Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 20.11.2004, 18:27
DINIC
Gost
 
prilozi: n/a
Kako je moguce?

Kod nas dole jedan moj veliki prijatelj je kupio rucno pravljeni aparat,Platio ga je 150 evra ,Aparat je stvarno mizerno napravljen ali vadi novcic do 17 cm licno sam ga testirao,ali pre testiranja prijatelj mi se pozalio da aparat na sve zvoni samo ne na zlato,prvo nisam verovao postavio sam dva velika zlatnika ne primecuje ih u opste kao i da ih nema,onda sam skinuo svoj lanac sa vrata od 17 ****ta koji je tezak 98g postavio ga ispod ista stvar.A na sve druge metale reaguje meni je ovo prosto cudna stvar, neznam sta drugi misle o ovom.
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 18.02.2005, 22:50
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Odgovor

To sto se tebi desilo nije nista cudno,desava se.Ne samo rucno radjenim detektorima nego i fabrickim modelima.Ja sam imao takvo iskustvo sa jednim starim aparatom eng.firme Scop(model tr 144).Taj model nije ni imao diskriminaciju pa bio po logici stvari kada vec otkriva sve metale i nemetale,da moze otkriti i zlato.Ali to nije bio slucaj.Sam detektor je bio stvarno dobar za sve ali za zlato jok.Prevlacio sam zlatnik i preko same sonde i nista pa nista.
Samo zlato je bas specificno samo po sebi i tesko ga je otkriti i danasnjim modernim aparatima a kamo li sa starim modelima.Cak i univerzalni ultra-moderni aparati imaju velike probleme sa zlatom.Neki imaju malu osetljivost a mnogi ga i filtriraju i tretiraju kao smece.Zlatnih nalaza ima mnogo vise nego sto se misli u zemlji.Ali svi traze klasicnim aparatima koji su se pokazali kao jako losi i ne daju neke rezultate.Zato su mnoge firme kojima je poznat taj fenomen pocele da nude i specijalizovane modele samo za zlato.Ti uredjaji su namenski konstruisani i fabricki podeseni tako da jedino oni nude ono pravo.
Nazalost nisu jeftini,medju njima ima modela bez diskriminacije(kao Gold-bag2)
koji registruju sve vrste zlata(od prasine,grumenja,nov ca,nakita,pa cak i samu pozlatu ako je sam nalaz pozlacen).Naravno ima i modela koji imaju i disk-opciju pa mogu da se podese samo na novac i nakit.Zasada se kao najbolji,(najskuplji )pokazao modeli firme australijske firme Minelab(modeli:GP-ekstrem,
ST 2200,2100,3000).Oni za sada nude perfomanse koje se granice sa magijom
ali su toliko skupi da je to bezobrazluk(za jedan njihov model-mozete da kupite cak 3 super moderna detektora kao sto je HLT naprimer...).
Pozdrav od x_lava!!!
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 18.02.2005, 23:03
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Sto se tice minelabovih aparata mogu samo da potvrdim da su stvarno osjetljivi, ne samo na zlato nego opasno "grizu" i na srebro. Znam jednog kolegu po hobiju koji trazi sa GP Extreme i on vadi najmanje keltske novcice (zlatne) sa prilicne dubine. Jedina greska kod ovoga detektora je sto je preskup !!!
Sto se tice detektora koji ne "vide" zlato... moje misljenje je da su ti detektori tako napravljeni da ne vide ustvari aluminijum a posto je magnetna provodljivost aluminijuma skoro ista kao i zlata- ne mogu da vide i zlato...kao sto rekoh ovo je samo moje misljenje jer ja drugacije ne mogu to da objasnim. Znaci ti detektori nemaju diskriminator tj filter koji moze da se regulise ali je on ustvari vec fixno ugradjen kao predfilter (mada mi i ovo zvuci malo priglupo)....
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 18.02.2005, 23:15
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
ps

ps:sta si uopste ocekivao od rucno pravljenog modela(150eur)?
Moj ti je savet za pocetak da nabavis neki polovan model kao sto je gold-bag1
moze da se nadje za nekih 400,500 eura.Prodavao se jedan u S.Mitrovici koliko se secam.Sa bas tim modelom(a u pitanju je starija verzija modela bag 2).Ja sam bas sa tim modelom(kojeg sam posudio)pronasao turski zlatni prsten odlicno ocuvan(na dubini od 31cm).Na lokalitetu Dvorova kod Bijeljine-obala recice Bistrik.Taj model se ne proizvodi vise ali ima usavrsena verzija gold-bag2 i jos noviji-digitalni gold-strike.Samo takvi specijalizovani aparati nude ono pravo sto se tice namenskog trazenja samog zlata.Nazalost taj aparat je bio kod mene samo dva dana pa nije bilo jos nalaza
Samo jos da dodam da je aparat bas osetljiv i mocan i da je za svaku preporuku.
Pozdrav od x_lava.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 19.02.2005, 00:12
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ne mogu reci nista o tim detektorima (gold-bug i sl) jer nisam imao prilike da radim sa njima. Kao najnoviji detektor sam si nabavio jedan XP GoldMAXX za koji kazu da je dosta osjetljiv na sitne plemenite metale (novcice i sl). Na zalost jos uvijek nisam stigao da ga isprobam jer nije vrijeme za trazenje (snijeg).. Nadam se da ce to da mi bude detektor sa kojim cu uspjeti pronaci svoj prvi zlatni predmet (nije bitno o kakvom se radilo)...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!