Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 06.05.2008, 23:21
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
kapacitet NiMH baterija za XP GOLDMaxx

Posto sam postao srecni vlasnik XP GOLD Maxx-a zanima me dali negde postoji podatak koliki bi trebalo da bude kapacitet NiMH baterija?Ja bih licno stavio 2700 mAh. Da li bi taj kapacitet mogao da utice na rad detektora? Pitam zato sto sam citao na forumu da su neki clanovi pokusavali da prikljuce akomulator i da su time ostetili svoj detektor.Da li bi neko ko se dobro razume u elektroniku mogao da mi objasni zasto ce akomulator veceg kapaciteta recimo 2Ah unistiti ili ostetiti detektor ako je napon 12v.Mislim da dosta toga znam o napajanju instrumenata,pa mi nije jasno kako Amperaza moze da osteti instrument?Moja saznanja o tome govore da ce instrument pri konstantnom naponu povlaciti onoliko Ampera struje koliko mu tog trnutka treba za rad a sto je kapacitet baterije veci moci ce samo duze da radi.
Molio bih da mi odgovorite pre nego nabavim NiMH baterije.
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 06.05.2008, 23:43
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Sve si rekao, čim veći kapacitet baterie tim bolje, jedino s naponom treba biti oprezan, i to se jednostavno rješava s adekvatnim stabilizatorom napona.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 07.05.2008, 00:34
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Pozdrav tragac.Mnogi su zeznuli svoje detektore prikljucujuci veci kapacitet baterija ili malog akumulatora od telefona.Sa tim moras biti oprezan i pitati stvarno dobrog poznavaoca detektora npr. Ljubu ili nekog drugog.Postoje stabilizatori napona kako Enigma rece ali kako ce se u tom slucaju ponasati elektronika narocito sa velikom amperazom.Iz iskustva nije preporucljivo jer postoji mogucnost da neki prateci elementi otkazu i prouzurkuju veci kvar i u tom slucaju nikakva garancija ne vazi.Mozda Vumi ima resenje posto ih on prodaje i ima iskustva.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 07.05.2008, 02:40
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
Pozdrav tragac.Mnogi su zeznuli svoje detektore prikljucujuci veci kapacitet baterija ili malog akumulatora od telefona.Sa tim moras biti oprezan i pitati stvarno dobrog poznavaoca detektora npr. Ljubu ili nekog drugog.Postoje stabilizatori napona kako Enigma rece ali kako ce se u tom slucaju ponasati elektronika narocito sa velikom amperazom.Iz iskustva nije preporucljivo jer postoji mogucnost da neki prateci elementi otkazu i prouzurkuju veci kvar i u tom slucaju nikakva garancija ne vazi.Mozda Vumi ima resenje posto ih on prodaje i ima iskustva.
Znači da nije prihvatljivo da agregat od 220 V s nazivnom snagom od 10 KW napaja trošilo koje ima radni napon 220 V i snagu 100 W. Bože dragi, ljudi moji, to su elementarne stvari koje se uče u osnovnoj školi, Nedo Bog da sipaš mučenicu iz dvolitrenke u čokančić, ima da se razleti od kapaciteta dvolitrenke, zato imaj na umu da prelijevaš ljutiku iz čokana u čokan istog kapaciteta. Mislim da sam malo pojasnio ovu problematiku, P = U x I.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 07.05.2008, 09:39
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Koliki je kapacitet baterija (akumulatora) uopste nije vazan, kada bi mogao naci one od 20Ah to bi ti bilo najbolje jer bi mogao duze raditi istim. Kao sto Enigma kaze, bitno je da napon ne prelazi odredjenu vrijednost, jer napon je taj koji ce unistiti uredjaj a ne struja. Detektor ce sebi uzimati onoliko koliko njemu treba (struje) i to je to. Da li su neki unistili detektor prikljucivanjem tamo nekakvih baterija od mobilnoga ili cega vec, zavisi samo od toga koliki im je napon bio i da li slucajno nisu zamijenili polove kada su ih prikljucivali. Goldmaxx radi kao sto je poznato na 12v, ali ako se u njega stave nove baterije (ne akumulatori), napon je mozda za 1-1,5v visi, sto mozete izmjeriti prije nego ih stavite. Power, sa novim baterijama moze raditi tako dugo da ce se covjek zapiteti kada je zadnji put mijenjao baterije (zbog toga sam ja na svoga ugradio mjerni instrument da znam kakvo je stanje baterija ) a ako se stave akumulatori, rad mu se smanjuje za nekih 20-30h, zavisno od bogatstva signala pri trazenju.....prema tome, ako uzmes akumulator od auta, koji ima 150 ili vise Ah, i sa njim ces moci normalno raditi, jedino moras paziti da u slucaju, ako uzmes dva takva akumulatora, neki strucnjak za kamione ne dodje i spoji ti ih u vezu koja pravi 24v (****jski), jer tada ces imati turbo masinu koja ce od snage da odleti u vazduh .
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 08.05.2008, 00:59
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
citat

Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Znači da nije prihvatljivo da agregat od 220 V s nazivnom snagom od 10 KW napaja trošilo koje ima radni napon 220 V i snagu 100 W. Bože dragi, ljudi moji, to su elementarne stvari koje se uče u osnovnoj školi, Nedo Bog da sipaš mučenicu iz dvolitrenke u čokančić, ima da se razleti od kapaciteta dvolitrenke, zato imaj na umu da prelijevaš ljutiku iz čokana u čokan istog kapaciteta. Mislim da sam malo pojasnio ovu problematiku, P = U x I.
Enigma ja sam laik za elektroniku.Za ,, ljutiku " ili ti kako kod nas kazu ljutu rakiju to je vec nesto drugo.Zavisi koje je jacine ili ti koliko je gradi rakija.Kada se sipa iz bureta u cuturicu ne moze da prelije.To ne mozes da poredis sa detektorom jer i cokanjcic i cutura su mrtve stvari u odnosu na detektor.To bi moglo recimo kada covek pije rakiju u vecim kolicinama i zavisi koliko gradi da li moze da se prelije i sta se desava posle toga.Za rakiju ljutu ne moj da pricas jer je ja proizvodim.Eclipse4 moze da da ocenu da li je dobra.Pozdrav.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 08.05.2008, 01:06
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
citat

Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Koliki je kapacitet baterija (akumulatora) uopste nije vazan, kada bi mogao naci one od 20Ah to bi ti bilo najbolje jer bi mogao duze raditi istim. Kao sto Enigma kaze, bitno je da napon ne prelazi odredjenu vrijednost, jer napon je taj koji ce unistiti uredjaj a ne struja. Detektor ce sebi uzimati onoliko koliko njemu treba (struje) i to je to. Da li su neki unistili detektor prikljucivanjem tamo nekakvih baterija od mobilnoga ili cega vec, zavisi samo od toga koliki im je napon bio i da li slucajno nisu zamijenili polove kada su ih prikljucivali. Goldmaxx radi kao sto je poznato na 12v, ali ako se u njega stave nove baterije (ne akumulatori), napon je mozda za 1-1,5v visi, sto mozete izmjeriti prije nego ih stavite. Power, sa novim baterijama moze raditi tako dugo da ce se covjek zapiteti kada je zadnji put mijenjao baterije (zbog toga sam ja na svoga ugradio mjerni instrument da znam kakvo je stanje baterija ) a ako se stave akumulatori, rad mu se smanjuje za nekih 20-30h, zavisno od bogatstva signala pri trazenju.....prema tome, ako uzmes akumulator od auta, koji ima 150 ili vise Ah, i sa njim ces moci normalno raditi, jedino moras paziti da u slucaju, ako uzmes dva takva akumulatora, neki strucnjak za kamione ne dodje i spoji ti ih u vezu koja pravi 24v (****jski), jer tada ces imati turbo masinu koja ce od snage da odleti u vazduh .
Vumi meni koliko je poznato i za zamenu polova postoji zastita.Za 12 v je ok. ali za ono drugo nisam bas siguran.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 08.05.2008, 01:16
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
citat

Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Znači da nije prihvatljivo da agregat od 220 V s nazivnom snagom od 10 KW napaja trošilo koje ima radni napon 220 V i snagu 100 W. Bože dragi, ljudi moji, to su elementarne stvari koje se uče u osnovnoj školi, Nedo Bog da sipaš mučenicu iz dvolitrenke u čokančić, ima da se razleti od kapaciteta dvolitrenke, zato imaj na umu da prelijevaš ljutiku iz čokana u čokan istog kapaciteta. Mislim da sam malo pojasnio ovu problematiku, P = U x I.
Da li svi detektori koji koriste napajanje 12 v i koji koriste baterije 1,5 v mogu koristiti male akumulatore od 12 v koliko maxi mah mogu biti.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 08.05.2008, 01:31
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Živ bio prijatelju, ne sumnjam u kvalitetu tvojih destilata, ona usporedba se svodi na to da u biti jedini problem može biti prevelika potencijalna razlika koja uvjetuje dijalektričnu čvrstoću komponenti. Bila bi mi izuzetna čast da se jednog dana sa našim prijateljima pomučim i sa tvojom mučenicom.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 08.05.2008, 01:38
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
Vumi meni koliko je poznato i za zamenu polova postoji zastita.Za 12 v je ok. ali za ono drugo nisam bas siguran.
U pravu si, jedna dioda vodi brigu o sigurnosti aparata ako se slučajno zamjene polovi.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
GoldMaxx Power ws Goldmaxx II Stef74 Testiranje detektora 23 04.05.2008 14:58
GmaxxII ili GOLDMaxx power tragac Vrste i namjena 1 29.04.2008 21:56
XP Goldmaxx i Minelab Sovereign Vumi Testiranje detektora 2 04.07.2005 08:18


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!