Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 08.02.2008, 09:32
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Iskustva sa Metal Detektorima

Kakva su vasa iskustva sa detektorima kad su u pitanju kamene sekire, meteoriti, minerali i ostalo kamenje? Jeste li kada probali vasim detektorom kako reaguju na neki od ovih predmeta koje sam naveo.
Evo par kamencica i komad sekire sto sam pronasao sa Xp-eom.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg IMG_2914.JPG (68,4 KB, 25x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_2916.JPG (54,1 KB, 16x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_2919.JPG (52,4 KB, 16x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_2922.JPG (51,2 KB, 11x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_2924.JPG (47,7 KB, 19x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_2928.JPG (55,3 KB, 20x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_2927.JPG (55,3 KB, 22x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_2926.JPG (44,9 KB, 22x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 08.02.2008, 11:12
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
U svojoj tragackoj karijeri nasao sam dve kamene sekire i nekoliko polomljenih ali sve golim okom. Spektrum ih ne oseti. Na jednom terenu nalazim dosta kamenja sivo zelenkaste boje, pretpostavljam da je to ruda bakra ili nekog plemenitog metala.Kemenje je supljikavo. Aparat javlja pozitivno samo do 5 cm od kamena dok ga recimo oko 7,8 cm javlja kao slab signal gvozdja preko 10 cm ga ne oseti. Jednom prilikom cu nakupiti tog kamenja pa cu vam ga pokazati. Moj spektrum ne reaguje na kamenje, cigle meteore.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 08.02.2008, 14:44
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
to kamenje je uglavnom sljaka metala
tako da je moguce naci je u raznim oblicima redovno je iskopavam. pre neki dan sam dobijao jak signal iz jedne cigle kada sam je razbio unutra se nalazio skriveni denar tako da pamet u glavu pre nego sto bacite preko ramena
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 08.02.2008, 15:14
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Moguce je da je sljaka a mozda je i ruda od nekog metala jar sam nalazio i preko 15 cm promer, dosta je lagano i sundjerastog oblika.
Ja sam nasao jednom prilikom okrugao kamen bele boje.Bilo mi je cudno pa sam poneo kuci. Kamen sam malim cekicem kucnuo sa strane i sve se lako raspalo i ostao je ovaj novcic. Da li je taj kamen bio neki krecnjak ili mozda so ili nesto drugo neznam ali je jako lep novcic sa lepom patinom bio u toj loptici. Malo mi je cudno jer gordian III je kovao srebrne antonijane.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg gordian antonian.jpg (27,5 KB, 50x prikazano)
Tip dokumenta: jpg gordian revers.jpg (27,0 KB, 32x prikazano)

Promijenjeno od pike.sch (08.02.2008 u 15:16 sati) Razlog: slika
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 08.02.2008, 16:52
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Mozda i jeste srbni samo ima takvu patinu. Probaj cackalicom natopljenu u limunovom soku na rubu novcica da ocistis malo patine. Mozda se zabeli ko zna.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 08.02.2008, 18:15
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Mozda i jeste srbni samo ima takvu patinu. Probaj cackalicom natopljenu u limunovom soku na rubu novcica da ocistis malo patine. Mozda se zabeli ko zna.
Zagrebao sam ga crveni se.Bronzani sigurno
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 08.02.2008, 22:40
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Nemoj grebati i da je od srebra netreba ga ostetiti.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 08.02.2008, 23:41
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Kakva su vasa iskustva sa detektorima kad su u pitanju kamene sekire, meteoriti, minerali i ostalo kamenje? Jeste li kada probali vasim detektorom kako reaguju na neki od ovih predmeta koje sam naveo.
Evo par kamencica i komad sekire sto sam pronasao sa Xp-eom.
Kratki, sve je to kozmički materijal i sjekira je izrađena od istog.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 08.02.2008, 23:49
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
U svojoj tragackoj karijeri nasao sam dve kamene sekire i nekoliko polomljenih ali sve golim okom. Spektrum ih ne oseti. Na jednom terenu nalazim dosta kamenja sivo zelenkaste boje, pretpostavljam da je to ruda bakra ili nekog plemenitog metala.Kemenje je supljikavo. Aparat javlja pozitivno samo do 5 cm od kamena dok ga recimo oko 7,8 cm javlja kao slab signal gvozdja preko 10 cm ga ne oseti. Jednom prilikom cu nakupiti tog kamenja pa cu vam ga pokazati. Moj spektrum ne reaguje na kamenje, cigle meteore.
Spektrum je odličan aparat za traženje kozmičkog kamenja, jasno da meteorit mora sadržavati metal u svojoj strukturi. Kad naletiš na friški radioaktivni komad, ebeš mučenicu.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 08.02.2008, 23:58
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Moguce je da je sljaka a mozda je i ruda od nekog metala jar sam nalazio i preko 15 cm promer, dosta je lagano i sundjerastog oblika.
Ja sam nasao jednom prilikom okrugao kamen bele boje.Bilo mi je cudno pa sam poneo kuci. Kamen sam malim cekicem kucnuo sa strane i sve se lako raspalo i ostao je ovaj novcic. Da li je taj kamen bio neki krecnjak ili mozda so ili nesto drugo neznam ali je jako lep novcic sa lepom patinom bio u toj loptici. Malo mi je cudno jer gordian III je kovao srebrne antonijane.
I Rimljani su stavljali novčiće u ćoškove svojih novogradnji, antoninian je srebrn, samo što je dobio crnu patinu od kreča oli ti vapna.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
uputstva za rad metal detektorima banebeograd Vrste i namjena 1 28.04.2007 13:33


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!