Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 31.08.2007, 22:04
mario
Gost
 
prilozi: n/a
Veliki problemi

Bok decki.Mozda me se sjecate prije par mjeseci sam kupio detektor Fisher 1270 i imao sam problema sa njim zvizdio mi je na sve ali sam ja mislio da sam rjesio taj problem ali u stvari nisam.problem je taj dali neko od vas ima takav detektor pa da mu postavim nekoliko pitanja koje me muce.Pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 31.08.2007, 22:19
baki022
Gost
 
prilozi: n/a
on i mora da pisti na sve!Samo razlicitim tonovima
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 31.08.2007, 22:22
baki022
Gost
 
prilozi: n/a
NORMAL DISC = 5 (iron & foil discrimination)
SILENCER switch = ON
IRON DISC switch = OFF
ALL METAL GROUND ADJ. = 0, OFF
(completely counter clockwise)
SENSITIVITY = 8
Turn the 1270 ON with the ON /OFF Volume control.
(adjust volume to a comfortable level)
tako nebi smeo da pisti na sve
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 31.08.2007, 22:57
mario
Gost
 
prilozi: n/a
E pa vidis ja ga ovako naredim:
Normal disc: 10
Silencer:ON
Iron disc switch:OFF
All Metal Ground Adj.:OFF
Sensitivity :8
I zvuk na 5
Kad ga tako naredim on meni nezvizdi na ek**** ali zato mi svira na velike metale kao sto veliki sarafi, potkove, velike ek**** na stare brave i na sve ostale metale sto nebi smijo.Jel po upustvima kad je normal disc na 10 on bi morao svirati samo na aluminij,srebro i bakar.Uglavnom imam vec toliko zeljeza da bih mogao dobro zaraditi da ga prodam.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 31.08.2007, 23:42
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
Taj aparat daje signal na zeljezo,pogotovo ako je vece ali nedaje cist ton nego krcka,na plemenite metale daje sasvim drugaciji ton ,cist i bucan,dobar ,pozitivan ton.Usustini to ti je mnogo dobar aparat,jedino ako nisi kupio neki kineski fals!
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 31.08.2007, 23:49
mario
Gost
 
prilozi: n/a
ma kupio ga u americi.problem i je u tome sto on meni daje dugacak ton na velika zeljeza sto nebi trebao pa me to zbuni totalno.Kod nas su zemljista jako prljava i sad ako on nemoze da odvaja zeljezo sta ce mi onda.Dosad sam dobio zuljeva ko u prici od kopanja a pronasao sam svega dvije kovanice.Ali zato potkova sigurno jedno 10 komada.Neznam stvarno vise sta da radim
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 01.09.2007, 00:39
baki022
Gost
 
prilozi: n/a
Kad bih ti pokazao moju kolekciju gvozdja ...
Cuo sam da postoje neki aparati koji ne javljaju veliko gvozdje.no nisam ih jos vidio
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 01.09.2007, 08:48
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od mario Prikažite prilog
ma kupio ga u americi.problem i je u tome sto on meni daje dugacak ton na velika zeljeza sto nebi trebao pa me to zbuni totalno.Kod nas su zemljista jako prljava i sad ako on nemoze da odvaja zeljezo sta ce mi onda.Dosad sam dobio zuljeva ko u prici od kopanja a pronasao sam svega dvije kovanice.Ali zato potkova sigurno jedno 10 komada.Neznam stvarno vise sta da radim
mario podsecac me na mene kad sam kupio prvi detektor ...to je bio predhodnik tog modela 1266 ,imao sam isti problem,ali to je i rezultat pocetnickog neiskustva a i losih terena ...ja sam u to vreme taj (nazovi )problem resio tako sto sam prodao taj detektor i kupio XLT ,imao sam utisak da sam se preporodio ovom kupovinom ...
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 01.09.2007, 13:06
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od sman Prikažite prilog
mario podsecac me na mene kad sam kupio prvi detektor ...to je bio predhodnik tog modela 1266 ,imao sam isti problem,ali to je i rezultat pocetnickog neiskustva a i losih terena ...ja sam u to vreme taj (nazovi )problem resio tako sto sam prodao taj detektor i kupio XLT ,imao sam utisak da sam se preporodio ovom kupovinom ...
hhahah ej bre sman, pa kad mario promeni fishera za xlt, ti mu onda reci a si posle xlt kupio tesoro tejon, pa minelab musketar ,pa xteru i sta onda on da uradi da ide redom kao i ti ili da ustedi novce i vreme i kupi sta ????
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 01.09.2007, 14:25
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
hhahah ej bre sman, pa kad mario promeni fishera za xlt, ti mu onda reci a si posle xlt kupio tesoro tejon, pa minelab musketar ,pa xteru i sta onda on da uradi da ide redom kao i ti ili da ustedi novce i vreme i kupi sta ????
ma sta da radi ,da trazi dobre terene ,da vezba...a stoji i to da neki aparati vise reaguju na gvozdje a neki manje(bolja i losija diskriminacija) ...stvar je u tome da treba da naviknes aparat a za to treba i malo duzi rad sa njim ...a i vise puta se je ponavljala prica ovde na forumu da ne postoji aparat bez mane,sa kojom se i ja slazem
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Istorija Bosne rammstein Istorija gradova 21 17.02.2006 11:49


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!