Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Garrett
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Garrett Svi garrettovi modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 10.10.2011, 00:41
Zarkov
Gost
 
prilozi: n/a
Garrett AT Gold Metal Detector

Mislim da su se naučili mana na At pro, pa namestili ovaj model.







Key Features of the Garrett AT Gold Prospecting Metal Detector:

ALL-METAL MODE: True All-Metal mode offers deepest detection depth and sensitivity on the smallest nuggets.
GRAPHIC TARGET ANALYZING: Simultaneously shows the target's conductivity and the detector's discrimination pattern.
ALL TERRAIN: Designed for use in wet, humid and dusty environments. Weatherproof housing can be immersed in water to 10-foot (3m) depth.
DIGITAL TARGET ID: Numeral scale from 0 to 99; indicates a target metal's conductivity for increased ability to distinguish targets from each other.
HIGH-RESOLUTIONI IRON DISCRIMINATION: Provides 40 points of iron resolution”controlle d with touchpads and viewed as a digital number on the LCD”for the most precise ability to separate a good target from iron trash.
ADJUSTABLE THRESHOLD: Allows the user to manually adjust the audio threshold (constant background sound) to better hear targets.
PRO MODE AUDIO: Proportional audio response and Tone Roll Audio features provide more target information.
IRON AUDIO™: Allows user to hear discriminated iron and to audibly identify problematic flat iron objects like bottle caps and washers.
ALL-METAL IRON AUDIO™: A Garrett exclusive feature that allows user to audibly identify iron objects even while operating in a True All Metal Mode.
GROUND BALANCE (MANUAL): Allows the user to manually adjust the detector's ground balance to reduce the detrimental effects of ground mineralization.
GROUND BALANCE WINDOW™: A Garrett exclusive feature that allows user to "spread" the ground balance setting to reduce the response to subtle ground variations.
FAST TRACK™ GROUND BALANCE: Automatic feature that allows user to quickly ground balance the detector in mineralized soil conditions.
ELECTRONIC PINPOINTING: This Non-Motion All-Metal Mode is used to precisely locate a detected target's location in the ground.
ONE-TOUCH TREASURE HUNTING: With the touch of a button, your metal detector is: powered on; automatically reset to factory (or your) settings; and ready to search!
Digital Target ID (0 to 99 scale)

For the first time Garrett has included a target ID scale. The Garrett AT Gold includes a Digital Target Identification system to give you the specific target value. This will help you identify buried targets with great precision and ease. All targets are shown on the LCD display by number. Targets that are closest to 1 are the most ferrous (iron). As you go up the scale, the most conductive items come up with numbers closer to 99.
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 10.10.2011, 01:33
Bucanero Bucanero je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 23.03.2010
prilozi: 190
Zahvaljivao se: 5
Dobio je 78 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Razlika kod ova dva detektora je u frekvenciji na kojoj rade, kod AT PRO 15kHz a kod AT GOLD 18kHz. Mislim da se AT GOLD nije pojavio da bi ispravio neke nedostatke koji su primjecenji kod AT PRO vec je u pitanju markentiska strategija kompanije koja uvodi novu seriju detektora na trziste postepeno jedan po jedan. Ja ako bi birao izmedju ova dva detektora izabrao bi AT PRO iz razloga sto se isporucuje sa 8,5x11 sondom za razliku od AT GOLD koji dolazi sa 5x8 sondom sto je ipak premalo pa bi bilo potrebno izdvojiti dodatna sredstva za nabavku vece. Navodno oba detektora imaju odlican diskriminator a i cjena im je vec ozbiljna tako da se nebi mogli tretirati kao detektori za pocetnike.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 10.10.2011, 01:58
Zarkov
Gost
 
prilozi: n/a
Razumem to oko frekvencije , ali recimo i AT pro se od pre par meseci isporučuje poboljšan baš zbog mana koje je imao.
http://imageshack.us/photo/my-images...127383110.jpg/ Mislio sam na ozbiljne početnike iznad 500€ oni sa ace 250 ne mogu ni dinar da nadju na 5 santimetara, da se neko ne nadje uvredjenim.
A rekao sam za početnike jer AT pro ima lakše štelovanje ground balanca.Što se tiče svega ostalog zato se zove Pro. :-D
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 10.10.2011, 09:22
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Zarkov, dosta je pisnao na forumu da se fotke i sl ne linkuju prema "imageshack"-u i slicnim stranicama. Razlog je sto ce to jednom da nestane na toj stranici i onda ovdje nastaje prazan prostor i tema nece vise imati smisla. Drugo, zamolio bih te da ne ubacujes tekstove na stranim jezicima a ako bas moras, onda iste prevedi. neka sada bude ovako ali nemoj vise - hvala .
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 10.10.2011, 12:34
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od Zarkov Prikažite prilog
Razumem to oko frekvencije , ali recimo i AT pro se od pre par meseci isporučuje poboljšan baš zbog mana koje je imao.
http://imageshack.us/photo/my-images...127383110.jpg/ Mislio sam na ozbiljne početnike iznad 500€ oni sa ace 250 ne mogu ni dinar da nadju na 5 santimetara, da se neko ne nadje uvredjenim.
A rekao sam za početnike jer AT pro ima lakše štelovanje ground balanca.Što se tiče svega ostalog zato se zove Pro. :-D
pocetnici u ovom hobiju se ne dele na one koji trose 1500 i one koji trose 300 evra za detektore,
nego na one koji znaju da ne znaju nista ali su spremni da to priznaju
i one koji misle da sve znaju jer su procitali nekoliko stranica na netu i onda drze monologe po forumima dok i sami sebe ne ubede da nesto znaju

pominjes "lakse stelovanje ground balansa",
ne postoji nista lakse od stelovanja GB na detektorima , koji god da je .
to je toliko jednostavna radnja da ne postoji niko ko to ne bi mogao da uradi,
pri tome kod vecine detektora postoji i opcija auto GB,
pa ti zato preporucujem da ti stelovanje GB ne bude odlucujuci uslov kod kupovine aparata,
postoje neki drugi /bitniji/ parametri na koje treba da obratis paznju

ps. taj koji ti je rekao da ace 250 ne moze da nadje nista na 5 cm trebao je prvo da stavi baterije u taj detektor pa da onda proba nesto sa njim da radi.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 10.10.2011, 13:01
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
ako nista da stavi pune baterije a ne stare 1 god izvadjene iz djecijeg autica
treba otvoriti temu " Ground Balance. Ceste greske pri stelovanju GB"
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 10.10.2011, 17:24
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Brate tako se ponekada slatko nasmejem da mi se Grundbalans razebe i posle ga nemogu danima nasteliti. Narocito ovo sa Gretom me rastuzilo
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 10.10.2011, 22:41
Zarkov
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Zarkov, dosta je pisnao na forumu da se fotke i sl ne linkuju prema "imageshack"-u i slicnim stranicama. Razlog je sto ce to jednom da nestane na toj stranici i onda ovdje nastaje prazan prostor i tema nece vise imati smisla. Drugo, zamolio bih te da ne ubacujes tekstove na stranim jezicima a ako bas moras, onda iste prevedi. neka sada bude ovako ali nemoj vise - hvala .
Zahvaljujem Vumi na obaveštenju, pretpostavio sam, bio sam i sam admin na par foruma isti problem se javljao. ;-) Koji sve http://linkovi smeju da se stavljaju. U postovima? Ustvari potražiću po forumu.
Što se tiče prevoda teško nemam vremena ja za to a kod mene dosta matrijala u istraživanju je Engleski jezik, tipa Dokumentarci Wiki daje konkretnije podatke na engleskom, ovakvi podatci o detektorima su uglavnom na engleskom , pa razmišljam bolje išta, nego ništa da ne piše. Da ih uporedjujemo ispod onda rezultati itd.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 10.10.2011, 23:10
Zarkov
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
pocetnici u ovom hobiju se ne dele na one koji trose 1500 i one koji trose 300 evra za detektore,
nego na one koji znaju da ne znaju nista ali su spremni da to priznaju
i one koji misle da sve znaju jer su procitali nekoliko stranica na netu i onda drze monologe po forumima dok i sami sebe ne ubede da nesto znaju

pominjes "lakse stelovanje ground balansa",
ne postoji nista lakse od stelovanja GB na detektorima , koji god da je .
to je toliko jednostavna radnja da ne postoji niko ko to ne bi mogao da uradi,
pri tome kod vecine detektora postoji i opcija auto GB,
pa ti zato preporucujem da ti stelovanje GB ne bude odlucujuci uslov kod kupovine aparata,
postoje neki drugi /bitniji/ parametri na koje treba da obratis paznju

ps. taj koji ti je rekao da ace 250 ne moze da nadje nista na 5 cm trebao je prvo da stavi baterije u taj detektor pa da onda proba nesto sa njim da radi.
To za ground balance sam lupio, ne znam da li ću ostati živ!!! :-) A imaš i one početnike koji su pročitali malo više stranica na netu odgledali svakojaka uporedjivanja čitali strane forume u poslednjih par godina i maštali kako će da kupe već jednom taj detektor i skupljali sve moguće mape podatke legende priče starih itd. a para uvek za nešto drugo osim za to, pa neće da drže monologe zato što su ubedjeni da sve znaju. Jel postoji i takva grupa po tvom mišljenju. Ne bitno je to sve, samo dobro mesto i sa srećom.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 10.10.2011, 23:24
Mile_k
Gost
 
prilozi: n/a
teorija i praxa ili ti taraba i teren
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Garrett AT Pro Metal Detector Zarkov Garrett 36 22.01.2014 20:55
Gold max sa DeTech Sef i kratki XP 30 18.11.2011 14:23
pump my metal detector eclipse4 Zanimljivosti 0 25.02.2011 14:29
Hitler’s Gold: Uncovering the Biggest Bank Heist in History banebeograd Novi vijek 1 17.07.2010 15:40
Fisher gold bug 2 RUAH Vrste i namjena 3 02.05.2010 17:33


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!