Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Minelab
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Minelab Svi minelabovi modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 17.10.2009, 01:13
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od agrippa Prikažite prilog
pretpostavljam da si mislio da ga ovako postavim ?
potpuno su razliciti displeji,ali princip je sigurno isti,sto manje tog crnog to cistije ces cuti tonove,tj ukljucivanjem bilo kakve discriminacije ,vise neces imati cist ton i dubina automatski opada.to sam video na svim modelima aparata.

Citat:
citat od laki Prikažite prilog
Jedino jos nisam skapirao IRON MASK

ja sam tu opciju imao na minelabu SOV. GT i ukapirao sam da je to opcija za zagadjene terene ... ukljucivanjem te opcije aparat za nijansu bolje registruje dobru metu ako se ona nalazi pored nekog gvozdja ... to je tolika mala razlika koju dobijas da sam je ja smatrao za suvisnom opcijom(tek toliko da je ima)
laki ,iron mask ti je kao na whitesovim aparatima "block edit"eliminises kompletno celu stranu u minusu(gvozdje ide u VDI brojevima od -95,tu spada i ferit u zemlji do 0,pa zatim od 0 do +95 idu dobre mete ukljucujuci tu i krupno gvozdje.)
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 17.10.2009, 01:22
laki
Gost
 
prilozi: n/a
ja sam napisao kako je to kod sover.gt ,za explorera ne znam ,pretpostavljao sam da je slicno ako ne i isto...
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 19.10.2009, 11:36
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
Ovaj vikend sam malo eksperimentisao sa detektorom i ovako stoje stvari:
Krenuo sam sa praznim ekranom i ukljucenim 4audio modom. U ovom slicaju detektor svira na sve metale ali sa cetiri razlicita tona. Gledanjem u displey na tragacu je da oceni sta ce da kopa a sta ne. To me je malo smorilo pa sam popalio diskriminaciju na mestima gde mi se javljalo gvozdje u vidu eksera i manjih truncica (desni ugao dole).
Takodje sam malo esperimentisao i sa osetljivoscu detektora :
u manuel modu sam isao do 25 (1-30) i radio je stabilno (zvrcne ponekad ali nije strasno) dok u auto sens modu radi na +3 (istom stabilnoscu)
Teren na kom sam radio je dosta siromasan i nezagadjen pa nisam imao nesto puno nalaza da bih zakljucio dobijanje na dubini ali sledeci put cu i to da proverim
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg e trac disk 3.JPG (39,7 KB, 11x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 19.10.2009, 12:47
tragac78
Gost
 
prilozi: n/a
Za minelab neznam ali sa mojim Whites spectrumomvolim da radim tako što isključim diskriminaciju i pustim da svira na sve a na displeju gledam šta je.Malo dosadi non stop sviranje ali zato je osetljiviji i dublji aparat jer nema diskriminacije da ga ,,štroji,,.Sad ponovo prelazim pregažene terene i ponovo nalazim imam lepe nalaze.Možda slično važi i za Minelab.Pozdrav.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 19.10.2009, 13:03
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
mislim da to nema veze sa dubinom nego sa greskom VDI na granicama detektovanja detektora gde zna da pogresi . Sve je lepo u vazduhu ali kada sitan novcic zakopas malo dublje zna da ga diskriminise kao foliju pa cak i kao sitan ferit pa ti vidi
Takodje ce bolje raditi kada imas pozitivnu metu u blizini negativne ...
Losa strana je glavobolja i maksimalno usporavanje rada
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 19.10.2009, 15:36
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
Citat:
citat od tragac78 Prikažite prilog
Za minelab neznam ali sa mojim Whites spectrumomvolim da radim tako što isključim diskriminaciju i pustim da svira na sve a na displeju gledam šta je.Malo dosadi non stop sviranje ali zato je osetljiviji i dublji aparat jer nema diskriminacije da ga ,,štroji,,.Sad ponovo prelazim pregažene terene i ponovo nalazim imam lepe nalaze.Možda slično važi i za Minelab.Pozdrav.
Probao sam isto dok sam imao starog Eagle Spectruma.... tako je moguce traziti samo na cistim njivama ili recimo na prvom veku.... ne bih se ja nikad odrekao diskriminacije na ustrb tih nekoliko santimetara,pogotovo sto sam najbolje nalaze imao i jos uvek ih imam na nekih 5-10 cm dubine...
ponovicu po ko zna koji put..diskriminacija je vaznija od dubine
recimo ja cu od 20 kopanja pronaci 15-ak novcica a nekom bez diskriminacije ce za tih 15 novcica biti potrebno iskopati cirka 50 -100 rupa...... e sad racunajte koliko je to utrosenog vremena.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 19.10.2009, 15:41
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
sve zavisi od situacije ,nekada imam volju pa kopam na sve zivo a nekada me mrzi da se sagnem pa jedva cekam da se dovucem do kola i legnem
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 19.10.2009, 17:46
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od agrippa Prikažite prilog
mislim da to nema veze sa dubinom nego sa greskom VDI na granicama detektovanja detektora gde zna da pogresi . Sve je lepo u vazduhu ali kada sitan novcic zakopas malo dublje zna da ga diskriminise kao foliju pa cak i kao sitan ferit pa ti vidi
Takodje ce bolje raditi kada imas pozitivnu metu u blizini negativne ...
Losa strana je glavobolja i maksimalno usporavanje rada
ima veze sa dubinom sigurno.iskljucivanj em diskriminacije ti ne iskljucujes i tonove za sve metale.na whates aparatima to se zove "raditi na muziku"i aparat je osetno dublji ,svira na sve ,svaka meta ima svoju visinu tona,ali treba dosta vremena da se nauci svaki ton.na exploreru isto,ceo dan mi zuji na gvozdje-tj.zemlju,ferit(levi gornji ugao)ali kad naidje dobra meta zavija kao sirena,kad naidjem na strelicu svira dubokim tonom,folija pisti slicno kao dobra meta ,ali isto dubljim tonovima.
tako da moras da se javis posle 200-400 radnih sati rada sa e-tracom,pa ces mi reci dali je dubok-stabilan-i dali ima dobru diskriminaciju.
jos uvek si u fazi nerviranja,i upoznavanja,to ti je za svaku masinu isto,kao i sa zenom,polako dok je upoznas ,a posle joj pomrsis konce ili u tvom slucaju-napunis djepove
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 20.10.2009, 09:37
tragac78
Gost
 
prilozi: n/a
Zato sam i reko da gledam displej da ne bi kopao 100 rupa za jedan novčić Inače praktikujem da kopam i na malo sumnjive signale.Pod diskiminacijom na pojedinim terenima ne bi više ni jednom zazujao aparat,takve terene ja imam stoga isključim svu diskriminaciju i redom zvoni.A volim da nadjem i poneku strelicu i koplje koje bi mi(i sigurno je) pod disc. sigurno promaklo.A na novim terenima uključim i ja diskriminator da bi brže prošo veću površinu,to stoji.
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 20.10.2009, 14:32
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pdragan Prikažite prilog
ima veze sa dubinom sigurno.iskljucivanj em diskriminacije ti ne iskljucujes i tonove za sve metale.na whates aparatima to se zove "raditi na muziku"i aparat je osetno dublji ,svira na sve ,svaka meta ima svoju visinu tona,ali treba dosta vremena da se nauci svaki ton.na exploreru isto,ceo dan mi zuji na gvozdje-tj.zemlju,ferit(levi gornji ugao)ali kad naidje dobra meta zavija kao sirena,kad naidjem na strelicu svira dubokim tonom,folija pisti slicno kao dobra meta ,ali isto dubljim tonovima.
tako da moras da se javis posle 200-400 radnih sati rada sa e-tracom,pa ces mi reci dali je dubok-stabilan-i dali ima dobru diskriminaciju.
jos uvek si u fazi nerviranja,i upoznavanja,to ti je za svaku masinu isto,kao i sa zenom,polako dok je upoznas ,a posle joj pomrsis konce ili u tvom slucaju-napunis djepove
Znaci da si ti radio u multintonskom modu na exporeru? Vidim da neki ipak preporucuju 4tonski mod na netu ? pa sam od starta batalio multiton
Na spectrumu sam od samog pocetka radio u mixedmodu i dobro znam prednosti kada detektor svira na sve ,ovde pokusavam da povecanjem tresholda napravim nesto slicno . Kada mi se treshold prekine a ne svirne da je pozitivna meta tada malo razgnem zemlju da proverim da nije slucajno nesto dublje i ako detektor i dalje cuti znam da je ferit(tj ono sto sam diskriminisao na ekranu)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Minelabov E-Trac i XP Goldmaxx power Vumi Testiranje detektora 11 02.03.2009 09:14
Minelab E-TRAC Simon012 Testiranje detektora 27 05.10.2008 13:01
Minelab E-Trac zeljketa Vrste i namjena 6 19.09.2008 09:09
Minelab X-terra 70 zokioki Vrste i namjena 7 22.09.2007 00:28
minelab...... rammstein Vrste i namjena 19 12.03.2005 15:15


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!