Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 15.03.2005, 00:30
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Niko to ne spori. Ali te sice vec ima toliko, da je postala veoma jeftina na trzistu. Nikome nije potpuno jasno zasto se sitni metalni predmeti, kao i keramika, zadrzavaju na povrsini, dok krupniji, tezi, leze ispod natalozenih slojeva, tamo, gde im je zapravo i mesto, posle recimo 2000 godina.
Nije stvar samo u jurnjavi za hajduckim kazanima, daleko od toga. Treba napipati zanimljive krupnije predmete (figure, lampe itd), tamo gde se oni nalaze. Inace ih je za sada moguce naci uglavnom samo nasumicnim sondama. U tom slucaju, nije lose nekom spravom utvrditi gde se dole nalazi kuca ili nesto drugo.
Nemojte mi samo reci da vi ne mastate o takvim stvarima, i da su vam strelice dovoljne.
Rim lezi na dubinama od 0 - 0,5m (padine), pa od 0,5-2m ravnice. Na povrsini je samo sica, i ustvari 90% toga jos uvek ceka svetlo dana.
Neka se ozbiljnim lokalitetima bave arheolozi. Ali svaka stara kuca je svojevrsno nalaziste, koje niko nikada nece registrovati, stititi ili raskopavati. Pa njih ima na desetine hiljada, ali za sada uglavnom van dometa detektora. Zanimljivo zar ne?
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 15.03.2005, 01:17
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ne moze niko reci da ne masta o svemu i svacemu, samo nema svako vremena da se bavi tako necim. Sto se tice pronalaska kuca sasvim dobre informacije daju avionska snimanja zemljista, a ko zeli da trazi da li je u toj kuci ili ne znam vec cemu, ostalo nesto od posudja nemam nista protiv ali ipak mislim da je to prevelik posaoza obicnoga tragaca. Naravno, i ja sanjam da pronadjem jednoga dana nesto mnogo vrijedno ali ne po svaku cijenu, ako sudbina tako odredi da se nadje ja cu naci kao i svi drugi. Mnogi su pronalazili sasvim slucajno zlato, dukate i ostalo, nikada nisu ni culi za detektor a kamoli sa njim trazili. Recimo ovaj slucaj sto se meni desio, vec sam ispricao ovdje u forumu, nasao sam manju ostavu rimskih denara na mjestu gdje se nikada nebih nadao, cak taj dan nisam ni imao u planu da trazim, jednostavno sam bio u gostima , ustao i rekao idemo kuci ja hocu u trazenje, tako je i bilo a sta sam nasao, jedan dio mozete vidjeti ovdje u forumu. Po meni moze neko da trazi svim i svacim, ako covjek nema srece nista od toga
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 16.03.2005, 14:30
zoran
Gost
 
prilozi: n/a
fisher

nedavno sam kupio fisherov metal-detektor,nisam imao jos prilike da ga probam.platio sam ga relativno jeftino svega 350 eura,zanima me da nemate mozda iskustva sa njim i kakvi su utisci,ili je to ono koliko para toliko muzike.model je 1212x.hvala
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 16.03.2005, 18:18
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Budi nam pozdravljen Zorane
Zamolio bih te da ovo otvoris kao novu temu da ne mijesamo sada sve u jednoj
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!