Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 18.09.2006, 10:25
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Knjiga sa mapama rimskih ostava

Da li je neko cuo za "knjigu", koja je napravljena od bronzanih korica sa srebrnim listovima, u kojoj se nalaze mape koje prikazuju 100 (!!!) mjesta u Srbiji na kojem se nalaze ostave iz rimskoga carstva?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 18.09.2006, 12:38
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Da li je neko cuo za "knjigu", koja je napravljena od bronzanih korica sa srebrnim listovima, u kojoj se nalaze mape koje prikazuju 100 (!!!) mjesta u Srbiji na kojem se nalaze ostave iz rimskoga carstva?
cuo sam ja najverovatnije od osobe od koje si i ti to cuo
a njemu je to neko treci ispricao a tom trecem je.......
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 18.09.2006, 15:32
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
Vumi za mnoge gluposti sam cuo ali za ovaku jos ne!
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 18.09.2006, 16:44
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
to sam i ja rekao ali sta da se radi jer da takva knjiga postoji onda mi i nebi trebale ostave, sama bi vrijedila kao sve te ostave
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 18.09.2006, 20:54
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od Vumi
Da li je neko cuo za "knjigu", koja je napravljena od bronzanih korica sa srebrnim listovima, u kojoj se nalaze mape koje prikazuju 100 (!!!) mjesta u Srbiji na kojem se nalaze ostave iz rimskoga carstva?
Vumi,nas novi drug MISKO zvani NITROGLICERIN je upoznat sa postojanjem takve knjige, nadam se da ce videti ove postove i javiti se da nam malo poblize sve objasni...
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 19.09.2006, 21:15
Nitroglicerin
Gost
 
prilozi: n/a
cao drugovi ... samo vas posmatram a ??? he he ... u prtavu je bane, za tu knjigu sam cuo jos mnogo ranije, znam da se nalazi u jednoj ostavi, barem tako pise u mom zapisu ....
zapravo to je knjiga sa Bakarnim koricama sa srebrnim listovima i u njoj se nalaze zapisi Pop Martinovog pisara koji je krisom zapisivao gde se nalaze njegove ostave i tako pre svoje smrti ostavio, ali kome je on za to rekao neznam ja a i neznam od koga je ta legenda procurela ali da je dobra dobra je ... i dosta dugacka mogu da vam je napisem ako zelite ...

Pozdrav za sve a posebno BANETA !!!!!

Promijenjeno od Miki (19.09.2006 u 22:52 sati)
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 19.09.2006, 22:52
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
pozdrav @nitro i dobrodosao , napisi slobodno (ili cekas pismenu molbu za to ) i daj neki jaci dokaz o postojanju tako necega .
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 19.09.2006, 23:21
Nitroglicerin
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala Miki !, jeli a gde ti je ono MOUS ??? ( salim se ... )

Gle ovo sto ja imam je prepisano iz nekog muzeja u bugarskoj jer sam ga ja tako dobio i kako Legenda kaze pop Martin Himovic je imao svog vidovnjaka koji se zvao Ljuba i koji je sve zapisivao nesto krisom a nesto i po naredbi. Ova knjiga je zapis uradjen krisom jer Ljubi pisanje zapisa o ostavama i magazama nisu dozvoljavali pop Martin, hajduk (vodja) Mirko Tasia i Ilija Uzunovic. E sad on je po odvajanju od njih u borbi sa turcima knjigu zakopao na mestu zvano Odorovce jer je u gubitku ljudi na bojistu pomislio da ce i on biti ubijen, ali nailaskom pojacanja hajduka i vodje Mirka Tasije stvar je privedena u Hajducku korist. Inace knjiga je teska 20 oka i kako se kaze u njoj ima zapisa od tri oblasti kojima je pop Martin Himovic kokao turke i ostalu gamad. E to je to.

Imam jos par legendi o Martinovim odajama i riznicama koje je takodje zapisivao Ljuba ali nisam siguran da na forumu ima nesto o tome da se ne ponavljamo. Nisam stigao sve da procitam, dosta sam propustio jer san najnoviji ovde, pa mi kazite ako nesto ocete da vam napisem ...

Pozzz ...
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 20.09.2006, 00:28
mikipn
Gost
 
prilozi: n/a
Ok društvo

Imam i ja neke spiske od pop Martina, doduše nisu bakarne korice i nisu srebrni listovi ali su na običnom papiru iskopirane od neke male knjižice koja je mogla u džep da stane. Ja sam to iskopirao i uveličao tako da se sada može sasvim jasno da se pročita pa ako vas nešto tako bude interesovalo ovih narednih dana kada budem imao vremena poskeniracu to i postaviti ovde na forumu. Ali ako već imate nešto tako da se ne mučim.
cao svima
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 20.09.2006, 00:47
Nitroglicerin
Gost
 
prilozi: n/a
Pa skeniraj bre mix nije valjda toliko tesko ???
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Povijest Orasja rammstein Istorija gradova 3 11.01.2006 18:46
Ostava rimskog srebrnog novca iz Donjeg Crniljeva rammstein Antika 0 15.10.2005 20:59


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!