Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #41  
Staro 03.05.2012, 07:58
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
kroz Crnu Goru je isao jedan krak rimskog puta iz BiH (tacnije Hercegovine). mislim da u CG ima nekoliko starih kamenih rimskih cuprija na karavanskom putu. ako malo precesljas literaturu naci ces nesto sigurno. ti su putevi i danas prohodni cak i za vozila. gledao sam skoro na TV jednu reportazu o tim cuprijama po BiH i otislo se i na CG jer su putevi povezani. imam nekoliko terena oko tih puteva i cuprija na mojoj strani tako da ako pratis put naci ces garant lijepih uzvisina pored koja su dobra sa trazenje. mozes i po livadama i brdima ponesto naci ali to su slucajni nalazi,i cesce ce biti da nama nista nego da ima. bolje malo ispitivati i traziti po knjigama jer ces prije ubosti pravi teren.
ako zelis mogu ti poslati literature o starim putevima i komunikacijama,mozda i pomogne sta.
odgoovorite sa citatom
  #42  
Staro 03.05.2012, 09:52
Markonatto
Gost
 
prilozi: n/a
@Desert Walker
Pa ako ti nije problem posalji mi na mail pukic@t-com.me. Svaka informacija je dobrodošla.
odgoovorite sa citatom
  #43  
Staro 05.05.2012, 14:40
Markonatto
Gost
 
prilozi: n/a
Opet ja sa pitanjima . Možda pitanja nisu vezana za ovu temu ali me interesuje ako neko zna.
Kojim zakonom su regulisani detektori za metal ili u kojim zakonima da tražim bilo što vezano za detektore?
Već sam se o ovome raspitivao ovde kod nas ali nisam mogao da pronađem adekvatan odgovor.
odgoovorite sa citatom
  #44  
Staro 05.05.2012, 15:03
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
bolje je da znas koje lokacije ne smijes dirati ,koje su zakonom zasticene. kod nas se detektori prodaju u trznom centru sa ostalim alatima,znaci nema straha za da je to ilegalno ali arheoloske lokalitete pod drzavnom zastitom ne cackaj jer ce te zakon sazvakati (ako te uhvate )
odgoovorite sa citatom
  #45  
Staro 05.05.2012, 16:53
Markonatto
Gost
 
prilozi: n/a
Možda i jesu zaštićene lokacije ali na većinu niko ne obraća pažnju. Jedino na ove popularne spomenike i nalazišta. Moram to još malo da ispitam ali problem je što malo ko zna išta o tome, zato sam i pitao ovdje. Čisto da vidim kojim je zakonom regulisano da znam koga da pitam ovamo kod mene
odgoovorite sa citatom
  #46  
Staro 05.05.2012, 17:27
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
prijatelju,ne diraj te "popularne" i velike lokacije...koristi guzvu dok nisi postao upadljiv. ne pravi moju gresku. suti i cesljaj terene. ima mnogo skrivenih i bogatih terena.
odgoovorite sa citatom
  #47  
Staro 05.05.2012, 21:26
Markonatto
Gost
 
prilozi: n/a
Ima dosta terena koji nisu popularni pa ću tamo da tražim. A poslušaću tvoj savjet. Razmišljao sam i da ne pitam nikoga ništa nego fino detektor u ruke i polako po terenu pa ako nekog nešto interesuje doći će da me pita ili će me upozoriti
odgoovorite sa citatom
  #48  
Staro 05.05.2012, 22:00
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
ma ispituj ti ali izokola. polako,onako pravi se nevjest i ako te pitaju sto se zanimas reci da pises knjigu ili nesto slicno...bezveze. ja sam vjerovao drugovima pa me osurise. od uha do uha izleze se problem.
CG mora da ima lijepih terene a ono sto nadjes ce biti mnogo bolje ocuvano nego da je lezalo u teskoj mokroj zemlji i gdje se baca vjestacko gnojivo.
odgoovorite sa citatom
  #49  
Staro 05.05.2012, 22:07
Markonatto
Gost
 
prilozi: n/a
Nadam se da će biti nešto. Odlučio sam da uzmem ACE 350 definitivno. Valjda će se pokazati dobro
Do kraja nedelje bi trebalo da bude kod mene, jedva čekam kao malo dijete sam
odgoovorite sa citatom
  #50  
Staro 05.05.2012, 22:49
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
sasvim normalno da si kao malo dete u iscekivanju, svima je nama isto. Videces kako je lep i zanimljiv ovo hobi, pun raznih iznenadjenja, sretanje tragaca na terenima, druzenje ,zzanje i jos mnogo toga. Pa, sretno
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!