Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 08.03.2009, 23:49
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
VDI brojevi

Zanima me da li neko zna ili je negde video test VDI brojeva za odredjene tipove aparata.Koliko ja znam imaju ga White's-ovi modeli,Tesorovi,Mine labovi i Iskusniji od mene sigurno znaju jos koji.
Mene iteresuje da li je radjen test na pouzdanost pokazivanja VDI brojeva kod pojedinih aparata i koliko je kod kojih aparata pouzdan?Vise ili manje?

Naravno pretpostavljam da sto je aparat skuplji trebalo bi i da mu je ocitavanje VDI brojeva tacnije.Mada ovo ne mora da bude i pravilo zato se i obracam iskusnijim korisnicima da nam kazu sta govori njihovo iskustvo?
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 09.03.2009, 10:49
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Za mene je to bezvezna stavka kod detektora jer nikada ne znas na kojoj dubini se pronadjeni predmet nalazi, koji materijal je u pitanju itd itd. Na istu stvar ces imati razlicite prikaze, zavisno o dubini na kojoj se nalazi...ali, vjerovatno ovdje ima i "zaguljenih" displejasa koji ce ti tvrditi suprotno....
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 09.03.2009, 14:22
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Kao što je Vumi rekao VDI brojevi pokazuju magnetsku karakteristiku mete, a to je jako relativno, teško je pouzdano reći o čemu se u konkretnom slučaju radi. Kroz praksu na osnovu promjena i određenih kombinacija brojeva, puno se toga može zaključiti prateći tonske i grafičke promjene. U slučaju da se sitna kvalitetna meta nalazi uz željezni otpad meni je određeni niz promjena VDI brojeva dovoljan da krenem na iskapanje mete, do toga zaključka ne mogu uvijek doći samo na osnovu tonskog signala, ipak je mikroprocesor puno senzibilniji i brži od moga uha, odnosno procesor obrađuje, registrira i naj manju promjenu, a ja malo morgen.
Dubina mete se ne može točno odrediti na osnovu VDI brojeva, ali u kombinaciji s visinom tona pouzdano možeš znati dali je meta na samoj površini, na 20 cm, 40 ili na 60 cm. Dao Bog da naletiš na ostavu zakopanu na 60 cm, tada će VDI broj prikazati metu na 10 cm, osobno sam zadovoljan s pokazivačem dubine jer je za sitne mete koje uglavnom iskapamo prikaz dubine zadovoljavajući.

Promijenjeno od Enigma (09.03.2009 u 14:33 sati)
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 09.03.2009, 16:04
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Vdi brojevi

Citat:
citat od tragac Prikažite prilog
Zanima me da li neko zna ili je negde video test VDI brojeva za odredjene tipove aparata.Koliko ja znam imaju ga White's-ovi modeli,Tesorovi,Mine labovi i Iskusniji od mene sigurno znaju jos koji.
Mene iteresuje da li je radjen test na pouzdanost pokazivanja VDI brojeva kod pojedinih aparata i koliko je kod kojih aparata pouzdan?Vise ili manje?

Naravno pretpostavljam da sto je aparat skuplji trebalo bi i da mu je ocitavanje VDI brojeva tacnije.Mada ovo ne mora da bude i pravilo zato se i obracam iskusnijim korisnicima da nam kazu sta govori njihovo iskustvo?
Pozdrav tragac.moram da ti kazem da se previše ne oslanjaš na pokazivač VDI brojeva.Skoro svi detektori sa tim mogućnostima su skloni da netačno pokazuju.Ako je test u vazduhu za pojedine predmete i tačan to za nalaz u zemlji gubi tačnu smisao.
Naprimer ako je vdi broj za jedan predmet 15 kada je pored tog predmeta još drugi,onda detektor pokazuje neku sasvim drugu vrednost.Kod boljih detektora pored VDI broja ima niz indikacija za određivanje cilja.Po meni se treba oslanjati najviše na ton koji pušta detektor prilikom nalaza.Naravno da će biti i drugih komentara koji će neko ovde napisati pa ti odluči šta će ti najviše koristiti
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 09.03.2009, 16:46
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Određeni tanji zlatni, srebrni i aluminijski komadi imaju za uho isti ton, a promjena VDI brojeva prikazuje nešto drugo. Čovjek s odličnim sluhom može kvalitetno procjeniti frkvenciju određenog tona, a mjerač frekvencije nepogrešivo, u svakom slučaju kod detektora je kombinacija tonskih i grafičkih prikaza prednost i na određeni način pruža komfor, opuštenije se radi i male su šanse da nešto promakne, naročito kod dubokih meta.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 09.03.2009, 17:12
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Kao sto rekose kolege nije lose pomagalo a nije uvek ni pouzdano. Jedan primer, ja sa goldmaxom a moj drug Holandjanin sa MXT-eom na njivi gde je plug izorao ostavu srebrnjaka iz 16veka. srebrnjaci su uglavnom bili od leopolda 15 krajcera, ja sam predhodno nasao tri komada pa sam hteo da i on pronadje neki. Na jedan dubok pozitivni signal koji sam dobio pozvao sam njega da proba MXT-eom, on nije dobio ton a na displeju mu je pokazivao gvozdje. Kad sam iskopao novcic nije mi verovao da je bio tu iz ostave vec da sam ga ja zakopao da bi njega zezao.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 09.03.2009, 17:21
laki
Gost
 
prilozi: n/a
moje skromno iskustvo je da, VDI brojevi mogu pomoci prilikom trazenja modernog novca (dolara i evra- recimo na plazi ) ,dok su za tazenje rimkih predmeta i novca skoro beskorisni
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 09.03.2009, 17:36
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Ebiga, izgleda da je aparat kao žena, stvar navike. Švrljaš okolo i uvjek se vraćaš kući. Sretan sam da se razumijemo, i to je to.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 09.03.2009, 17:42
laki
Gost
 
prilozi: n/a
moje najpozitivnije iskustvo s ovim brojevima je bilo kod spektruma , a najgore kod x-tere 50 ,kod koje su se menjali na svaki delic sekunde...
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 09.03.2009, 18:15
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Određeni tanji zlatni, srebrni i aluminijski komadi imaju za uho isti ton, a promjena VDI brojeva prikazuje nešto drugo. Čovjek s odličnim sluhom može kvalitetno procjeniti frkvenciju određenog tona, a mjerač frekvencije nepogrešivo, u svakom slučaju kod detektora je kombinacija tonskih i grafičkih prikaza prednost i na određeni način pruža komfor, opuštenije se radi i male su šanse da nešto promakne, naročito kod dubokih meta.
Ako se pojaca Tres Hold pa ono sitno uvijanje raslji dovodi da visak tacno pokazuje VDI brojeve. Ali mi nece biti jasno kako prepozna anticko zeljezo od ovog skorasnjeg. Naime raslje reaguju sa pozitivim signalom na anticko zeljezo dok na ovo obicno samo ga prebrise. Nigma desavali se i tebi isto.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!