Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Novi vijek
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novi vijek Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period, od ca.1500 godine do današnjeg dana

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 24.03.2005, 02:52
dragan3
Gost
 
prilozi: n/a
meteoriti

Kao prvo da se predstavim:dragan3 iz Vranja.
Postavio bih ovu temu zato sto sam upravo odnosno 21.03.2005.god video kako pada i pronasao jedan meteorit.Meteorit je napravio mali krater oko 30cm
u dubini i 15cm. sirine.Dok sam stigao do njega proslo je oko pola sata , i jos je bio vruc.Sada je u mom posedu.Ali sta dalje.
Opis:Meteorit je tezak 330 gr. Duzina oko 10 cm. Sirina i visina 5 cm.
Metalnog je sastava jer prihvata magnet, zute-braon boje, ali svetluca na mnogo mesta zuto i belo na sitne tackice. Na jednom mestu ima i ljubicasto-
zelenu boju.Veoma je interesantan i cudan a uskoro cu vam poslati sliku.
Reaguje na detektor a opisuje ga kao metal.
Pitanje za sve: Sta da radim sa njim. Kako i gde da ispitam sastav, da li ih neko kupuje, da li je radioaktivan,itd
  #2  
Staro 28.03.2005, 02:07
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
kao prvo pozdrav za tebe dragane i dobro dosao na forum.Nasao sam ti par interesantnih linkova u vezi tvog pronalaska. www.astronomija.co.yu ,www.astro.fds.hr nadam se da ces naci odgovor za tvoj meteor.
  #3  
Staro 28.03.2005, 02:12
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Dragane, ti si sretan covek.
Meteorite kupuju laboratorije sirom sveta radi proucavanja.
Cene im se krecu od par dolara po gramu, do par stotina hiljada dolara po gramu (ako je slucajno sa Marsa, a ima ih samo 13, i stari su nekoliko miliona godina). Metalni su uglavnom jeftiniji od kamenih meteorita. Ali, to sto reaguje na detektor, ne znaci da je metalni.
Prvo, budi oprezan jer je pitanje kako nase vlasti gledaju na svojinu palu sa neba. Recimo, moj kolega Ukrainac je nasao lep komad, ali su mu vlasti to uzele.
Bilo kako bilo, mozda je najbolje da kontaktiras neke od stranih laboratorija sa elementarnim podacima (slike, tezina, zapremina), pa ko se ozbiljnije zainteresuje, posalji mu neko zrnce postom da utvrdi o cemu se radi i koliko bi platio. Ako ti treba pomoc u tome, kontaktiraj me.
Zeljko.
jackdetect@yahoo.com
  #4  
Staro 28.03.2005, 03:28
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
meteoriti se dele na tri grupe.kameni,metalni,kamen o metalniZa metalne meteorite smatra se da su zapravo delovi rasprsljenih jezgra zeljeza i nikla.Boja kristalica olivina moze varirati od tamne amber boje do svetle zelene.Vise pogledaj na ovaj link www.astro.fdst.hr
  #5  
Staro 30.03.2005, 00:40
chipla
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od dragan3
Kao prvo da se predstavim:dragan3 iz Vranja...

...Pitanje za sve: Sta da radim sa njim. Kako i gde da ispitam sastav, da li ih neko kupuje, da li je radioaktivan,itd
Prvo pozdrav za Dragana3!

Sto se tice ove poslednje recenice, ja licno ne bih davao deci da se igraju sa njim. Ili bar dok se ne ispita "Geiger"-om (tzv. Gajger-Milerovim brojacem) na prisustvo zracenja. Posto je verovatno svima poznata cinjenica da meteoriti 'mogu' biti radioaktivni, neko bi mozda u sali i rekao: ne mnogo, samo malo...

Salu na stranu, svakako bi bilo zanimljivo da nam javis sta si otkrio ili resio da uradis povodom tog Meteorita.
  #6  
Staro 11.04.2005, 01:20
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
dragane sta bi sa tvojim meteoritom.......... .
  #7  
Staro 11.04.2005, 09:29
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
I ja sam se nadao slici....mozda je odletio nazad odakle je i dosao
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #8  
Staro 23.04.2005, 22:28
dragan3
Gost
 
prilozi: n/a
meteorit

Mnogo se zahvaljujem ovom forumu jer mi je omogucio da odmah prodam meteorit.Posle samo tri dana po objavljivanju ove teme na forumu javio mi se "faca" i zahtevao da ne objavljujem nikakvu sliku o meteoritu i rekao je da ce uskoro doci kod mene.Prihvatio sam njegovu cenu odmah i zavrsio posao.Usput sam prostudirao mnoge stvari o meteoritima na internetu,tako da je moj savet svim tragacima da ih svi traze jer su mnogo vredniji od bilo kog drugog "blaga".Zao mi je sto nisam objavio sliku jer je zaista bio izuzetan.Ujedno se zahvaljujem na pomoci Vumiju,Rammstajnu,Ch ipili i Jeckdectu.Pozdrav svima od Dragana3.
PS: Pozivam Vumija , Rammstajna , Chipilu i Jeckdectu da dodju kod mene u goste u Vranju.Javite se.
  #9  
Staro 23.04.2005, 23:03
davor
Gost
 
prilozi: n/a
ramy, čitao sam da je najveći grumen zlata nađen u Švicarskoj i to 1964 godine i imao nešto preko 42 kg
  #10  
Staro 23.04.2005, 23:07
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ok, Dragan3, drago mi je ako smo ti pomogli oko tvoga "problema". Zelim ti licno i dalje uspjeh u trazenju meteorita a zahvaljujem se i pozivu u goste ali ipak je to za mene daleko, za ostale ne znam...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
Tema je zatvorena

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!