Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 10.03.2005, 00:52
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pogledaj jos jednom, promijenio sam malo kliko se dalo promijeniti...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 10.03.2005, 00:59
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
e sad je bolje vidi se.........ali sve ovo sto je prikazano iz ove tabele za mene je nedovoljno.....
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 10.03.2005, 01:03
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Sta ti jos treba?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 10.03.2005, 01:07
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Sta ti jos treba?
druze ako ovako nastavim sa ovim detektorima trebace mi u skorije vreme psihijatarMa pod treba mi mislo sam prvenstveno na detektor.Dubina mi se ne svidja slabi su
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 10.03.2005, 01:11
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ne znam sta bi ti vise htio, ovdje imas podatke od 30-ak detektora koji su ucestovali na testiranju...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 10.03.2005, 01:25
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
u svakom slucaju vumi hvala ti na listi......lista je ok,ali su detektori slabi sto se tice dubine.......ali ipak hvala ti.......ako u medjuvremenu nadjes nesto drugo ubaci
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 12.03.2005, 02:05
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Minelab DVT odnosno SD i GP serije

Narode, nemojte komparirati babe i zabe.
DVT ili ti Dual voltage Technology kod SD serije (i dodatak za vracanje energije polja u baterije kod GP serije) je nova varijanta Pi detektora, koja kombinacijom dugih i kratkih impulsa svodi mineralne smetnje na minimum.
Inace, ti detektori su pravljeni da na mestima bogatim rudom gvozdja, pronalaze zlatno grumenje od nekoliko grama. Znaci, radi se o gold nugget detektorima.
Veoma su teski i komplikovani za rad, i ne mogu imati jednu od lepsih osobina Pi detektora, a to su sonde 1m x 1m i vece, jer im princip rada to ne omogucava tako lako.
Oni nemaju diskriminaciju, i podesena im je osetljivost ka sitnom zlatu, koje je po provodnim karakteristikama znatno ispod bakra. To ih ne favorizuje za lov na bronzu itd.
Nije uputno porediti detektore, koji su dizajnirani za razlicite namene. A verovatno bi pogresno bilo kupiti DVT za lov na raritete. No sve to jako zavisi i od terena na kojima bi se radilo, jer bi u uslovima jake mineralizacije, on ipak bio efikasniji od svih drugih detektora.
Zeljko
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 12.03.2005, 02:11
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Sve je to ok, samo bih htio napomenuti da je SD jedan od prvih PI detektora SA diskriminacijom. To se moze procitati sa stranica proizvodjaca... a napravljeni su, sto je tacno, za trazenje zlata (prirodnoga)...
Posto se iz priloga vidi da se razumijes u nacin rada detektora, mozda ne bi bilo lose da napises ponesto o nacinima rada pojedinih vrsta detektora, racimo VLF i PI
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 12.03.2005, 11:40
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Ono sto sam rekao je istina, radi se o diskriminaciji zlatnog grumenja u mineralu, a ne o klasicnoj diskriminaciji kao kod VLF. Pi nikada to tako dobro nece moci raditi iz mnogo tehnickih razloga.
Ja cu se truditi da odgovorim na neka pitanja, i bilo bi preobimno opise rada detektora stavljati na postove foruma, a o potrebnom vremenu da i ne govorim.
Konacno, to nisam video nigde u svetu.
Uostalom, to ce se vec uskoro moci naci negde opisano, i to na nasem jeziku, a postoji vec i nekakva stampana rec o tome.
Zeljko
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 12.03.2005, 15:15
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Poznajem jednu stranicu na netu na kojoj se radi o gradnji detektora za metal. Postoje tu i seme i svasta nesto. Radi se iskljucivo o PI detektorima. Na zalost webmaster (koji se bavi razvijanjem i proizvodnjom tih detektora) ne zeli vise da daje javno podatke o detektorima tako da su oni najzanimljiviji detektori ostali nedostupni za "samoproizvodnju ". Ti detektori podjeduju jako dobru diskriminaciju (navodi samoga proizvodjaca). Na toj stranici se mogu naci sve sheme tih detektora ali glavni dio sa programom je dostupan samo direktno preko njega, na zalost ne zeli nikome da se javi. Uspio je da ih usavrsi i sada su na prodaji a cijena im se krece od 2.500 pa navise Evra. Imao sam priliku da i sam napravim jedan od tih detektora sa njegove stranice, radilo se o obicnom PI detektoru bez moguce diskriminacije. Najveci problem je bio pravljenje sonde, mada nije tesko ni to da se uradi samo treba vremena i dosta experimentisati sa brojem namotaja, debljinom i vrstom zice koja se koristi i i i... Sve u svemu na kraju se dobije prilicno osjetljiv detektor...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!