Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 22.03.2012, 14:54
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Zatvor

Prica se da je pala i prva zatvorska kazna za jednog tragaca iz SM - 3 meseca zatvora, plus 2 godine uslovno i 50.000 din novcano, a da slicno ceka jos trojicu ? Zna li se nesto o tome?
Zasto su dobili kazne, zbog cega? Cuo sam jos par incidenata. Sve nas vise teraju sa njiva.
Imao sam skoro incident kad mi je prisao neki celavi tip prvo mi je rekao da ce mi razbiti glavu polupati auto pa sam ga nekako smirio pa mi rece da ga jedan tragac (policajac u penziji) uvek pita da trazi na njegovoj njivi. Pa pita koga sam ja pitao kad sam mu spomenuo neke ljude koje znam iz njegovog mesta malo se smirio da bi mi rekao na kraju to je taj matori sve pretrazio neces nista naci a ja mu kazem da nisam nasao nista pa me nece vise videti na njegovoj njivi. Mislim da ga je poslao matori kolega da me otera jer mu gazim teren. Cak sam video gazde njive (a i oni mene) kako oru pre neku godinu i ne lice na tog celavog koji je verovatno neki kriminalac, uterivac dugova jednom recju poslusna dzukela.
Sigurno je da i vi imate slicnih problema a kako mi se cini sve ce biti vise i vise.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 22.03.2012, 15:18
Shagan
Gost
 
prilozi: n/a
Ja nisam cuo ali mogu proveriti u Sudu u SM ako je to istina... pa cu vam javiti... Znas li mozda ime tragaca????
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 22.03.2012, 15:41
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
istina je...imao je vec uslovnu kaznu zbog preoravanja arheoloskog lokaliteta u cortanovcima....ne znam gde su ga uhvatili drugi put,verovatno opet na oranju

zato na njivu sam i daleko od ociju...neki dan trazim kad staje auto,kad su poceli da izlaze nikad kraja. (njih petorica,naravno auto na plin krsina u raspadu,ali 'dete mu plekano' tako ih gorivo izadje jeftinije)... i onda se svi razlete po jednoj njivi,pa se ako tu nema kopa po zitu,po detelini.....ostavlj aju se rupe....
e to,duboko oranje i kopanje bagerom i jeste za zatvor
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 22.03.2012, 17:54
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
... ja isto volim daleko od očiju i sumnjičavih pogleda... a i nekako sam najmirniji kada sam sam, pa lepo lagano i opušteno
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 22.03.2012, 18:13
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Julijanuse da li je to u pitanju G..e?
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 23.03.2012, 01:48
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
U pravi si Ivlianuse... I ja se grozim dubokog oranja i ostavljanja rupa... što sam već nekoliko puta naglasio !
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 23.03.2012, 14:49
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Interesuje me sta biste vi radili kada bi neki vlasnik njive prilazio vama veoma besan sto mu gazite njivu:
1)kleknuli i plakali molili sa orpost, 2)udarili ga asovom 3) pobegli
Vasa iskustva sa blitskim susretima sa vlasnicima.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 23.03.2012, 15:48
NenadM
Gost
 
prilozi: n/a
Hahahah... Nisam razmisljao o tome, ali bih najverovatnije pobegao Mada, mozda bih pokusao da mu objasnim koliko je ovo lep hobi i pokazao mu kako radi detektor
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 23.03.2012, 16:05
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Ako je gazda brzi pa uzme detektor i razbije ti glavu, pa jos hoce 10 % koje mu zakonski pripadaju jos ako zna za price o avarskom pojasu, sevsovom posudju. Ima seljaka koji misle da na njihovoj njivi leze hiljade i hiljade evra. Da im je samo 10 % nebi morali ni saditi njivu a kamoli se przili na vrelom suncu.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 23.03.2012, 16:06
Korisnička slika od Daystrom
Daystrom Daystrom je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 08.08.2011
prilozi: 335
Zahvaljivao se: 30
Dobio je 34 zahvalnice(a/u) za 17 priloga
mislim da je ovo što je nenad rekao najbliže većini ljudi... dakle pod 4) pokušali uspostaviti normalan razgovor, eventualno pojasniti o čemu se radi... pa ako si elokventan, možda dođeš tu i drugi puta s blagoslovom vlasnika.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!