Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Praistorija
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Praistorija Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 15.06.2011, 01:45
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Europejci

Godinama pričam ovu priču, a veleučeni me glupo gledaju jer su oni pročitali nešto sasvim drugo, istina, oni su samo čitali, ali nisu istraživali.
Mi smo starosjedioci, a ne dotepenci iz stoljeća sedmog, selila nas je muka i jad, ali smo se uvijek vraćali. Kada se ovaj projekat privede kraju puno će zabluda pasti u vodu.

http://www.vecernji.hr/vijesti/prezi...-clanak-300151
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 15.06.2011, 12:57
Korisnička slika od KUPAč
KUPAč KUPAč je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 01.05.2011
prilozi: 406
Zahvaljivao se: 67
Dobio je 214 zahvalnice(a/u) za 115 priloga
Daleko bi nas odvela ta priča, ali svakako ima nešto u tome.

Naravno, nekome (Berlinskoj - njemačkoj školi) je odgovaralo da se kaže da su Slaveni došljaci, i to da su stigli nakon Germana.

Genetika je u posljednjih 10 godina skinula mnoge predrasude, ali tek u sljedećih 10 će mnoge "istine" pasti u vodu.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 15.06.2011, 16:12
Marko
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od KUPAč Prikažite prilog
Daleko bi nas odvela ta priča, ali svakako ima nešto u tome.

Naravno, nekome (Berlinskoj - njemačkoj školi) je odgovaralo da se kaže da su Slaveni došljaci, i to da su stigli nakon Germana.

Genetika je u posljednjih 10 godina skinula mnoge predrasude, ali tek u sljedećih 10 će mnoge "istine" pasti u vodu.
Kako im je nekad odgovaralo tako ce i opet izrezirati po svom interesu tako da nikad nece biti razotkrivena istina.Ima nesto milenijumski sto im smeta kod nas,hoce da ne znamo kao ni oni ko su i sta su.Ne znaju po dva kolena unazad,a to je sve vise preslo i na nas.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 15.06.2011, 16:35
Korisnička slika od Pretorijanac
Pretorijanac Pretorijanac je offline
SUPERMODERATOR
 
Registriran : 05.10.2006
mjesto: Beograd
Starost: 47
prilozi: 1.983
Zahvaljivao se: 651
Dobio je 618 zahvalnice(a/u) za 189 priloga
Jel vas to Hitler naučio da mešate nauku i nacionalizam?
__________________
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 15.06.2011, 18:11
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Moji su dosli u Srem posle ameba a nesto pre zaba
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 15.06.2011, 18:39
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Skoro da je tako, a imperijalisti nam sole mozak i otimaju crkavicu.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 15.06.2011, 21:42
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
moji su ovde od nastanka sveta.moj pra cukun deda je tacno odredio centar sveta i zabo kolac u zemlji tacnije tada u sadnice paradajza......,a koji je i dan danas u mom dvoristu...e planeta zemlja se vrti oko tog kolca a ne oko zamisljene ose a ostali se selili pored njega.....
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 16.06.2011, 19:45
boaz137
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Godinama pričam ovu priču, a veleučeni me glupo gledaju jer su oni pročitali nešto sasvim drugo, istina, oni su samo čitali, ali nisu istraživali.
Mi smo starosjedioci, a ne dotepenci iz stoljeća sedmog, selila nas je muka i jad, ali smo se uvijek vraćali. Kada se ovaj projekat privede kraju puno će zabluda pasti u vodu.

http://www.vecernji.hr/vijesti/prezi...-clanak-300151
Ovo mi se sviđa: prestaje priča o tome da su Hrvati arijevci ili čak Persijanci. Knjige su o tome pisane i pisane, povjesničari su držali simpozijume da bi danas egzaktnim naučnim metodama bilo utvrđeno da u ovom balkanskom loncu svako da svoj deo genetike, koji se razlikuje bitno i u okviru istog naroda! Čudno je da oni to štampaju u svom najvažnijem medicinskom časopisu - Croatian Medical Journal. Ranije priče (bez genetskog istraživanja) da je njihov bivši predjednik Mesić potomak Kromanjonaca zbog izgleda lubanje ovim se potvrđuju. Sam Mesić je inače genetičar, jer pravi genetski eksperiment - žena mu je čistokrvna Srpkinja!
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!