Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 07.05.2010, 22:00
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Sto se tice rada sa detektorom, i dalje stojim iza toga da smijem probati detektor gdje god zelim. Otici cu na crkvenu njivu i probati na njoj, jer je tamo rimsko nalaziste, ako nikako drugacije.
Kakva je razlika od rada sa detektorom ili hodanja po njivi i skupljanja izoranih predmeta ili kada nadjes nesto na povrsini zemlje?
Danas sam kao zezanje postavio sliku kamene sjekire koju sam danas dobio.Tip ga je nosio u Austriju, htjeo prodati, ali nije mogao dokazati porijeklo, i propao mu trud :-)
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 07.05.2010, 22:02
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Vumi, ako te put nanese, svrati i ponesi detektor da vidimo kako radi :-)
Ako nista drugo, probacemo ga u crkvenom podrumu oko buradi sa rakijom i vinom ;-)
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 07.05.2010, 22:05
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Osim toga, nisam jedini arheolog amater.Potrazite na internetu podatke o Jakovu Babicu ( http://bs.wikipedia.org/wiki/Jakov_Babić), arheologu amateru iz Gornje Skakave.Nema koje nalaziste u Sjevernoj Posavini nije obisao, i uzorke donio u samostanski muzej.I nikada nisam cuo da je imao bilo kakvih problema...
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 07.05.2010, 22:07
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Pogledajte i za Marka Babića, koji je takodjer arheolog amater, koji je cak i radio iskopavanja, pa nije imao problema. http://crosbi.znanstvenici.hr/prikaz...=EN&rad=314683
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 07.05.2010, 22:12
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Zao mi je ako je moja tema ispala kao preseravanje, jer nije mi to bila namjera.
Treba mi detektor metala i crkva nije pitala za cijenu.Zato sam pitao vas sto bi ste vi uzeli. Problem je sto se od nas niko ne razumije u detektore, i oni bi zeljeli nesto kao geo radar, da pokaze sliku predmeta ispod zemlje, da se sto manje iskopava.Naravno, od toga se odustalo, sto zbog cijene, sto zbog toga sto ste mi objasnili da je to u praksi malo iskoristivo.
Problema nisam nikada imao, a neznam za vas.Jasno mi je da je rad nalazistima zabranjen, mislim da nebih imao problema sa zakonom.

Jos jednom izvinjenje ako je ispalo da se dizem iznad zakona i da sam pun para ili kako je to sve vec pogresno protumaceno, jer nije tako...
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 07.05.2010, 22:24
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Dragi Pero......
sadate svi jasnije razmesmo bar ja.
Da si nam tako na samome pocetku szborijo
nebite niko krivo razumeo jel na netu je puno lelemuda bez uvrede nemislim na tebe.Pa te zato nije niko ozbiljno shvatijo.
Kada crkva vec placa gledaj da uzmes dobar detektor.
Cena im je ne bas mala oko tisuce €.
Vumi i kratki ce ti pomoci ( eksperti)
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 07.05.2010, 22:41
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Iskreno, volio bih da mogu vidjeti detektor na djelu, ili da odemo do nekoga i vidimo kako radi, ili da se dodje do nas i proba detektor na nasem terenu.
Takodjer, po vasim nalazima vidim da ima vise vrsta detektora koji su dobri, sto dodatno komplikuje izbor.
Detektor onako kako ga ja zamisljam bi trebao da moze bez problema (ako je to moguce) otkrivati manje novcice i nakit do dubine od 50 cm, i da mi ne daje previse laznih signala.Ako je on sposoban naci nesto sitno na toj dubini (bolje plice, nabio sam dva zulja zadnji put za dva rimska bakrenjaka ;-) ), onda nece biti problema ni sa krupnijim stvarima.
Djeluje mi dobar (bar po slici, jer ja drugacije neznam izabrati) onaj Wite's ov Spectra V3...
A ako neko i dalje zazire od dolaska do mene sa detektorom, povest cu i gvardijana crkve koji je i onako glavni i koji mora vidjeti detektor na djelu i nece biti nikakvih problema...
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 08.05.2010, 00:19
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Spectra V3 je vrhunski aparat, nije za početnika. Mislim da je " GOLD MAX POWER " kao stvoren za tebe, jednostavan i efikasan.
http://www.youtube.com/watch?v=UdVZh_yCksM
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 08.05.2010, 10:28
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Tako nesto bi mi i trebalo, jednostavno i efikasno. U drugu ruku, ma kako spor bio, naucit cu (makar vas gnjavio dok me ne istjerate ;-) ) i na bolji aparat, jer ne vjerujem da cu moci kupovati aparat kada pozelim...
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 08.05.2010, 16:25
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Te novcice i dijelove nakita na dubini od 50-ak cm, vjerovatno mozes zaboraviti. Bar meni nije poznat takav detektor a usput jos onaj koji ti nece davati lazne signale. Tesko je ispuniti sve zelje?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!