Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 11.09.2008, 08:39
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Uglavnom i neka zarđala konzerva od mesnog nareska se odlično javlja i detektori je ne mogu izdvojiti u diskriminaciji.Zato !!!!!! KOPANJE
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 11.09.2008, 10:58
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Dobro dodje i jacanje misica, posebno ako si ozenjen . Lazni signali...pa mogu poticati od raznoranih "ometaca" koji se vuku po vazduhu, onda od zapinjanja sonde za zemlju, onda od mineralizacije zemlje, onda od nekog veceg zeljeznog predmeta koji se nalazi pored sonde (ne ispod) pa ti detektor daje lijep signal, ti kopas a ono nema nicega tu gdje se signal nalazi (treba iskoristiti pinpoint ako se ima i odrediti tacno mjesto predmeta i onda u diskriminatoru provjeriti) itd itd...ima toga
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 11.09.2008, 11:11
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
... diskriminacija je vrlo relativna stvar cak i kod gvozdenih predmeta (koje svi diskriminisemo) ima jako zanimljivih stvari koje treba itekako iskopati.
ovih dana cu slikati neke moje nalaze pa cu okaciti
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 11.09.2008, 13:37
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od Zdeno5 Prikažite prilog
Normalno je da dobijem signal kad opalim u neku busu. Ti lažni signali su uvijek jednosmjerni i uvijek su vrlo visokog tona.
Pa ako pogodis busen i u drugom pravcu onda ces imati dvostruki signal
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 11.09.2008, 13:59
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
signal

Citat:
citat od Zdeno5 Prikažite prilog
Mene samo zanima da li ostali tragači kopaju na svaki signal ili na samo na dvostruki (isti zvuk lijevo i desno). Normalno je da dobijem signal kad opalim u neku busu. Ti lažni signali su uvijek jednosmjerni i uvijek su vrlo visokog tona. Barem kod mene. U nedjelju sam našao neke sitne ostatke srebrnog nakita, nažalost jedan dio se odmah razmrvio, detektor mi je cvrkuto ko slavuj i lijevo i desno.
Kojim detektorom tražiš
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 11.09.2008, 14:26
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Drustvo mislim da ocitavanje frekfencije provodljivosti metala poseduje cinimi se jedan od Minelaba.Nije pouzdano tacno radi same oksidacije itd. nema isto ocitavanje u vazduhu i u zemlji narocito za starije predmete.Probano u vazduhu sa zlatnim novijim predmetom i isto tako ocitavanje ima na gvozdje koje stoji godinama u zemlji.Tragac ja ti ne bih savetovao nikakvu nadogradnju jer mozes promasiti nesto vrednije.Bar tako mislim i verujem da to misljenje dele vecina nas ovde.Moras upoznati bolje svoj MD vise rada na terenu i pracenje nijansi zvuka.KO poseduje Minelab sa 2d ekranom moze ti opisati kako radi ta opcija sa ocitavanjima.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 11.09.2008, 17:04
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
Citat:
citat od Zdeno5 Prikažite prilog
Minelab EXP II. Na njegovom ekranu je očitavanje provodljivosti. Što je provodljivost veća druga dva broja su veća. Maksimalno do 31 za aluminijske sprejeve i čisti bakar. Onda su prva dva broja 00 ili jako mala. Jedino kod srebra su prva dva broja dosta visoka između 14 i 20. Ono za busu je u redu. Kad ju opalim u oba pravca zapišti, ali kad pređem preko nje nema ni vau.
Sad kad si rekao koji koristis aparat sve mi je jasno.Minelab Explorer II aparat je; ''pain in the ass'' kako kaze moj prijatelj iz amerike koji ga koristi (pored Fishera i XLT-a).
Kaze mnogo brlja i nepouzdan je iako ima zavidnu dubinu.
Znas kako se kaze ne moze se jednim d.... na dve stolice.Ake ces dubok aparat ne moze i pouzdan ili ako ces precizan i osetljiv ne mozes duboko...
Po meni jos nije napravljen idealan aparat (sto je i dobro,posto za par godina ne bismo imali vise sta da trazimo).Idealan aparat po mom misljenju bi bio kombinacija ova 3 aparata:
Fisher 1266 (brzina),Minelab Expolrer (dubina) i White`s DFX (preciznost i osetljivost).
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 11.09.2008, 17:13
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
3 tona

Mene je u sustini zanimalo da li bi digitalna skala mogla da ocita frekvencu predmeta jer,poznato mi te da je moj XP trotonski detektor odnosno zvuci su mu podeljeni po grupama ali ako detektor daje za zlato i alu foliju isti ton,(posto su u istoj grupi provodljivosti),nemo guce je da ce i citac frekvence da da isti broj.Na primer ako je za alu foliju frekvencija 132,5Hz (govorim napamet jer ne znam podatak) onda za zlato moze biti 133,2Hz a to ljudsko uvo jako tesko moze da razlikuje pa cak i ako je navezbano na to kao sto je moje.Mene je zanimalo gde bi trebalo prikaciti odnosno sa kojeg mesta na stampanoj ploci pokupiti sugnal da bi se mogao ocitavati na skali i da li bi bilo dovoljno zakaciti ga paralelno na izvor zvuka?
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 11.09.2008, 20:21
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Frekvenca

Tragac.Napisao sam ti email.Procitaj
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 12.09.2008, 12:14
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Tragac, sve je to lijepo ali na sve to utice i previse faktora da bi se na osnovu digitalnog pokazivaca moglo tacno odrediti od kakvog materijala je predmet. Sve zavisi od njegove velicine, mase, dubine na kojoj se nalazi, polozaja u zemlji, samoga zemljista....jednost avno, to ti je trosenje vremena bez veze. Ali, ako zelis tako nesto imati ti napravi pa se nakon toga lupaj u glavu, jer ces vidjeti da to nije nikakva pomoc a posebno ne sigurnost
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Frekvenca zlata i snovi!? jackdetect Zanimljivosti 23 26.06.2005 16:44


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!