Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Minelab
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Minelab Svi minelabovi modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 18.04.2015, 15:10
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Minelab GPX 5000

Pozdrav drugari

Da li neko ima ovu masinu i da li moze nesto o njoj napisati? Konkretno me zanima podrucje trazenja, osjetljivost na dublje predmete, koja sonda je adekvatna za sta itd itd. Interesuju me posebno licna iskustva a ne ona sa interneta.
Hvala unaprijed
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 18.04.2015, 15:28
Marko
Gost
 
prilozi: n/a
Izasao sam jednom prilikom sa kolegom koji je imao doticni aparat dok sam ja nosio Gmaxx. On je imao mono sondu 28 dok sam ja 22.5. Jako tezak teren,povrsinski rudnik. Svaku ama bas svaku metu je potvrdio moj Gmaxx dok je GPX ubijala mineralizacija dok sam ja vadio predmete po tom krsu. Non stop je trazio kanal bez smetnji, vise je provodio vremena smirujuci ga nego sto je radio sa njim. Mozda on ne zna da radi sa njim ali na mene je ostavio takav utisak. Ne bih ga kupio ni da je 10x jeftiniji.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 19.04.2015, 02:04
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Marko,ili je taj gpx kinez ili covek nije znao da nasteluje,nema sanse da iko sa vlf detektorom radi pored minelaba,mora da se udalji najmanje 15-20 metara(vazi za tesoro detektore) u slucaju XP- 30 metara dalje od gpx-a mogu raditi normalno.Minelab GPX ne smeta mineralizacija,radjen je namenski za takve terene,testirali smo deus 22,5 sonda,XP gold max power 36x30 sonda,GPX 5000 sef sonda 36 ili 38(ne mogu se setiti tacno)na rimske cigle to jest srebrenjak srednji vek Milutin.Deus probija kroz dve cigle i to da lize po drugoj cigli ako podigne 2 cm i vise od cigle javlja gvozdje,Xp power isto probija 2 cigle na trecoj prijavljuje gvozdje,GPX 5000 probija 6 cigli i moze sedmu.Toliko o mogucnostima minelaba na minerale.Vumi druze,sta ce ti ta masina,mora da vodis radnika sa sobom na teren.Ono sto ja znam iz iskustva,tezak detektor za ruku,plus prsluk na kome je baterija ili moze pojas,da je dubok tu nema reci,ne moze mu prici niti jedan vlf,sonda 28 je vise za bronzu i zlato ali sef ubija na srebro,skoro duplo je dublji sa sefovom 36-8 nego sa orginalnom 28 na srebro,recimo antoninijan sa 28 do 26 cm,sa sef do 40 cm u zemlji.Mana sef sonde ili drugih ne orginalnih je diskriminacija i dubina na pojedine metale.Recimo za ravnice 45 orginal sonda je extra,vadi sestere 45-50 cm,keltsko koplje na 70 cm dubine,zlatnik cankas 48 cm dubine,naravno veci predmet mnogo dublje.Mana GPX-a je na sitno gvozdje,recimo glave kovanih e.ksera javlja kao plemenito,moze se to izbeciti ali tada mu se smanjuje dubina detekcije ne izvlaci se maximum,vece komade gvozdja lepo odvaja.Ako se setim jos po nesto,napisacu.Moja preporuka,dobar vlf Xp i pulsni sa 1x1 m sondom je idealna kombinacija.Vumi,javi mi se kada dolazis pa idemo a licino mesto da vidis mogucnosti GPX 5000.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 19.04.2015, 02:17
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
ja sam u nekoliko navrata proveo po par sati na terenu sa tom vrstom aparata /3000, 4500 i 5000/,
svaki put u nadi da cu uspeti da se naviknem na njih....nazalost /ili na srecu/ nisam se navikao a iskreno nisu na mene ostavili ni neki poseban utisak,
mozda zbog toga sto jednostavno nisam ni bio na terenu gde bi ti i takvi aparati sigurno bili dominantniji u odnosu na xp-ove koje uglavnom koristim.

pored cene koja je bezobrazno visoka , odvratni zvukovi od kojih mi je glava otekla tj konstantno wouw-wouw visoko ili nisko, ogromna upravljacka kutija, gomila kablova svugde oko mene /baterija, sluske/ , komplikovano stelovanje, tezina pogotovo sa velikim sondama, nemogucnost normalnog rada na prljavim terenima....sve to i jos po nesto su bili razlozi koji su me uvek ispocetka vracali xp-u...

ne sumljam da bi se minelabi na nekom jako mineralizovanom ili cistom sumskom terenu u kombinaciji sa vecim sondama pokazali kao dublji
i znam ljude koji se u te aparate kunu,
ali meni oni ipak nekako nisu legli....
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 19.04.2015, 08:08
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Da li je neko imao prilike da mu vidi dobinu za sitno srebro(arpade)?
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 19.04.2015, 11:10
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
aparat je dubok i osetljiv,tu nema dileme...dobar je i za madjare miligor
slazem se sa banetom sto se tice previse opreme,baterija,kablovi...a moras da nosis i veliki asov tako da je po meni to aparat za 3-4 sata trazenja..nikako za ceo dan
osim ako ne stavis malu 11 inca DD sondu stavis diskriminaciju na 8 i kopas samo 'plemenite' signale dakle s njim moze da se radi kao sa vfl detektorom,recimo kad se umoris od kopanja onih tihih 'dubinskih' signala

inace bane zvuk moze lepo da se namesti,mada kad nadjes nesto veruj mi da ti zvuk vise nece biti problem

sa Idzonom se slazem u velikoj meri osim za deo sa sitnim gvozdjem.odlicno diskriminise sitno gvozdje na dubinama od 0 do recimo 30 cm...cim je gvozdje dublje ne diskriminise ga,a i ne treba zato sto na vecim dubinama uglavnom i nema 'krsa'...dakle pokusajte samo povecati diskriminaciju,ne gubi nista na dubini

sa kupovinom treba biti ekstremno oprezan,nedavno sam imao prilike da drugaru stelujem jedan nov gpx 5000 za koji se ispostavilo da je kopija

inace Mono sonde su jos dublje,ali nemaju mogucnost diskriminacije.gpx ima u sebi 2 predpojacivaca tako da oba rade tek kad se stavi mono sonda.....dakle sa DD sondama radi bukvalno sa pola snage,tj sa jednim predpojacivacem

po meni je najbolja sonda SEF 21 inch DD sonda za dubinsko trazenje i DD 11 fabricka za kombinovano trazenje u programima Normal i Deep
na IDzonove prilicno realno napisane dubine dodajte jos po kojih 10-ak cm dubine...zapravo u zavisnosti od velicine predmeta naravno;arpad 40 cm,denar 45 cm,sester 50-60 cm,koplje 80-1 m itd

dakle zakljucak je
ozbiljna masina koja nikako nije za pocetnike ni za one ljude koji ni mobilni telefon ne mogu da savladaju
kad se jednom ovlada s njim ili sa gpx 4500 (jako je mala razlika) drugi detektori postaju igracke koje retko pozelite da ponesete na teren
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 19.04.2015, 11:47
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Impresivna dubina za arpade...
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 19.04.2015, 11:58
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
pa on je prvenstveno napravljen za trazenje samorodnog zlata po australiji...tako da ne treba da cudi njegova osetljivost na sitne predmete
imas na you tube dosta klipova gde ljudi bukvalno pronalaze zlato velicine zrna bibera na neverovatnim dubinama....ima u podesavanjima:sensitive extra mode
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 19.04.2015, 12:00
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Ne mora se oblaciti prsluk,postoji druga kombinacija,pojas na koji ide baterija,nije ne zgrapan kao prsluk,dokupi se buster-dobijaju se bolje perfomanse i dubina,zakaci se spoljni zvucnik sa stelovanjem jacine zvuka,sve se to moze nabaviti orginalno.Ramena i ruke su slobodbije za rad,medjutim morate imati kolegu koji ce samo kopati ako radite ceo dan na terenu,ako radite sami kao sto rece Julijan tada 3-4 h.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 19.04.2015, 12:06
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
dovoljno se samo skinuti oprtace i nositi bateriju na kaisu.....ne bih se slozio sa idejom za eksterni zvucnik.ako se aparat koristi u Deep modu tj za trazenje dubokih predmeta-slusalice su obavezne
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Minelab GP 3500 kratki Testiranje detektora 2 07.09.2014 11:19
Minelab GPX-5000 ili Lorenz DEEPMAX X(neki)? Dejan Testiranje detektora 80 27.03.2011 17:16
minelab Grati Vrste i namjena 4 04.05.2010 00:24
minelab...... rammstein Vrste i namjena 19 12.03.2005 15:15


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!