Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 15.01.2005, 21:07
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
@Rammstein

Zelim ti (nadam se da ne smeta ovo TI) dobrodoslicu u forum i nadam se da ce mo imati prilike da citamo tvoje priloge. Da li upraznjavas ovaj hoby, mislim trazis sa detektorom ili si samo zainteresovan za njega?
Naravno da mi nesmeta sa TI.Drugo hvala na dobrodoslici veoma lepo od tebe kao moderatora ovog foruma.E sada naravno da ovo radim iz hobija nadam se da se razumemo.Vec duze vreme trazim detektor koji bi mi najbolje odgovarao i koji bi takoreci bio koliko-toliko savrsen,ali nazalost posto je ovde u Svici veoma veliki izbor tih uredjaja,a za Nemacku i da ne pricam dosao sam do tog stepena da vise neznam sta da kupim ili koji detektor da kupim.Naime pre godinu dana sam bio veoma zagrejan za neke detektore koje je prodavala neka nemacka firma.Radi se o detektoru "Lectra-search VS-600",neznam da li si cuo za njega.Ali nazalost sticajem okolnosti nisam ga kupio,kasnije se ta firma zatvorila ili neznam ni ja sta je bilo.E sada sam naleteo ovde u Svici na Garret 2500,za koga kao sto sam napisao vec cekam prevod na srpsko-hrvatski.E sada dali cu ga kupiti ili ne neznam ni ja sam,ali ipak mislim 99% da cu ga kupiti.Posto ce mi to biti prvi detektor nadam se da se necu razocarati.Jer kao sto sam vec rekao duze vreme se bavim ovim poslom koji se do sada sastajao samo u prikupljanju informacija,lokacija ......itd,ali naravno nisam do sada posedovao nijedan detektor.[B]e sada kad smo vec kod toga tj pricamo o nalazenju i trazenju,moje misljenje je: da sto je duze vreme jedan predmet zakopan u zemljivece su sanse da ga detektor nadje.Primer:novcic koji lezi u zemlji 1000g i novcic koji lezi u zemlji 2g.novcic od 1000g zbog vremena lezenja u zemlji ima vecu oksidaciju sa zemljistom tj zemlja i objekat stvaraju jedno zajednicko oksidno polje cija jacina zavisi opet od vremena lezanja predmeta.Tj sto predmet vise godina lezi u zemlji vece mu je i jace oksidno polje koje zraci a samim tim lakse je da se predmet detektorom nadje.Napomenuo bih da se ovaj proces u nauci zove"HALLO EFEKT"Sto kod novcica koji je zakopan 2g u zemlji ovog procesa nema.Ali zapravo ovo nevazi za sve detektore.Posto ne rade svi na istom principu.E sada zanima me tvoje misljenje o ovome,a naravno i misljenje ostalih clanova foruma.Hvala

Promijenjeno od rammstein (15.01.2005 u 21:57 sati)
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 16.01.2005, 15:21
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Kao i ti sto imas misljenje tako ga imamo svi, sto je predmet duze u zemlji lakse ga je pronaci detektorom, bas zbog toga sloja oksida koji se stvara oko njega. Pitanje je samo sta se na tu temu moze reci za srebro i zlato, koji nemaju oksidni sloj oko sebe a i ako imaju to je neprimjetno za detektor. Ovo se po mome misljenju moze najvise odnositi na zeljezne predmete koji oksidiraju do konacnoga raspada (sto takodje zavisi od vrste zemljista u kome se predmet nalazi), mada se i dan danas pronalaze obicne zeljezne strelice koje se datiraju u anticko doba. Sto se tice detektora i izbora znam da je najveci problem odluciti se koji kupiti. Neko kaze ovaj je najbolji neko onaj, sve to zavisi od toga koliko je covjek preman da ulozi vremena u rad sa njime, jer iskustvo cini majstora (kako je neko rekao- i nije slagao). Moraces najprije da znas na kakvim povrsinama ces najvise da trazis (da li su zagadjeni sa raznim metalnim otpadima), jer neki detektori nisu toliko sposobni da traze na dosta zagadjenim zemljistima i sl. U svakom slucaju zelim ti mnogo uspjeha i lijepih trenutaka u ovom hobiju i mogu ti reci da nisi izabrao los hobi. Menie licno uvijek odusevljava pomisao da nikada ne mozes znati sa tacnoscu sta se nalazi u zemljistu na kojem trazis. Ako si pregledao ostale forume ovdje tj teme na forumu, mozda si i primjetio da u forumu o antickom novcu ima prilog o rimskim denarima. Ovo sam pronasao prije nekoliko dana kada sam bio na godisnjem (samo 5 dana) u rodnome kraju. I meni su se svi poznanici podsmjehivali kada sam im rekao da se bavim ovim hobijem (ne samo poznanici nego i oni malo blizi ). Sada kada su vidjeli sta se moze pronaci prestali su da se podsmjehuju pa je cak moj otac koji je prvi govorio da je to najveca glupost, poceo da trazi sa detektorom koji sam ostavio da mogu da trazim kada odem u rodni kraj. Kao sto si spomenuo jako bitno je prije trazenja napraviti nekakav plan tj pronaci mjesta koja su interesantna za trazenje a samim tim dok se bude trazilo dolaze i neka mjesta sama po sebi, sasvim slucajno, koja su nekada i interesantnija od onih poznatih, posto su poznata mjesta vec pretrazena u proteklim godinama- na zalost nismo prvi koji se bave ovim hobijem . Nadam se da cemo se moci radovati tvojim prilozima i da cemo moci pogledati slike pronadjenih predmeta, nije bitno o kakvim se radi. Zelim ti puno uspjeha
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 06.02.2005, 03:30
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Ovako uzgleda celokupan displej garrett-a 2500........Neki ljudi se plase da ga kupe zbog komplikovanosti rada sa njim.Medjutim to samo se tako cini na prvi pogled,inace posle dobrog procitanog upustva i par vezbi sa njim rad postaje macji kasalj.Ono sto je interesantno za njega dodatkom specijalne antene"treasure hound eadleeye". ili "TOS"(tiefenortungss onde) dobija se maksimalna dubina trazenja do 4,5m dubine,koja varira od 1,60m do 4,5m dubine sto opet zavisi od velicine nadjenog predmeta.A isto takodje imamo mogicnost filtriranja zemljista i diskriminaciju predmeta i vizuelno prikazivanje dubine nadjenog predmeta....
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg garett.jpg (92,1 KB, 29x prikazano)

Promijenjeno od rammstein (06.02.2005 u 03:44 sati)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!