto da budu raskomadani traktorima) od ljudi iz visih slojeva drustva (politicara,raznih nacelnika za borbu protiv organizovanog kriminala itd itd) koji su raskrcmili kulturno bogastvo ove zemlje.
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 19.11.2008, 21:44
fabijanus
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Ostava denara je pronađena u selu Kamenici pokraj Niša 1937. godine, a sadržavala je oko 4 tone ili milijun i pol komada rimskih denara.
Muzej iz Bostona kupuje 150 kilograma denara, Nizozemski muzej 300 kg, u Beogradskom muzeju nalazi se oko 5 kg iz ove ostave a ostalo se i dan danas vrti po svjetskim aukcijama. Pitanje je što je prava istina jer svak tambura po svome.


HAHA SA 30 TONA NA 4 TONE NAKRAJU CE BITI 4 NOVCICA KOJA SU MILIUNE VRIJEDNI :::NA JA TKO VIJERUJE ::POZZZZZ
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 19.11.2008, 22:03
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.494
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
ovdje je bilo govora o jednoj ostavi...http://www.vumidet.net/forum/showthr...om+progresijom
A ,koliko me sjecanje sluzi, negdje prije 25-30 godina sam citao jedan clanak u "politikinom magazinu"o srebrenim tanjurima pronadjenim na Briunima,sasvim slucajno ....bio sam lud za politikinim zabavnikom
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 28.11.2008, 12:54
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
sto se tice one srebrne kopce (markov post) iskopane u Macvanskoj Mitrovici moram da pitam caleta o tome . Jer je on tada sa jos nekim ljudima radio(za muzej i amerikance) na iskopinama i otkopavanju tih grobnica. U jednoj od njih su pronasli veliki srebrni krst i jos neke ornamente za koje se pretpostavlja da su pripadali Metodiju. Iz nekog razloga ni dan danas se o tome nista ne zna. Mozda je i ta kopca iz bas te grobnice
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Zanimljiv Link zokioki Zanimljivosti 0 10.09.2007 00:07
evo jedan mnogo dobar link Ahil Zanimljivosti 0 27.07.2005 22:47


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!