Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 03.10.2011, 17:26
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
tako blizu a tako daleko

evo nekoliko mjeseci prolazimo putem koji vodi od Nasirije na jugu pa sjeverno do Bagdada i nikako ne mozemo da ugrabimo priliku da pridjemo blize Babilonu.
neki su prije par godina pa ovamo bilo pohapseni od strane iracke policije i vojske a jedan broj njih je bio deportovan jer su prisli blize i slikali. slucajno su bas u blizini tih gradjevina postavljene neke iracke baze i antene a to znaci "NE PRILAZI" i "NE SLIKAJ" ni za zivu glavu.
pokusao sam da napravim par slika sa svojom malom kamericom ali vise se vidi golim okom nego ovako. jedan moj ludi (hrabri ) kolega iz Juzne Afrike je uspio slikati sa mobitelom Zigurat ali ne bas dobro ali slika je tu.pokuso je da zoomira koliko se moze. jednom je bio u Irackom zatvoru 10 dana pa je ovaj cin okarakterisan kao ludo hrabar
mnogi ljudi u okolini vise ne prave kuce sa podrumima jer uvijek kopajuci nadju nesto vrijedno i onda problemi sa irackom vladom,premijestaj kucu na drugu lokaciju i sl.
kako bilo prolazili smo sa vise strana ali rezultat je isti. blize ne moze jer drugovi arapi mogu da pripucaju kad hoce.
Zigurat je nekih 80 KM od naseg kampa a Babilon je Boga mi i 200 km od nas ali jako blizu puta Hilla- Bagdad-Ramadi.
mozda bude i boljih slika ali to je to za sada.
cesto pomislim da mi je par dana da me puste sa metal detektorm da malo procackom ispod povrsine...a kakvih bi tek rupa bilo ovdje da se sabere jedan tim sa ovog foruma pa da krene kopati okolo...STRASAN PRIZOR
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg DSC02364.JPG (105,7 KB, 41x prikazano)
Tip dokumenta: jpg DSC02399.JPG (136,5 KB, 38x prikazano)
Tip dokumenta: jpg DSC02395.JPG (123,8 KB, 37x prikazano)
Tip dokumenta: jpg DSC02367.JPG (143,3 KB, 38x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P260611_09.25.jpg (66,8 KB, 36x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P260611_09.25_[02].jpg (85,9 KB, 32x prikazano)
Tip dokumenta: jpg Zig..jpg (37,3 KB, 43x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 03.10.2011, 19:12
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
A u pesku detektor najbolje i najdublje prodire............. .
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 03.10.2011, 19:26
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Ja bih za sigurno poveo moga Sojka uu akciju. Dok njega arapi jure i matretiraju ja laganica se igram kao dete u pesku sa lopaticom i potkopavam se pod Babilon
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 03.10.2011, 19:58
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
hahaha .
mene su prije nekoliko dana premjestili u mali kamp u sred Bagdada. stare renovirane kucetine,vrtovi ,ima okolo zemljanih povrsina a ja vremena na pretek. Policija i vojska ovamo ne dolaze,samo privatne kompanije. sad mi je jos teze sto nemam nikakav detektor.
istorija mirise u vazduhu. jako blizu nas je Tigris. ma ne moze bolje. ali ja nemam nista ...jedino da upotri****m onaj Garrett metal detektor za pretres ljudi...mozda i zvizne na neki stari novcic ...ili "zvoncic" od americke kasetne bombe
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 03.10.2011, 23:45
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Nadji stare teme pa napravi detektor od tranzistora i kalkulatora ili nabavi papuce sa detektorom ili nadji neko sitno sito lopatu i prosejavaj zemlju vazno je snaci se.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 04.10.2011, 09:29
Mario78 Mario78 je offline
Korisnik
 
Registriran : 01.03.2011
prilozi: 48
Zahvaljivao se: 2
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
A ja mislio da ako igdje ima detektora onda da ih ima u vojsci.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 04.10.2011, 22:14
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
samo sto ja nisam inzenjerac...nekad smo vrsili obezbjedjenje inzenjeraca koji su cistili neeksplodirana ubojita sredstva (EOD) a oni imaju samo md koji registruju celik,zeljezo...
plasticni omot od CD-a,tranzistorcic, kalkulator i ukrug po dvoristu
ma jos treba da me proglase cudakom pa da me zatvore u neku od Bagdadskih klinika kao ludaka.
nista cekat cu da idem kuci pa da opet "zaverglam" Gmaxxa i mlatim po obali Drine.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 04.10.2011, 22:46
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
ah da,nisam ni vojnik
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 04.10.2011, 22:48
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
kod pretrage terena u danasnjim armijama se sve manje koriste minotragacki detektori jer su vecine postavljenih mina od plasticne mase i skoro bez i jednog metalnog dela pa detektor nema sta da uradi,
traganje za minama se uglavnom vrsi pipalicom, metalnom sipkom na izvlacenje koja se zabada u zemlju
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 04.10.2011, 23:02
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
ma ima i detektora,Valon npr...njega koriste nasi demineri mada sam vise radio sa ovim inzenjercima sto unistavaju zaostalu municiju i projektile koje nalaze kopajuci ili mlateci nekim detektorima u obliku stapova ,bez klasicne sonde i ostale aparature. samo se pritisne dugme i bip...mlati redom.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!