Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Srednji vijek
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Srednji vijek Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period, ca 500-1500 godine

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 01.09.2012, 12:10
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Drveni most

Na Savi je nađena, na žalost i uništena, neka konstrukcija od hrastovih i brestovih trupaca.Brest je korišten kao nosač, a hrast kao poprečne daske.
Sve je spajano drvenim klinovima i tesano je, nije korištena testera .
Dimenzije konstrukcije su 15x5.5 metara.Moguće da je to doplivalo ko zna odakle i ko zna kada.Kod nas u blizini nije zabilježen ni jedan most.Malo me buni što nema željeznih klinova, pa pretpostavljam da bi moglo biti nešto iz novijeg vremena, da je pravio neko za svoje potrebe, a ne vojska ili država.
Zna li ko šta o drvenim mostovima?
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 01.09.2012, 15:34
Marko
Gost
 
prilozi: n/a
Tesko da je doplivalo od nekud,mora da je postojao neki vazan putni pravac u neposrednoj blizini.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 01.09.2012, 23:37
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Jedino u rimsko doba bi trebalo da je negdje bio prelaz preko Save koji je povezivao put od Tuzle prema Vinkovcima.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Drveni apostata Zanimljivosti 11 30.09.2009 22:00


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!