Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 13.05.2007, 02:21
grca976
Gost
 
prilozi: n/a
rucna izrada detektora

pozdrav svima
vidim da ovde ima dosta vas koji veoma dobro poznaju ovu materiju pa bih vas zamolio da mi predlozite koji detektor vredi da pokusam da napravim za krupnije predmete na vecim dubinama (otprilike 80-100 cm ). nije mi bitno dali ce onpraviti razliku izmedju metala vec samo da moze da ih detektuje (ferometale i obojene ) i da moze,kolko je to moguce, da radi pouzdano po losem(kamenitom) zemljistu. Kopajuci po ruskim sajtovima nasao sam brdo shema ali neznam za koji da se odlucim. Naravno bitno je i to da se kod nas mogu kupiti delovi za samogradnju.
vecina vas ce reci da je najbolje kupiti gotov detektor ali u vecini slucajeva za ovako nesto treba izdvojiti dosta novca pa bih se sa jos par ljudi koji poznaju elektroniku solidno odlucio na samogradnju
unapred hvala svima
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 13.05.2007, 03:39
Korisnička slika od rajan
rajan rajan je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.06.2006
mjesto: o Pirote mOj kraj Nisave
prilozi: 133
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
pa bre i meni bi odgovarao metal detektor koji detektuje na vecoj dubini, medjutim fabrika , firma , preduzece ili sta god da je vec (proizvodjaci detektora) ne prave dedektore koji rade kvalitetno i pouzdano iz razloga zato sto bi se njihove firme posle izrade i prodaje takvih detektora ugasile posle par godina
__________________
док не пробам лава,за мене је свиња краљ животиња!
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 13.05.2007, 12:47
skituljko
Gost
 
prilozi: n/a
Pitaj sirmiuma on bi tu mogao da ti da najbolji savet.
Po onome do sada iz prilozenog sto sam mogao da procitam imao je dosta susreta sa takvim stvarima.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 13.05.2007, 14:57
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Detektor je ko žena, što ga više raubaš, bolje radi, a ako ga maziš i paziš, uzalud vam trud tamburaši.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 13.05.2007, 20:44
pacatianus
Gost
 
prilozi: n/a
To sto tebi treba je bilo koji detektor koji radi na puls indukcionom principu.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 13.05.2007, 22:27
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
Kao sto rece nas kolega Skituljko i Rajan ako bi neko napravio takav detektor jos da bude fenomenalan, mogli bi da zatvore odmah sve fabrike koje se bave izradom detektora. Ali i ovi noviji detektori su dosta poboljsani i idu dosta dublje od onih starijih , znaci iz godine u godinu proizvodjac nedaje taj maksimum koji nama treba nego malo po malo poboljsava detektore.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 13.05.2007, 23:59
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Stabi ti trazio na toj dubini od 70-100cm sa tm napravljenim detektorom koji nema diskriminaciju?pa ti bi se navadio svega i svacega samo ponajmanje ono sto bi vredelo i pretstavljalo ti zadovoljstvo. Evo naprimer Goldmaxx sa sondom od 27cm. vata tanjir precnika 15cm. na oko 80cm a sa vecom sondom 45x38 oseti sester na oko 60cm a isti tanjir na 125cm prema tome moje misljenje pojedini proizvodjaci detektora su se potrudili u poslednjih par godina da jos bolje usavrese svoje detektore.Posto ja vec bavim ovim hobijem vise od 10-godina i imao vise detektora razlicitih proizvodjaca za sada sam naleteo na detektor koji odgovara mom ukusu i potrebi.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 14.05.2007, 02:05
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
grco ako te bas interesuje toliko da se mucis imam ja nekoliko sema pulsni detektora ali je sve na nemackom ili poseti sajt www.pulsdetektor.de
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 18.05.2007, 11:54
grca976
Gost
 
prilozi: n/a
hvala svima na odgovorima i znam da ste u pravu da je nemoguce naci idealni detektor a tek tako nesto napraviti?! medjutom muka mi je od tipova koji donose razne derektore koji rade sa bateijom made in taiwan od 9 v i,po njihovim recima, detektuju ekser na dubini od 2 metara ili cak u radijusu na 800 metara mogu da pronadju prsten ili sl.
meni konkretno detektor treba za istrazivanje na planini daleko od civilizacije gde je nekad postijalo rimsko naselj a kasnije su tu boravili hajduci tako da je po mom misljenju bolje iskopati 10 rupa i od toga imati 1 pogodak sa ovakvim detektorom nego verovati gore navedenim ljudima i porokopati zemlju do japana.
jos jednom se zahvaljujem svima na pomoci i molim sve koji mogu da pomognu kako bih mogao da probam da napravim nesto sto bi vredelo pa ukoliko uspem imacete moje rezultate i seu po kojoj sam radio da i vi probate
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 18.05.2007, 18:07
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ako ti treba detektor za malo vece dubine onda uzmi i napravi si pulsni detektor. Takve detektore mozes naci OVDJE, jedino ne znam da li ces imati problema sa nabavkom dijelova za njega. Ja sam licno pravio Minipuls 3 i vjerovali ili ne proradio je (nisam ga nikada zavrsio za upotrebu jer nisam imao dovoljno zivaca da pravim sondu za njega.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Adrese za kupovinu detektora Vumi Vrste i namjena 9 31.12.2006 02:50
Tražim savjet za kupnju detektora Vanuatu Vrste i namjena 9 30.12.2006 04:02
Kupovina detektora metala zeljketa Vrste i namjena 7 15.06.2006 12:33
Upotreba detektora metala zeljketa Vrste i namjena 1 12.06.2006 23:13
Principi rada detektora metala zeljketa Vrste i namjena 2 11.06.2006 12:34


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!