Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 07.08.2014, 02:15
Korisnička slika od Dagrish
Dagrish Dagrish je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 11.11.2009
mjesto: Bačka ravnica
Starost: 43
prilozi: 336
Zahvaljivao se: 41
Dobio je 21 zahvalnice(a/u) za 13 priloga
Čovek je još odavno počeo da seče granu na kojoj sedi, izgleda da se sada-danas poprilično iskrivila, došla je pred pucanje... Kako kaže stara izreka, ko preživi, pričaće...
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 07.08.2014, 03:08
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Sigurno je da nešto brljaju s Teslinim izumom, ali ne mislim da je to glavni uzrok. Zašto ? Zato što je i Amerika u velikoj banani glede klimatskih promjena. Planet je energetski (elektromagnetski - mikrovalno i svjetlosno) strašno zagađen. Svi krive samo stakleničke plinove, mislim da su glavni problem umjetne mikrovalne oscilacije.
Koristimo pogrešne tehnologije, očito zato jer ne osjećamo i ne razumijemo bilo planeta. Što više koristimo ove tehnologije, planet i klima sve više pi_zde.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 07.08.2014, 06:20
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Pricao mi je jedan rumun kako njihovi meterolozi predvidjaju da ako prosecna temperatura poraste za 1 stepen u istocnim krajevima njihove zemlje ce poceti da se javljaju tornada velike jacine.
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 07.08.2014, 09:20
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
Nismo ni mi daleko al mozda nas spase planine I zabiti kao mnogo puta do sada...mozda.
opet mislim nesto ovih katastrofa, sto prirodnih sto ratnih, je bilo I prije ali nije bilo medija da to pokazu.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 07.08.2014, 20:17
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Ja već godinama gledam nebo (mi u ravnici smo navikli da vidimo nebo)... a nebo je išpartano tragovima nečega... zasipaju nas... i eksperimentišu, kako sa sušom od pre koju godinu, tako i sa ovim sada... političare zabole baš,... da ih je i malo briga i da vide dalje od svog du*eta... ispitali bi između ostalog i letove koji polete sa surčina, kruže nad srbijom i vrate se na surčin... (bilo primera sa flightradar24.com)
Kiša svaki dan, a i munje često, pa mi nije baš sve jedno da se neađem usred ničega i usred oluje... valjda će uskoro da stane pa da se malo prošetam
P.S. malo me ovo čudno vreme i grmljavina podseća na ono u toku bombardovanja
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 08.08.2014, 00:12
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
E svašta... Darko svaka ti čast, imaš pivo za ovaj link!
Da sam juče umro ne bih znao da postoji na internetu da moš da vidiš kuda avioni lete... Svaka čast...
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku avgvst na prilogu
  #17  
Staro 12.08.2014, 00:53
CORVINUS
Gost
 
prilozi: n/a
pozdrav...i mene je ovih dana kisa uhvatila na terenima....dok stigoh do kola,mokar ko mis...takodje sam i imao neprijatan susret sa coporom lutalica ali na srecu brat ASOVCIC mi je uvek pri ruci....osim krsa i nekih sitnih drangulija nista ne nadjoh..
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 12.08.2014, 13:21
Dr.jare
Gost
 
prilozi: n/a
Letnja kisa nija strasna ako nemas problema sa klizistem ili poplavom, ali letnja grmljavina koja je ove godine bila cesca mnogo strasno, mojim komsijama udario grom i stradao telefon, komp i internet... a skoro svake godine neko strada od udara groma...
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 12.08.2014, 15:36
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Večeras spektakl na nebu. http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/n...bu_510028.html
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
2 x *Hvala* korisniku pike.sch za ovaj prilog:
  #20  
Staro 29.08.2014, 23:31
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Ove kise su prava stvar za nas tragace. Zemlja je mekana pa je lakse kopati plus bolje prodire detektor u zemlju. Pljusak moze da opere i poneki predmet koji detektor ne javlja tako da sam se uvek radovao pljusku nego obicnoj kisi. Idealno za praistorijske terene. Zamislite na leta gde ugarene strnjike zapeknu pa da polomis asov a predmet u busi kad iskopas nemozes da ga izvadis ka da je u kamenu. Bio na terenu i otkrio velike prednosti ovakvog vremena, rekoh nikad bolje leto za kopanje a nalazi sami iskacu.
U razne teorije i verovanja ne verujem, jednostavno je ,zemlja se vrti u krug, klimatske promene su se uvek dogadjale i dogadjace se jos mnogo dugo...
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!