Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Garrett
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Garrett Svi garrettovi modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 19.03.2012, 23:04
NenadM
Gost
 
prilozi: n/a
Garrett ACE 250 (pomoc)

Nov sam u svemu ovome pa bih zatrazio pomoc. Posedujem Garrett ACE 250 sa sondom 6.5X9. Malo sam izlazio na teren i nakopao se svega i svacega (folije, konzerve, zatvaraci...) ali jos uvek nista za pohvaliti se. To je sve bilo prosle godine i onda je usledila pauza zbog fakulteta.... Nesto mi se cudno desava. Kada se detektor malo zatrese cuje se zvuk kao da je nesto pronasao. Da li je to problem u kontaktima na kablu od sonde ili nesto drugo stvarno ne znam. Zanima me da li se nekome od vas koji koristite ovaj tragac ovo desavalo?

Isto me zanima koliko bi se poboljsale performanse ovog uredjaja kada bi zamenio sondu i koju mi sondu preporucujete?

Unapred hvala!
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 20.03.2012, 01:17
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
zna biti laznih signala prilikom udaranja po granju isl. a i kabal ako nije prcvrscen zna ometati. za ostalo ne znam,ne posjedujem taj uredjaj.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 20.03.2012, 01:24
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
smanji mu malo sens do predzadnje crte ili jos jednu iza i ces vidis kao lepo prede. To sto kvrcka pri jacem mlataranju ili udaru od nesto, to se desava kod svih detektra
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 20.03.2012, 12:58
Frci
Gost
 
prilozi: n/a
Natel ili GPS u blizini ili nedaj boze jaci magnet, ometa.
Pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 20.03.2012, 13:59
NenadM
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala na odgovorima! Kada malo smanjim sens nema vise problema!
Sada jos samo da nadjem neku mali asovcic i sledi izlazak na teren
Po metrou i slicnim marketima sve one male lopatice za bastu su mi neupotrebljive i nikako da pronadjem odgovarajucu. A posto sam planirao bajsom da idem na teren trebala bi mi neka kompaktna alatkica
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 20.03.2012, 17:00
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
na otpad i nadjes vojni asov sa drvenom ili metalnom ruckom. ja sam imao 50 kom iz 1944 ,sve U.S a vojska bacila na otpad. demineri su bili zadovoljni a i ja (marza je ispala 300 % ) . nema boljih ali su oni sa sklapajucom ruckom prakticniji.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 20.03.2012, 17:28
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Najefikasniji je dedin stari asov. Malo glomazan ali uvek pouzdan za dublje rupetine. Malo se doostri, skrati drzalja i onda krece zurka. Ti vojni su jako lomljivi u struku a zemlja se brzo skameni kad kise nema duze vreme
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 20.03.2012, 19:05
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Ako si u blizini NS-a, tj u Temerinu imaš vojni otpad i ašove... imam oba - kako ove sklapajuće novije, tako i te stare sa drvenom ručkom (US 1944 odličan je i moj favorit-lepo se oseti pri kopanju sa njim)
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 20.03.2012, 20:17
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Ja imam zeleni, metalni sa rasklapajućom drškom i jako sam zadovoljan njime!
To je jedan multipraktik poluatomatski uređaj! Vaše je samo da ga podignete od zemlje a on sam pada na dole!
Takođe može se koristiti za sečenje grana i grančica za potpalu, am ože poslužiti i kao češagija za leđa ! hahahahahah!
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 20.03.2012, 20:50
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Ipak mi je bolji asov sa drvenom drskom nego sa rasklapajucom. Lakse je napraviti polugu i kopati, a i duzi je. Kao sto kaze kolega ima u Temerinu otpad i za male pare se moze kupiti.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
garrett EuroAce 350 Alexx Testiranje detektora 0 26.04.2011 23:00
garrett gti 2500 banebeograd Testiranje detektora 11 22.09.2010 23:05
garrett za zlato RUAH Vrste i namjena 2 16.08.2009 23:40
Garrett.... adrijano Vrste i namjena 12 14.06.2009 22:34
Garrett Ace 250 vedran Vrste i namjena 6 08.01.2008 00:52


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!