Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 16.09.2005, 12:20
lovac
Gost
 
prilozi: n/a
Blago Cara Lazara

Pre par godina mi je jedan prijatelj pokazao isecak iz novina iz Treceg
Oka o izgubljenom,nestalom blagu cara Lazara. Mislim da o tome postoje i pisani dokazi.
Kada je srpska vojska izgubila boj na Kosovu bosanski kralj Tvrtko je trazio ostetu od knjeginje Milice za njegove poginule vojnike u boju jer je po njemu boj nepravilno voden. Posle dva meseca sakupljanja zlata iz crkava i riznica ,karavan sa 6 tovara blaga je krenuo iz Krusevca starim rimskim putem pravcem Bosne.Karavan je bio veoma dobro cuvan vojnicima vitezovima.Trag mu se gubi u kanjonu reke Ljubovide.
Po prici vojnici su pili vino pored puta u krcmama pa se zna da su bili otrovani.Kada su shvatili da su otrovani oni su to blako sklonili u jednu od pecina u kanjonu reke Ljubovide koji se proteze negde oko 12 km.U
prici se pominje slepi covek koji je uspeo da pronade to blago ali ne i da iznese samo to sto je imao u dzepovima jerpo njegovoj prici se pojavila jaka svetlost sa likom cara lazara i da je on od te svetlosti oslepeo.Kako je on to nasao?
Bio je poznat kao dobar radioestezista ,posedovao je sve vrste viskova i radio je u Drzavnom preduzecu za te svrhe.On je mesecima provodio lutajuci kanjonom dok mu nije izmedu procepa u stenama visak poceo da "ludi" pokazivajuci da je to tu.Usao je u taj uski procep ijedva se provukao kroz uski hodnik par metara da bi se nasao ujednoj prostoriji sa skeletima i blagom.Od te svetlosti on je pobegao a posle par dana oslepio.Prica je istinita ali taj deda je umro pre par godina.
Interesuje me dali je neko zna nesto o tome ,ili neko ima nekih dokaza ili mozda zna neku drugu pricu otome?

Pozdrav
Lovac
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 16.09.2005, 12:50
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Posto uvijek kada uspijem citam "Trece oko", sjecam se pomalo i jedne price iz njega, cini mi se da se radilo o nekom covjeku koji je sanjao nekakvu pticu (da li se radilo o bijelom golubu- ne znam) koja ce ga odvesti do blaga. Cini mi se da je pred kraj svoga zivota to i dozivio i ona ga je odvela do nekakvog skrovitoga mjesta gdje se nalazilo blago i gdje je navodno pocivao skelet Milosa Obilica. Ne mogu tacno vise da se sjetim ali on je tu pricao sa nekakvim duhom i to cini mi se sa sestrom M.Obilica. Sta se desilo na kraju ne mogu tacno da se sjetim ali mislim da je sve to nestalo u nekakvom zarusavanju zemlje....probaj da nadjes taj rboj Treceg oka ili pitaj nekoga ko sakuplja taj casopis, neka ti pronadje tu pricu...mozda se cak radi i o ovoj koju ti sada spominjes.
Ja se izvinjavam ako sam pogrijesio u detaljima price ili cak pomijesao par prica...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 16.09.2005, 13:19
lovac
Gost
 
prilozi: n/a
To je sasvim druga prica a ova je pisana pre petnaestak godina.

Lovac
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 16.09.2005, 14:09
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pa u tom istom "Trecem oku" se moglo citati o tome kako je Lazarevo blago sakriveno negdje na Kosovu... (ima li to kakve veze sa NATO trupama dolje ? )
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 17.09.2005, 02:13
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Dva interesantna sajta...
http://www.kurir-info.co.yu/Arhiva/2...12072004.shtml
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/ar...02072805.shtml
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 17.09.2005, 20:00
bojanrist
Gost
 
prilozi: n/a
cao

Cao Rami,mnogo se brate zanimas za moj kraj,kao prvo Gornjak ne pripada Zagubici,kako su napisali,nego mojoj opstini,tj.Petrovack o-Krepoljinskoj opstini,on je na tromedji,ako neki put dolazis u SCG onda se javi,to je od mene15km,inace prica se da osim zakopanog blaga postoji i zakopana zlatna kocija,velika je to kolicina u pitanju,jos se prica da ima dosta zapisa od strane Cara Lazara,tj. pisanih Fragmenata koji je on sa tim zlatom zakopao,jedan deo su nasli nemci za vreme rata,ali je to namerno ostavljeno da se nadje,u tim zapisima se nalazi mesto po celoj Srbiji gde je zlato zakopano,u mom kraju je verovanje koje se prica,kada Kralj dodje sve ce izaci na videlo,ZNACI DA NEKO ZNA GDE JE,i prenosi se sa kolena na koleno
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 17.09.2005, 20:06
bojanrist
Gost
 
prilozi: n/a
b

Da dodam jos nesto ,i kada bih nasao sve to ne bih znao sta da radim sa tim,da das ovoj nasoj drzavi,ona kakva je ,mislim da je bolje ostati sve to neotkriveno
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 17.09.2005, 21:33
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od bojanrist
Cao Rami,mnogo se brate zanimas za moj kraj,

Pozdrav boki.Ih sad mnogo se zanimam za tvoj kraj.Mene zanima puno stvari u zivotu koje su povezane sa temom arheologija(price i legende),a posto je tvoj kraj veoma zanimljiv i mistican,e otuda i veliko zanimanje za njega.E sada sto se tice Nemaca i nekog pronalaska u vezi blaga Cara Lazara,iskreno da ti kazem da sa tim nisam bio upoznat do sada.Znam samo da su nemci odneli pocetkom II s.r. neki deo blaga koji je tadsnjoj kraljevini jugoslavije pripadao,a neki deo tog istog blaga je zakopan i nije nadjen do danasnjeg dana(bar se tako sumnja). Citaj ovaj link.http://www.vumidet.net/forum/showpost.php?p=1018& postcount=1 Sve u svemu iskreno receno tvoj kraj je veoma zanimljiv i ponavljam jos jednom mistican.Pravo mesto za jednog avanturistu kao sto sam ja..........
P.S. Idem da gledam kosarku.....

Promijenjeno od rammstein (25.12.2006 u 23:30 sati)
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 17.09.2005, 23:46
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od bojanrist
Da dodam jos nesto ,i kada bih nasao sve to ne bih znao sta da radim sa tim,da das ovoj nasoj drzavi,ona kakva je ,mislim da je bolje ostati sve to neotkriveno
Ne vidim razloga da to ostane neotkriveno.Ako ima neke istine u svemu tome,onda bi ta istina i trebala izaci na svetlost dana.....a samim tim resila bi se i misterija....

Promijenjeno od rammstein (25.12.2006 u 23:31 sati)
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 19.09.2005, 23:46
lovac
Gost
 
prilozi: n/a
Ja sam se mozda pogresno izrazio u pogledu blaga Cara Lazara.
Ovo blago nespada u ono koje je Car Lazar zakopao ili negde sklonio. Ovo je se desilo posle Lazarove pogibije na Kosovu.Pociva na istorijskim podatcima jer je karavan krenuo iz Krusevca ali nije nikada stigao u Bosnu a trag mu se gubi u kanjonu reke Ljubovide.Sama cinjenica da knjeginja Milica nije imala tu kolicinu nego da su crkve sakupile najveci deo koje je trajalo 2 meseca pokazuje da glavno blago Cara Lazara je pre boja bilo sklonjeno.
Pozdrav
Lovac
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Tracansko blago rammstein Zanimljivosti 5 07.02.2006 22:40
Mauzolej cara Hostilijna rammstein Zanimljivosti 5 22.04.2005 04:01


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!