Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 15.06.2004, 15:45
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Fisher CZ 7a sa IC slusalicama

Posto sam danas imao vremena pokusao sam da na Fisherov detektor CZ 7a ugradim IC slusalice. Sve je trajalo nekoliko sati posto su kod njega baterije u naslonu za ruku a predajnik sam htio postaviti na gornju stranu elektronike. Znaci prvo sam morao prikaciti kablove za napajanje IC predajnika. Rastavio sam kuciste gdje se nalaze baterije, zaletovao nove kablove koji sluze za napajanje predajnika. Te iste kablove sam provukao kroz cijev (kuda vode i kablovi za napajanje elektronike) i odmah ispod rukohvata probusio novu rupu i izvukao iste. Posto se elektronika nalazi odmah iznad rukohvata, bilo je dovoljno da se kabal prikljuci sa donje strane iste na IC predajnik. Drugi kabal koji sluzi da se predajnik spoji na izvod za zvucnike sam istim putem (ispod elektronike) jednostavno spojio sa prikljuckom. Prvosam razmisljao da IC predajnik pricvrstim na kuciste gdje stoje baterije ali sam vidio da dolazi do smetnji kada se sa detektorom radi (IC zrake ne prolaze bas lako kroz tijelo ). Kada sam sve zavrsio i spakovao tamogdje je i bilo, morao sam i da probam da li funkcionise. Nisam mogao da vjerujem da sve radi kako treba i da nema nikakvih smetnji i sl. Jos mi samo preostaje da vidim koliko dugo mogu baterije da sluze sa ovim stvarcicama. Naravno, druge slusalice ce uvijek biti pri ruci ako vidim da ovaj "izum" trosi previse baterije. Fisher CZ 7a je u mogucnosti da sa novim baterijama radi nekih 50 sati, ako sa IC predajnikom bude mogao izdrzati 30 sati ostajem na tome. Razlog je jednostavan, nema kabla koji se uvijek mota negdje oko tebe i zapinje za raznorazno rastinje a kad zelis da kopas i moras da odlozis detektor onda ti se slusalice uvijek "svlace" sa glave . Ovako slusalice su stalno tamo gdje treba da jesu a kad odlozis detektor ne treba da se bojis da ces presjeci kabal i sl i da ce ti, ako slucajno detektor "krene" niz brdo da klize odnijeti i usi sa sobom

Slike slijede kada budem imao vremena za to i kada sve bude "pikobelo" na svome mjestu!!!
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 15.06.2004, 19:29
prepelica
Gost
 
prilozi: n/a
znao sam ja da ti ustvari hoces usi da sacuvas
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 15.06.2004, 19:55
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pa bar nesto da sacuvam, cisto neka se nadje za "zlu ne trebalo"
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 17.06.2004, 21:07
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Evo i obecanih slika. Nije jois sve gotovo, treba da skratim kabal koji vodi do izlaza od zvucnika i da pricvrstim predajnik na kutiju od elektronike, sve u svemu ovako ce da izgleda i na kraju osim kablova koji vise okolo
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg ufo 001.jpg (35,3 KB, 45x prikazano)
Tip dokumenta: jpg ufo 005.jpg (37,8 KB, 43x prikazano)
Tip dokumenta: jpg ufo 003.jpg (35,1 KB, 41x prikazano)
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 19.06.2004, 21:41
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Posto je danas bilo vremena izasao sam sa prijateljem u sumu da isprobam kako ovo sve funkcionise. Sto se tice potrosnje baterija mislim da nije velika i da je u granicama normale. (Moj prijatelj je za 2 sata trazenja sa Explorerom II potrosio samo 2 paketa baterija ). Ipak ima jedan veliki nedostatak a to je da mu smeta sunce . Sve dok je vrijeme bilo oblacno ili je suma bila gusca nije bilo problema, ali kada se sunce pojavilo pocele su smetnje u vidu jakih sumova u slusalicama i nemogucnosti trazenja. Sledece sto cu pokusati da uradim je da uzmem tj. stavim nekakvu zastitu oko IC prijemnika na slusalicama, tako da sunce ne moze direktno da ih osvijetljava. Inace pored ovoga nismo nasli nista, osim sto je moj prijatelj pronasao jednu narukvicu iz novijega vremena a ja ulovio nekoliko krpelja
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 22.11.2004, 22:43
DINIC
Gost
 
prilozi: n/a
Ja sam u pocetku koristio obicne baterije, pa sam kasnije uzeo baterije koje sluze za digitalne fotoaparate koje se pune ja sam imao od 2100mAh a postoje i od 2300mAh sa kojim se stvarno moze dugo raditi.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg PICT0311.JPG (34,5 KB, 17x prikazano)
Tip dokumenta: jpg PICT0312.JPG (35,8 KB, 16x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 23.11.2004, 01:36
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Sve zavisi koji aparat koristis. Recimo kolega "Prepelica" je isto za svoj Explorer koristio baterije koje se pune i nije mogao sa njima da radi vise od pola sata. Uzmi samo u obzir da ti detetkor radi na 12 V, to znaci da ti treba 8 baterija po 1,5 V da bi "sakupio tih 12 V, sad uzmi baterije koje se pune, one imaju radni napon od 1,2 V, kada se sve to sabere ti pocinjes da trazis (kada su baterije pune) ustvari sa 9,6 V sto je previse nizak napon i detektor ili ne radi kako treba ili uopste ne radi. Kolika je amperaza od baterije to i nije toliko bitno ako nema osnovne stvari koja tu struju "tjera" dalje a to je napon. Naravno ima detektora ciji se radni napon krece npr od nekih 8 V pa do 15 V. Sve zavisi od detektora. Ako se jos koristi osvjetljavanje displeja onda te baterije koje se pune nisu za upotrebu...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!