Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 19.10.2005, 19:02
zeljkot
Gost
 
prilozi: n/a
google earth

malopre skinuh doticni program, neko ga je ovde spomenuo, zanimljivo,
kada bi samo jos moglo biti malo preciznije, ali i ovako se vide tragovi starih puteva u njivama

program i nije tezak - 11.2 mb

Inace mesto se zove Bac (c kao cackalica) gde stanujem trenutno
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg bacgoogleearth2.jpg (97,3 KB, 44x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 19.10.2005, 19:59
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
bravo - uspeo si ....proveravaj redovno dali imaju Update zato sto ce navodno najkasnije za nekoliko godina cela Evropa biti u onom dobrom kvalitetu slike , ja se vec sada radujem i strpljivo ocekujem 2012 kada cu moci i moj kraj da gledam onako sa visine
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 19.10.2005, 23:44
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Miki
bravo - uspeo si ....proveravaj redovno dali imaju Update zato sto ce navodno najkasnije za nekoliko godina cela Evropa biti u onom dobrom kvalitetu slike , ja se vec sada radujem i strpljivo ocekujem 2012 kada cu moci i moj kraj da gledam onako sa visine
Miki zao mi je sto moram da te razocaram ,ali ipak mislim da Gogle Earth nece jos dugo ziveti na netu..........
Prema tome moj vam je savet,da sto pre ono sto vas interesuje skinete sa neta...........
Vlasti Indije, Holandije, Južne Koreje i Tajlanda izrazili su zabrinutost zbog dostupnosti satelitskih fotografija vojne i državne infrastrukture na webu Google Earth, jednom u nizu Googleovih servisa. Internet gigant koji je započeo svoj vrtoglavi uspon pomoću Internet pretraživača Google.com još jednom se našao na naslovnim stranicama medija.

Servis Google Earth započeo je sa radom u junu 2005., a radoznali surferi odmah su uočili da, zavisno o delu Zemlje, Google Earth bilo kome s pristupom Internetu može na satelitskim fotografijama prikazati celi niz vojnih postrojenja širom sveta. Neke od tih slika nisu visoke rezolucije, ali neke u detalje prikazuju ono što je u većini zemalja označeno kao vojna tajna.


Ovih dana vlasti Indije, Holandije, Južne Koreje i Tajlanda izrazile zabrinutost zbog opšte dostupnosti detaljnih satelitskih snimaka vojnih postrojenja u svojim zemljama, kakvu pruža Google Maps. Teroristi bi, smatraju u tim zemljama, mogli iskoristiti te fotografije za planiranje napada.

Indijski predsednik A.P.J. Abdul Kalam je na sastanku najviših policijskih zvaničnika održanom u južnoindijskom gradu Hiderabadu izneo pomalo neobičnu tvrdnju. Naime, Kalam je implicirao da je Google posebno odabrao "pojedine zemlje u razvoju, koje su ionako pod pretnjom terorističkih napada, i na webu objavio visoko kvalitetne satelitske snimke tih zemalja".

Kako javlja CNN, slične izraze zabrinutosti iznele su vlade Južne Koreje, Tajlanda, kao i zakonodavci iz Holnadije.

Deo južnokorejskih novina objavio je kako Google Earth pruža satelitske fotografije predsedničke Plave kuće, vojnie instalacije širom zemlje, koja je formalno još uvek u ratu sa Severnom Korejom. Glavni severnokorejski nuklearni pogon, smešten u blizini Yongbyona, takođe se može videti na Google Earth-u.

Isti servis pruža satelitske fotografije zgrade indijskog parlamenta, predsedničke rezidencije, okolnih zgrada vlade, kao i nekih vojnih instalacija.

Indijski predsednik, inače naučnik koji je ranije vodio indijski nuklearni program, pozvao je na donošenje zakonskih mera koje bi sprečile prikazivanje i distribuciju takvih materijala.

Debi Frost, PR Mountain View-a (kalifornijske podružnice Googlea), izjavila je je da Google Earth koristi informacije iz javnih izvora, i da su prikazane fotografije stare nekoliko godina.

"Google vrlo ozbiljno shvata pritužbe nekih vlada na servise Google Earth i Google Maps. Google je spreman na razgovor s indijskim vlastima o bilo čemu što bi ih moglo brinuti." - rekla je Frost.

Promijenjeno od rammstein (19.10.2005 u 23:47 sati)
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 20.10.2005, 12:36
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Rami ja neverujem nista sto pise u novinama ( ponekad je samo datum tacan ) , uostalom od kada to USA slusaju sta kaze Severna Koreja ? Verovatnije je da ce te slike ipak ostati stime sto ce objekti koji bi eventualno mogli biti meta teroristickih napada biti ,,zamuceni,,ili ,,zatamnjeni,,! Njih interesuje samo $$$ , a Google polako postaje jedna od najmocnijih Internet Companija sa prijavom u USA . Ne samo Google Earth , u zadnjih godinu dana su Izbacili nekoliko fantasticnih programa kao sto je ,,Pikasa2,,- Veoma mocan program za obradu Fotografija ili ,,gmail,, - email server sa neverovatnih 2,6 gigabajta memorije koje nude svojim korisnicima a garantuju da je nemoguce dobititi virus ili spam na njemu tako da su vec u startu dobili bitku protiv Yahoo i Msn ! Vumi mogu li u sledecem Postu staviti Link za skidanje ,,Pikasa2,, mozda bi bio koristan na forumu zato sto je veoma jednostavan za rukovanje a slike (nejasne) se ovde redovno kace ? Na gmail nazalost nemoze tako jednostavno da se napravi registracija zato sto je trenutno rezervisan samo za uzi krug korisnika i potrebno je prvo da vas neko od njih ,,pozove,, da se prijavite i registrujete .
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 20.10.2005, 12:54
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Postavi link slobodno, ne vidim razloga sto bi me morao pitati za dozvolu
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 20.10.2005, 23:00
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Evo link za Picaso2 http://picasa.google.com/index.html , ps ako nekome treba poziv za gmail , imam jos 3 komada koja mogu da posaljem.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 21.10.2005, 00:28
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Miki
Rami ja neverujem nista sto pise u novinama ( ponekad je samo datum tacan ) , uostalom od kada to USA slusaju sta kaze Severna Koreja ? Verovatnije je da ce te slike ipak ostati stime sto ce objekti koji bi eventualno mogli biti meta teroristickih napada biti ,,zamuceni,,ili ,,zatamnjeni,,! Njih interesuje samo $$$ , a Google polako postaje jedna od najmocnijih Internet Companija sa prijavom u USA . Ne samo Google Earth , u zadnjih godinu dana su Izbacili nekoliko fantasticnih programa kao sto je ,,Pikasa2,, .
Sto se tice novina u tome se slazem sa tobom........Niti im verujem niti ih citam....Samo ponekad svremena na vreme procitam neke stvari koje me interesuju......
E sada sto se tice Gogle Earth.Iskreno mogu da kazem da mi se program ne svidja.Ne svidja mi se iz jednog jedinog razloga.Surferi i posetioci previse zalaze u neke stvari u koje nebi trebali zalaziti.......Sto se tice objekata koji bi mogli biti eventualna meta napada,nije problem u vojnim objektima kao meta napada terorista.Naprotiv vojni objeti su na neki nacin i nevazni i nebitni za teroriste.Problem je u spijunazi.To ti dodje kao ono kad bacis pogled preko kucne ograde da vidis sta ima kod komsije.
Ali najveci problem lezi bas u civilnim objektima.U tome i jeste stos i problem..........
Gogle Earth Plus je program kao sto i sam znas koji se mora platiti mislim 400 dolara godisnje,a bas taj program daje uveliko bolje i kvalitetnije slike i sve ostalo sto kod normalnog programa nema.......
Bilo kako bilo videcemo,sta ce biti..........
Sto se tic e pikase mogu ti reci da je program dobar,ja sam ga instalirao pre mesec dana ima puno opcija i funkcija a sem toga i besplatan je.................. .
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 21.10.2005, 01:30
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Rammstein, sto se tice programa koji se godisnje placa nisi u pravu da daje bolje slike. Slike su iste samo sto u Pro verziji mozes da koristis vise funkcija kao sto je GPS i sl. Sto se tice koriscenja ovoga programa za teroristicke napade ne vidim sta bi ovi snimci pomogli takvim ljudima. Ako hoce nesto da vide ne treba im nikakav program, dodju pjesice i vide sta ih zanima. Ako neko misli da se koordinate koje se prikazuju u ovom programu mogu iskoristiti za tacno navodjenje nekakvih projektila na odredjeni cilj, onda se i tu dosta vara jer koordinate nisu tacne
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 21.10.2005, 20:52
zeljkot
Gost
 
prilozi: n/a
kada je

tj od kada radi ovaj program

kada su ga izdali
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 22.10.2005, 01:56
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Rammstein, sto se tice programa koji se godisnje placa nisi u pravu da daje bolje slike. Slike su iste samo sto u Pro verziji mozes da koristis vise funkcija kao sto je GPS i sl. Sto se tice koriscenja ovoga programa za teroristicke napade ne vidim sta bi ovi snimci pomogli takvim ljudima. Ako hoce nesto da vide ne treba im nikakav program, dodju pjesice i vide sta ih zanima.
Vumi ja da se bavim tim sportom tj terorizmom (tj da sam kojim slucajem Osama ) meni bi licno ovi snimci dosta pomagali u radu.Sto se tice programa koji se placa tu si u pravu.Greska je moja jer sam se pogresno izrazio,a drugo mislio ......
E sada ako bi i nesto neko hteo da vidi u cilju neke akcije,zasto da se covek maltretira i da putuje bez veze,i da gubi zivce u guzvama i kolonama,kad to moze i pomocu Gogle Earth da uradi.
Kriza je druze svugde u svetu,valja se i malo sparati .......
U stvari nije ni vazno.......
Vreme ce pokazati sta ce biti sa njim...........tj sa Gogle Earth...
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Earth Resistivity dropsyblood Vrste i namjena 7 02.06.2005 07:59


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!