Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 04.03.2009, 01:54
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Goldmaxx power i Tesoro Lobo Supertraq :)

Konacno odoh i ja malo na teren. Jeste da je bila noc ali sta da se radi. Sam ne volim da idem a ostale kolege ne mogu bas radnim danima. Pronasao sam jednog i otisli smo na isto mjesto gdje su neki dan bili kratki i Rade. Na zemljistu se odmah moglo vidjeti da je tu bio neko sa vecim sondama . Rupe (naravno zatrpane) su bile siroke i po 1m u nekim dijelovima . Na terenu se nalazi prilican sloj polegle trave, ali bar nije bilo blato. Nije mi se dalo brojati sva mjesta gdje je "neko" kopao, ali ima ih prilicno. Na jednoj povrsini je bilo umalo pa 3 metra iskopan kanal u duzinu. To mora da je Rade naletio na rasutu ostavu pa je sve prevrnuo . Moj kolega je imao Goldmaxx powera a ja sam imao Tesorov Lobo Supertraq, sa standardnom spider sondom. Kolega je imao DD 27cm na svome. Mjesto je prilicno nezgodno, na njemu se nalazi dosta cahura od puscane municije, koje daju signal kao da je 1kg zlata pod sondom . Nismo puno vremena proveli na tom mjestu, posto je prilicno udaljeno od nasih mjesta stanovanja, mozda 2 sata.

Nismo provjeravali detektore na svaki signal, osim sto je on trazio 2x da ja provjerim njegove signale, sto sam i ucinio (imao sam ih oba).
Posto mi je ovo prvi put da radim sa Lobom, prva dva komada sto sam iskopao bili su neko zeljezno smece, kao geleri od granate. Htio bih reci da sam Loba kratko ukljucio u stanu da vidim kako mu radi diskriminator i u stanu sam skontao da mu diskriminator vec na dvojci izbacuje burgiju od 8mm (to mi je prvo doslo pod ruku), tako da sam na terenu isto to uradio. Ovo sada neka procitaju dobro oni koji se bakcu testovima u vazduhu . Detektor mi je sa diskriminatorom na 2 dobrim signalom pokazivao cak i dosta manje zeljezne predmete (zato i iskopah ona prva dva predmeta od zeljeza ). Vremenom sam otprilike pronasao pravo mjesto za diskriminator, tako da izbacuje zeljezne predmete ili da njihovi signali samo pucketaju. Koliko sam mogao primjetiti, kod Loba se diskriminator nebi smio povecavati previse, jer bi tada vjerovatno gubio manje i tanje novcice. Puscanu cahuru moze da diskriminise na polozaju diskriminatora od 15h pa na dalje (ako uzmemo da je citav krug 24h ). Naveo sam "h" jer nisam imao nikakvu lampu da vidim tacno na kome je broju . Sta detektor gubi sa ovom jacinom diskriminatora, to jos ne znam, ali po navodima proizvodjaca, tu se vec gube srebrni novcici. Zelim jos da napomenem, da je detektor sa standardnom sondom dosta lak i covjek se ne umara. Mana mu je da ce neko ostati gluv u slucaju da ima slusalice na usima prilikom ukljucenja detektora u rad . Sto se tice dubine, ja sam prezadovoljan a kada bi se na njega stavila i velika DD sonda, vjerujem da bi se moralo dobro znojiti pri kopanju . Detektor je stvarno miran prilikom rada (ili je teren jednostavno lak za rad?). Ako se vodeci ton prije rada namjesti na vecu vrijednost, detektor ce poceti davati lazne signale u slucaju da je zemlja dosta mineralizirana a osjetljivost detektora je namjestena na veliku vrijednost. Detektor se rastavlja u 3 dijela i tako rastavljen staje u bilo koji ruksak a da iz njega nesto ne izviruje.
Sto se tice pronalazaka, ja sam zadovoljan a i moj kolega je otisao kuci zadovoljan jer je nasao jednu kompletnu fibulu, 1,5 folisa i jedan mobilni telefon (Nokia). Ja sam nasao 3 folisa, jedan rimski, super ocuvan kljuc i jednu narukvicu ili sta je vec. Cini mi se da se radi o onim keltskim narukvicama sa kvrzicama po sebi. Necu navoditi 20-ak cahura od metaka (mislim na sebe ), koje su mi na kraju pokvarile sve tako da jake signale vise nisam ni kopao, iako sam jedan pri povratku prema autu ipak iskopao i to je bio folis . Nema veze, neka i drugi nadju nesto sledeci put. Fotke od predmeta ce vjerovatno biti vec sutra.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*

Promijenjeno od Vumi (04.03.2009 u 01:59 sati)
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Tesoro tejon - Goldmaxx tragac Testiranje detektora 94 06.03.2009 17:58
XP GOLDMAXX POWER V3 TO V4 tragac Testiranje detektora 8 19.02.2009 09:14
XP goldmaxx power banebeograd Testiranje detektora 5 06.10.2008 17:03
GoldMaxx Power ws Goldmaxx II Stef74 Testiranje detektora 23 04.05.2008 13:58
xp goldmaxx power vedran Vrste i namjena 3 29.03.2008 22:48


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!