Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Prikažite rezultate ispitivanja: Koje detektore koristite ???
Fisher 36 33,64%
Minelab 20 18,69%
Whites 18 16,82%
Tesoro 4 3,74%
Troy 1 0,93%
Ostali 33 30,84%
XP 11 10,28%
Multiple-Choice-ispitivanje. Učesnika: 107. Nemate pravo glasanja.

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 25.11.2005, 00:32
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Posto vjerujem da mnogi od vas posjeduju detektore za metal, zasto nebi svako napisao ponesto o osobinama istih, dosadasnjim uspjesima, dubinama na kojima se pronalaze predmeti njime i sl.... ???

Pored ovoga postavicu i jednu anketu u kojoj mozete da unesete kojim detektorima trazite...naravno imate mogucnost da izanerete vise detektora odjednom...
Pozdrav svima, slucajno sam naleteo na ovaj sajt i bas mi se svidja ovo caskanje na ove teme . Vec duze vreme se bavim ovim hobijem , promenio sam nekoliko detektora a sad vec duze vreme koristim minelab advantag . Nedavno sam dobio iz Amerike sondu od 14" excelerator i nije me odusevila. Ima li neko iskustva sa istom i kakva?
  #12  
Staro 25.11.2005, 02:33
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Budi pozdravljen u ime svih sa foruma...Posjedujem takodje Advantage ali nisam koristio nikada Excelerator sondu. Kupio sam extra 15' Coiltek ali nije posluzila svrsi (cak mislim da mi je pokvarila detektor). Inace znam da se te sonde dosta prodavaju i neko je zadovoljan a neko opet nije (kao ni ti). Ipak mislim da je najbolje ostati pri originalnim sondama.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #13  
Staro 25.11.2005, 09:29
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Imamo isto misljenje po tom pitanju.Kakvo je tvoje misljene o Tesoro metal detektorima? Mom prijatelju je pre neki dan stigao jedan Tesoro , napisacemo nesto posle prvog vatrenog krstenja. Pozdrav!
  #14  
Staro 25.11.2005, 12:51
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Nisam imao prilike da radim sa njima ali sam citao dosta o njima. Svi kazu da tesorovi detektori imaju jako dobar i precizan disc i da su jednostavni za rukovanje. Sacekacemo vase vatreno krstenje i odmah cemo znati vise.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #15  
Staro 28.11.2005, 00:37
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Evo mene ,najzad smo probali TESORO . U pitanju je model Cibola ,mene licno podseca(njegov rad ) na moj prvi detektor Fiser 1266 ,drugi je bio Spektrum XLT ,sledeci Fiser CZ 5 ,a sad Advantaz . Ono sto mi se svidja kod TESORA je to da je veoma lak ,jednostavan za rukovanje, tih pri radu (mada vise volim da se malo cuje rad detektora ) kao da je iskljucen. Svidja mi se i njegova reakcija na foliju, skoro je i ne primecuje.A ono sto mi se ne svidja, zasto me i podseca na 1266 je to da potkovice lepo kuca, a i malo je plici. To je bilo onako na kratko. POZDRAV!
  #16  
Staro 28.11.2005, 22:39
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Potkovicu ce ti lijepo "kucati" i Advantage, zavisi sve kako si podesio DISC i na kojoj dubini se nalazi ista .
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #17  
Staro 28.11.2005, 23:56
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Kada je potkovica u pitanju ne bi menjao Advantag za Fishera 1266 ,pa i CZ 5 .Inace DISC mi je odprilike uvek na 1/3 kruga . Tacno je da nekad registruje veci komad gvozdja ali ne kao Fisher .
  #18  
Staro 29.11.2005, 00:19
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ja posjedujem fisherov CZ 7 i na njemu ne postoji Disc koji se moze regulisati. On posjeduje NOTCH filter koji ili prihvata ili ne prihvata neke metale. Inace ako sa njim trazim u sumi koja nije zagadjena onda trazim skoro uvijek bez disca a kada pronadjem neki predmet onda ga ukljucim da bih provjerio o cemu se radi. Ako je npr.doticna suma bogata predmetima onda se ne isplati traziti u rezimu ALL metal jr je dosadno pritiskati tastaturu da bi se prebacio u Disc modus. U slucaju da je suma bogata zeljeznim predmetima onda iskljucujem zeljezo kompletno, cisto da mi tonovi koje daje zeljezo ne izazovu glavobolju . Inace CZ je 3 tonski ali se mora reci da npr signal za zeljezo ima dosta podvarijanti, sto opet zavisi od velicine, sastava i same dubine na kojoj se predmet nalazi. Sto se tice advantage-a on posjeduje stvarno dobar diskriminator i u mogucnosti je da iskljuci zeljezo, bitno koje je velicine. Ali ponekad se isplati iskopati i veci zeljezni predmet ili signal koji pokazuje da se radi o zeljezu a nalazi se na vecoj dubini (ovo se moze otkriti samo kopanjem )
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #19  
Staro 29.11.2005, 00:31
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Slazem se da ponekad treba iskopati i poneki gvozdeni predmet ,narocito kad su planinski tereni u pitanju. Vise puta sam tamo nalazio gvozdene alatke.Sa kojim aparatom trenutno radis?
  #20  
Staro 29.11.2005, 00:41
frabrne
Gost
 
prilozi: n/a
pitanje za smana

vidim da si izmedju ostalih imao i spectrum xlt pa me zanima kakva su tvoja iskustva s njime, i usput s njime sam dobio o veliki disc (blue max maxima 1500 15" ) i osim sta poslije rada s njom boljela ruka (pa sam cak razmisljao o ugradnji kotacica na nju - plasticnih naravno) nemam nekih pozitivnih iskustava s njom u svakom slucaju nista nisam nasao vise nego i sa originalnim discom.
Tema je zatvorena

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Detektori i njihove cijene Vumi Vrste i namjena 33 04.04.2008 10:20


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!