Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 30.01.2010, 03:01
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Koji drugi forum ?
Ja sam bio na jednom koji se više bavi elektronikom i prodajom aparata iz kućne radinosti, ali me odje_baša, da ni sam ne znam zašto.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 30.01.2010, 13:00
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
xaxaxa,tebe odj_ebase a ja ih odj_ebo.....sta ces....
video sam da je gazda napisao neko srcelamajuce pismo kako mu forum ne ide itd...da ne duzim,u kome kako je naveo "neki" od nas koji smo bili tamo na forum pisali smo mu svasta protiv vumija privatno,samo steta sto nije sacuvao sve to da bi izneo u javnost.
s obzirom da sam ja napisao jedno jako sentimentalno "oprostajno" pismo tamo,koje je rade-bec procitao,a verujem jos dosta njim,a gazda obrisao brze bolje....ne bi me cudilo da sam ja tamo "drzavni neprijatelj br.1"
kako god....uopste ne sumnjam da su jos uvek neki odavde tamo ili javno ili potajno,koji ce drage volje preneti informacije s ovog foruma,sta se prica.
al da ne skrenemo temu,vratimo se starom avarskom pojasu
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 30.01.2010, 13:25
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
Imate slike pojasa na drugom forumu.Cini mi se da sam ja pisao gde se nalazi pojas.
Pretpostavljam da originalni pojas zna samo nekoliko ljudi gde se nalazi, replika se nalazi u muzeju u Sremskoj Mitrovici i najverovatnije je necemo nikad videti jer nece da je prikazu pa cak i na video binu kako je najavljivana. A znate zasto? Da ne bi mozda braca Kozjak ili Mitke Simeonovski ili neko ko ga je video uzivo prepoznao da se radi o kopiji a ne originalu. Sve slike sto sam video na internetu su mi nekako mutne kao i sva ta rabota ljudi koji su odgovorni za avarski pojas. Malo sam cunjao po internetu pa evo nekih zanimljivih tekstova:
NAGRADA 3.860 EVRA
Prema proceni sudskog veštaka i zlatara, garnitura Avarskog pojasa sadrži zlato od 22 karata, čija tržišna cena je 9,50 evra za gram. Kako je reč o “neobrađenom zlatu”, njegova cena kao predmeta na tržištu je danas 11.405,30 evra! Po Zakonu o kulturnim dobrima, nagrada za iskopano blago, nalazaču donosi trećinu te cene. Dakle, 3.860 evra.
Ne daju ni novinarima da ga slikaju pa nebi ga dali ni predsedniku Srbije i vlade da ga vide, ste se tu krije i zasto nesme niko da ga vidi, mozda je prokleto ili radioaktivno ili ima kugu, mozda pogledom na njega moze da se osplepi, da se poludi od prizora. Smem da se kladim da cu pre videti originalni pojas na nekoj aukciji ili u muzeju u Londonu ili Parizu nego u nasoj Drzavi.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg avarskipojas1yw8.th.jpg (4,5 KB, 13x prikazano)
Tip dokumenta: jpg avarskipojas2ec7.jpg (6,4 KB, 14x prikazano)
Tip dokumenta: jpg avarskipojas3er8.th.jpg (4,6 KB, 12x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 30.01.2010, 13:58
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Ovde ima mali deo sta je sve iz nase Srbije zavrsilo u drugim drzavama
http://www.vojvodinacafe.com/forum/k...no-blago-8548/
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 30.01.2010, 17:49
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Koliko sam ja upoznat sa ovom tematikom, orginalni Avarski pojas se cuva na sigurnom mestu u Srbiji.Price koje kruze u narodu da je pojas zavrsio u nekoj kolekciji za enormnu sumu novca nije tacna.Replika pojasa se pravi da bi bio izlozen na javnom mestu kako bi bio dostupan javnosti na uvid
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 30.01.2010, 17:59
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Koji drugi forum ?
Ja sam bio na jednom koji se više bavi elektronikom i prodajom aparata iz kućne radinosti, ali me odje_baša, da ni sam ne znam zašto.
Da Enigma bas taj forum.Sta se izdesavalo sa tobom to ne znam.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 30.01.2010, 18:27
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
xaxaxa,tebe odj_ebase a ja ih odj_ebo.....sta ces....
video sam da je gazda napisao neko srcelamajuce pismo kako mu forum ne ide itd...da ne duzim,u kome kako je naveo "neki" od nas koji smo bili tamo na forum pisali smo mu svasta protiv vumija privatno,samo steta sto nije sacuvao sve to da bi izneo u javnost.
s obzirom da sam ja napisao jedno jako sentimentalno "oprostajno" pismo tamo,koje je rade-bec procitao,a verujem jos dosta njim,a gazda obrisao brze bolje....ne bi me cudilo da sam ja tamo "drzavni neprijatelj br.1"
kako god....uopste ne sumnjam da su jos uvek neki odavde tamo ili javno ili potajno,koji ce drage volje preneti informacije s ovog foruma,sta se prica.
al da ne skrenemo temu,vratimo se starom avarskom pojasu
Eclipse,ti kao MODERATOR ne smes dozvoliti skretanje od prave teme,a sam to radis.Sta bi drugi clanovi trebalo da rade,da se ugledaju na tebe?Kazes : Ja sam ih odj..... ,to si rekao za sve clanove drugog foruma?Imao si polemiku sa Gazdom drugog foruma a ne sa svim clanovima.Ono sto si napisao Gazdi na forumu ,pa to ti niko nebi oprostio.Da li neko prenosi obostrane informacije,da li je bitno?Svako moze biti clan jednog i drugog foruma i desetog,to je pravo svakog od nas gde ce biti i sta ce pisati.Mozda je Gazda drugog foruma clan ovog foruma a ti ne znas,sam ce procitati sta zeli.Ovo sam pisao realno i posteno ,mozda gresim,ispravite me,morao sam da napisem bez ljutnje.Sad da se vratimo pravoj temi.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 30.01.2010, 19:02
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Očigledno je da je ova rodbina totalno primitivna, ili umjesto vode piju tintu, obilato koristeći egzotične halucinogene gljive i travke, u životu nisam pročitao veću glupost.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 30.01.2010, 19:57
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Očigledno je da je ova rodbina totalno primitivna, ili umjesto vode piju tintu, obilato koristeći egzotične halucinogene gljive i travke, u životu nisam pročitao veću glupost.
'Felix' je magistrirao arheologiju u Engleskoj.Inace je bio prijatelj sa pokojnim Petrom Milosevicem....
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 31.01.2010, 01:42
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
Eclipse,ti kao MODERATOR ne smes dozvoliti skretanje od prave teme,a sam to radis.Sta bi drugi clanovi trebalo da rade,da se ugledaju na tebe?Kazes : Ja sam ih odj..... ,to si rekao za sve clanove drugog foruma?Imao si polemiku sa Gazdom drugog foruma a ne sa svim clanovima.Ono sto si napisao Gazdi na forumu ,pa to ti niko nebi oprostio.Da li neko prenosi obostrane informacije,da li je bitno?Svako moze biti clan jednog i drugog foruma i desetog,to je pravo svakog od nas gde ce biti i sta ce pisati.Mozda je Gazda drugog foruma clan ovog foruma a ti ne znas,sam ce procitati sta zeli.Ovo sam pisao realno i posteno ,mozda gresim,ispravite me,morao sam da napisem bez ljutnje.Sad da se vratimo pravoj temi.
"Eclipse,ti kao MODERATOR ne smes dozvoliti skretanje od prave teme,a sam to radis.Sta bi drugi clanovi trebalo da rade,da se ugledaju na tebe?"

-neki bi trbali,al nisam dosta vucen za jezik da bih rekao zasto.

"Kazes : Ja sam ih odj..... ,to si rekao za sve clanove drugog foruma?Imao si polemiku sa Gazdom drugog foruma a ne sa svim clanovima."

-ni enigmu nisu odjebali,pa cak ni gazda pa se izrazio "iz_jebase me"...ja sam se nadovezao na njegov tekst.istina bilo je dosta dobrih ljudi tamo.

"Imao si polemiku sa Gazdom drugog foruma a ne sa svim clanovima.Ono sto si napisao Gazdi na forumu ,pa to ti niko nebi oprostio."

-imao sam,a ti znas i zasto,kao sto jos njih znaju,a za oprostaj,ko je trazio?znas da i kad si me nudio da idem tamo,nisam hteo.

"Da li neko prenosi obostrane informacije,da li je bitno?"

-mozda nije.....i ne zanima me,obicna krtica.

"Svako moze biti clan jednog i drugog foruma i desetog,to je pravo svakog od nas gde ce biti i sta ce pisati."

-slazem se sa tobom.jer sam ja nekom zabranio?jel sam mozda tebe nekad pitao sta ces tamo?

"Mozda je Gazda drugog foruma clan ovog foruma a ti ne znas,sam ce procitati sta zeli."

-mozda i jeste,mada se izjasnio cini mi se da mu prenose,a nije ni bitno.da je sziv i zdrav.

"Ovo sam pisao realno i posteno ,mozda gresim,ispravite me,morao sam da napisem bez ljutnje.Sad da se vratimo pravoj temi."

-napisao si realno i posteno,slazem se.ne vidim zasto bi te neko ispravljao.vratimo se temi.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
moguci pomeni srpskog i hrvatskog imena ex3m Zanimljivosti 2 02.02.2006 00:35
Poreklo zakopanog blaga dropsyblood Zanimljivosti 12 16.05.2005 08:42


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!