Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > NOVI VIJEK > Novac
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novac Sav novac koji spada u gore navedeni period...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 21.08.2008, 13:34
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
oro ja njivu...

Prosli vikend odem do placa od drugara posto sam se prvo uverio da me niko nece uznemiravati i na obliznjoj njivi pronadjem svoj prvi nalaz.Ovo je kusur koji je izgubio traktorista dok je tanjirao njivu ali je meni ovaj drugi (komadic neke zice)interesantniji jer je bio na dubini od oko 10cm i dok je XP pistao ko lud ja sam sam ga jedva uocio u zemlji..
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg Photo-0010.jpg (58,7 KB, 44x prikazano)
Tip dokumenta: jpg Photo-0011.jpg (44,7 KB, 35x prikazano)
Tip dokumenta: jpg Photo-0009.jpg (85,3 KB, 59x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 21.08.2008, 21:20
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
nalaz

cestitam tragac.ako je zaista prvi nalaz onda nije lose.bice jos drugih komada
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 21.08.2008, 21:56
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
barvo cestitke i od mene. Ma idi covece slobodno na teren, ako se vec plasis vlasti uvati neki letnji put u njive. Teren ti je lako pronaci u ravnici popnes se na gredu tojest breg i pici po tu gredu i gde vidis u dolji da ima voda ili uvala tutije sigurno od brega do bare teren, udri slobodno i bice nalaza
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 21.08.2008, 22:17
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Prosle godine na jednoj njivi sam nasao sedam novcica od po pet dinara . 35 dinara vazecih, malo su pocrneli.Taj dan mi je to bio najvredniji nalaz. Kako je samo aparat ludovao svi u precniku od pola metra i na dubini oko 5 cm. Neki traktorista izgubio dok je drljao njivu.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 21.08.2008, 22:34
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
menise desilo jednom , kopam u jednom bagrenjaku gde je bila rimska ciglana, silazim vec na drugi asov kad dole se zazuti, lezi lepo na stomaku i smesi se, mislim ja eh srece ti moje"zlatnik" kadsam ga izvadio tek je tad usledilo razocarenje, bili su to 2 dinara iz 1938 g. Ali posle par dana na drugom terenu opet se zazutelo, reko sad necu dase radujem kad ono... bio je to rimski zlatnik Leo- I
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 22.08.2008, 00:16
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
sreca

Citat:
citat od rade-bec1 Prikažite prilog
menise desilo jednom , kopam u jednom bagrenjaku gde je bila rimska ciglana, silazim vec na drugi asov kad dole se zazuti, lezi lepo na stomaku i smesi se, mislim ja eh srece ti moje"zlatnik" kadsam ga izvadio tek je tad usledilo razocarenje, bili su to 2 dinara iz 1938 g. Ali posle par dana na drugom terenu opet se zazutelo, reko sad necu dase radujem kad ono... bio je to rimski zlatnik Leo- I
UHH meni se to jos nije desilo,ali sam nalazio neke bakrenjake,poneki losiji srebrnjak a najvise bogami gvozdjurije.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 22.08.2008, 01:02
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
prvi nalaz

Nije bukvalno prvi pre ovoga novcica imao sam jos sigurno 20-tak nalaza ali je to sve gvozdjurija, ek****,cepovi ,limenke i kojekakve gluposti,tako da to uopste niti racunam niti prijavljujem.Inace teren je svega 300 metara od sadasnjeg korita Dunava.Idemo dalje...:7_16_ 2[1]
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 22.08.2008, 01:02
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od rade-bec1 Prikažite prilog
barvo cestitke i od mene. Ma idi covece slobodno na teren, ako se vec plasis vlasti uvati neki letnji put u njive. Teren ti je lako pronaci u ravnici popnes se na gredu tojest breg i pici po tu gredu i gde vidis u dolji da ima voda ili uvala tutije sigurno od brega do bare teren, udri slobodno i bice nalaza
Poslušaj Radu i nema greške.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 22.08.2008, 01:07
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
Nema mi druge inace...:2 6:
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!