Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 07.03.2009, 21:20
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Nedoumica

Imam jednu nedoumicu koja me muci ovih dana pa bih zamolio za jedan iskren odgovor iskusnijih poznavalaca metal detektora.
Sta bi ste vi uradili da ste na mom mestu. Da li biste kupili novu sondu za Whites eagle spectrum koji je star oko 14,15 godina ili biste kupili skoro nov whites DFX (nije DFX 300). Izludeo sam se citajuci internet. Jedni hvale eagle do nebesa drugi DFX.
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 07.03.2009, 21:46
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Radi se o sličnim aparatima, razlika je u tome što DFX ima mogućnost rada s dvije frekvencije i zato je neusporedivo kvalitetniji kod detektiranja sitnih zlatnih i srebrnih predmeta, ako je cijena povoljna nemoj puno razmišljati, pitanje je dana kada će se XLT zablesirati.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 07.03.2009, 22:18
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Eagle

Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Imam jednu nedoumicu koja me muci ovih dana pa bih zamolio za jedan iskren odgovor iskusnijih poznavalaca metal detektora.
Sta bi ste vi uradili da ste na mom mestu. Da li biste kupili novu sondu za Whites eagle spectrum koji je star oko 14,15 godina ili biste kupili skoro nov whites DFX (nije DFX 300). Izludeo sam se citajuci internet. Jedni hvale eagle do nebesa drugi DFX.
Po meni je Whites eagle spectrum 2 sl bolji od dfx
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 07.03.2009, 22:38
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Imam eagle 1 (sa vecom kutijom). Mene zanima koji je dublji jer mi je dubina mnogo vaznija od bilo kakvih zlatnih predmeta jer gazim terene gde su ziveli siromasniji rimljani i slabo ima zlatnih predmeta. Znaci sto dublje to bolje.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 07.03.2009, 22:41
laki
Gost
 
prilozi: n/a
ni jedan od ova dva (moje misljenje)
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 08.03.2009, 00:00
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Što se tiče dubine zadovoljan sam s oba aparata, istina je da ovi aparati često piskutaju kada se nabriju do daske, tijekom rada treba parametre aparata ugađati postupno i tek tada se dobije maksimum. Da bi se Spektrum doveo u optimalno radno stanje po pitanju dubine potrebno je oko 30 minuta ugađati aparat uz rad. U nikojemom slučaju se ne radi o detektoru tipa pali i vozi, jasno, ako se žele postići maksimalne performanse. Prvo zagrijavanje, pa tek tada vožnja, mnogi puše s ovim aparatima zato jer ih ne znaju podesiti. Na instalirane programe treba zaboraviti zato jer svaki izlazak na teren zahtjeva uigravanje detektora, a to mu je mana i prednost.

Promijenjeno od Enigma (08.03.2009 u 00:08 sati)
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 08.03.2009, 11:56
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
U svakom slucaju DFX . Nigma koji ti inace dogradjujes fabricki program ili si vec odavno zauzeo onaj suplji sa nekim svojim.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 08.03.2009, 19:41
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Razmisli kakv ti je teren i uporedi sa perfomansama aparata i pazari. Internet zaboravi, zna se ko se reklamira na internetu.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 08.03.2009, 19:53
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od perun Prikažite prilog
U svakom slucaju DFX . Nigma koji ti inace dogradjujes fabricki program ili si vec odavno zauzeo onaj suplji sa nekim svojim.
Ne koristim tvorničke programe, aparat podešavam ovisno o vrsti terena, napravim osnovne postavke i određene parametre aparata podešavam uz rad.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 08.03.2009, 20:51
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Znaci nista ne friziras vec mic po mic, blago tebi kad imas vremena. Imas kakav dobar program koji se bazira samo na zvuk.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!