Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 01.12.2011, 18:45
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
uh,americko vidjenje istorije. kao i u "Gladijatoru" ,napravise od cara manijaka i ubicu "pater familias-a",incestoidnog tiranina (a svi ostali rimljani su bili dobrice i pravi samaricani).
po literaturi taj isti Comodus 9ako se ne varam) bio je inteligentan covjek,sklon umjetnosti i kojemu su mnogi zavidjeli. kakvi su bili ostali carevi rima? u filmu stari car kao zelio vlast dati narodu a cijeli zivot vladao i mlatio kako je htio. Americki istorijski filmovi...da puknes od smijeha
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 12.02.2012, 22:13
Dragan Pavlovic
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Zarkov Prikažite prilog
Po legendi pre nego su ga napali Rimljani skupio je svo blago iz Dachije, oko 150tona zlata 300 tona srebra, i zakopao. Neki njegov sluga je odao rimljanima gde se nalazi i oni su uzeli. U kontra napadu Dachi su ih stigli kad su prelazili reku i potopili to blago.
Mada ima više verzija legendi, u jednoj se pominje opet pomeranje toka neke reke(kao u legendi o Atili).
ja sam na forumu novi clan,ali znam dosta toga o mestima pricama i legendama,a sto se tice trajana pored dunava lepo stoji trajanova tabla pored koje je bio i most ali su ga ratovi i vreme skoro nacisto unistili postoji deo mosta sa nase ali i sa rumunske strane.ko je plovio dunavom sigurno zna gde je to i kako izgleda,zaista je impresivno videti.pozz
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 14.02.2012, 17:52
Dr.jare
Gost
 
prilozi: n/a
Dragane nesto si pobrkao Trajanova tabla nikad nije bila pored Trajanovog mosta vec je udaljena tridesetak kilometara od njega (sada ostataka mosta). Trajanova tabla je prvobitno bila iznad Rimskog puta urezanog u stenu koji je izgradnjom hidro-elektrane Djerdap potopljen a tabla je dignuta iznad nivoa Dunava. Preporucio bi ti da procitas "Feliks Kanic - Srbija zemlja i stanovništvo" (mislim da ima ovde na forumu) gde se covek zalozio da se Trajanova tabla zastiti i jos mnogo toga...
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 14.02.2012, 19:09
Felix
Gost
 
prilozi: n/a
tako je dr. jare, ajde sad svi ronilacka odela, maske i boce, pa pod vodu da radimo zajednicim snagama rimski put....xexexexe
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 14.02.2012, 20:03
Korisnička slika od Stalker
Stalker Stalker je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 14.09.2006
mjesto: Volim normalne ljude, aj malo zastrane, al to je stil života
Starost: 63
prilozi: 1.163
Zahvaljivao se: 717
Dobio je 144 zahvalnice(a/u) za 72 priloga
Nema više tog dokumentarca, jel zna neko gdje da ga nađem?
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 14.02.2012, 20:10
Dr.jare
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Felix Prikažite prilog
tako je dr. jare, ajde sad svi ronilacka odela, maske i boce, pa pod vodu da radimo zajednicim snagama rimski put....xexexexe
Prijatelju zasto da ronimo kad ima toliko Rimskih puteva na suvom i van dometa pogranicne policije hehe...
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Legenda pataren Priče...legende...itd 5 23.09.2009 19:30
Rade legenda IVLIANVS Zanimljivosti 15 30.10.2008 22:43
legenda cele Priče...legende...itd 9 19.10.2007 11:45
Legenda o dvanaest konjanika... Valkira Priče...legende...itd 5 20.04.2007 22:04


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!