Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #591  
Staro 14.06.2014, 18:53
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Znam ja dobro ko je ON i baš zbog toga ga i ''čitam'', eto samo da se slatko nasmijem njegovim bedastoćama. Ako slike nisu fotomontaža onda i ti grdno griješiš. Pejzaš, na kome je prikazano sunce, ISTI je na obje slike, pa stoga, na tome istom mjestu ne može bit i ZALAZ i IZLAZ...
Ova tema me se itekako tiče jer je usko povezana s Ilijadom i Odisejom, ustvari s Argonautima i njihovim putovanjima, o čemu sam već u više navrata pisao...
odgoovorite sa citatom
  #592  
Staro 14.06.2014, 19:01
Dalmoš
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od ObeliX Prikažite prilog
Prijatelju,to sam ja ObeliX...nije Grga. Grga ne bi nikada napisao ovako nesto ,ovakvu glupost
Da, sad vidim, šta mi bi... ne znam...

Ali svejedno, Grga umjesto odgovora i rasprave, postavija nešto sasvim deseto.... zar je pitanje o grcima toliko teško....
odgoovorite sa citatom
  #593  
Staro 14.06.2014, 19:13
Dalmoš
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Grga Prikažite prilog
Znam ja dobro ko je ON i baš zbog toga ga i ''čitam'', eto samo da se slatko nasmijem njegovim bedastoćama. Ako slike nisu fotomontaža onda i ti grdno griješiš. Pejzaš, na kome je prikazano sunce, ISTI je na obje slike, pa stoga, na tome istom mjestu ne može bit i ZALAZ i IZLAZ...
Ova tema me se itekako tiče jer je usko povezana s Ilijadom i Odisejom, ustvari s Argonautima i njihovim putovanjima, o čemu sam već u više navrata pisao...
Pa prije 3200god. puno je toga bilo drukčije raspoređeno...
Po godovima drveća u Europi je zabilježena nekakva kataklizma u vrijeme trojanskih ratova.
U Jadranu je bila niža razina mora 20-30m, jer su pronađene antički mostovi i ceste u nekoliko metara pod morem, te eneolitska naselja 30m pod morem.
Nestale rijeke u Dalmaciji po starim kartama...
Iz sadašnje geografije ne može se točno locirati Troja na Jadranu.
odgoovorite sa citatom
  #594  
Staro 14.06.2014, 19:34
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Dalmoš, to je već davno ovdje napisano...
I baš zbog NIŽEG mora skoro sve se uklapa u lokaciju (naše, ne moje) Troje, a koliko i zbog čega je bilo niže, eee to si pronađi listajući ovaj forum u rikverc...
I nije nekada bilo baš puno drugačije, već samo logičnije...
odgoovorite sa citatom
  #595  
Staro 14.06.2014, 19:41
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Da, već mi možeš biti od velike koristi. Daj mi lokaciju za antičke mostove i ceste. Ja ništa ne pišem bez opipljivog dokaza, a ako imaš taj dokaz savršeno ću ga uklopiti u sadržaj mojih zabilješki...
Usput, imam video dokaz o ljudskom rukom prokopanom tunelu kroz stijenu 50 met. ispod morske površine...
odgoovorite sa citatom
  #596  
Staro 14.06.2014, 20:50
Dalmoš
Gost
 
prilozi: n/a
Troja u Dalmaciji?

Grga, sve sam ja pregleda postove unazad, otprije i nedugo prije registracija...

E ovako eneolitsko naselje pod morem moram iskopati, ima članak o tome, pošaljem kasnije.

Imaš isprid Splita građevine i cestu pod morem, cesta ide do Omiša, dokaz iz prve ruke od samih splitskih ronioca...
Imaš na otoku Žirju megalitske zidine i ispred pod morem nastavak građevina, isto iz prve ruke od splitskih ronioca
U Ninu pod par metara pod morem imaš potopljenu antičku cestu i most, taj naučni uradak moram iskopati.

Imaš na Ortelius-ovoj karti nižu morsku razinu, nestale rijeke, veće otoke i bliže obali, spojene otoke, dosta toga nepoznatog, a on je tu kartu sigurno kopira iz Rimskih arhiva, tko zna kad je napravljena možda prije samog Rima, jer nemoguće da je itko mogao doći u Dalmaciju u vrime ratova sa Osmanlijama i mirno tu nešto crtati. A to je vrime kad Mlečani ponovno žele vratiti čitavu Dalmaciju i prvi put ući u unutrašnjost Dalmacije, pa su preko njega izvukli prastaru kartu Ilirije i kopirali je za strateške ciljeve i vojno osvajanje.
http://mitchtestone.blogspot.com/2009/04/ancient-dalmatia.html
odgoovorite sa citatom
  #597  
Staro 15.06.2014, 17:21
Dalmoš
Gost
 
prilozi: n/a
Troja u Dalmaciji?

Evo ostaci neolitskog naselja pod morem u Istri i otkriće još jednog antičkog naselja u dolini Neretve;

http://www.vijesti.me/svijet/ostaci-...u-clanak-73493
odgoovorite sa citatom
  #598  
Staro 19.06.2014, 19:06
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
https://www.youtube.com/watch?v=e8PerdUHDxA

Ima li koga da titlovima prvede ovaj video zapis na ''naš'' jezik? Nešto sam razumio ali ne sve. Pričaju i dokazuju visinu Crnog Mora, o čemu ja tupim već skoro 30 godina...
odgoovorite sa citatom
  #599  
Staro 21.06.2014, 15:45
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Prvo da se prisjetimo...

http://www.vumidet.net/forum/showthr...nice#post48526

Pa onda da pogledamo podatak za kojega sam tek danas saznao. Vjerovali ili ne i ja se ponekad iznenadim kako sam bio blizu ''istine''... Nema tu nikakve posebne pameti već samo najobičnija logika i optičko (slikarsko) zapažanje. Možda niste ni znali da slikam ulja na platnu više od 30 godina. Tek lani sam se dao zaebat općinskim vlastima u Novskoj da mi naprave prvu samostalnu izložbu. Mislio sam pa ko će doći gledati obične piz-dajije od crtarija, kad ono - dođe sedamdesetak osoba na otvaranje. Prije dva mjeseca ovi isti općinari me navukoše na drugu samostalnu izložbu. Na otvaranju je bilo više od 100 zainteresiranih, a postav slika izaziva još veću pažnju...
A meni smiješno - što to oni vide na mojim platnima. Mrljačim eto tako samo da potrošim boju, malo se razigram i živce sortiram...
Dakle, što me to danas pomalo iznenadilo? Evo ga na linku, a kako ubijam dosadu i neraspoloženje, pogledajte na slikama...

https://www.youtube.com/watch?v=hezpA4-tnNg
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg konji2.jpg (44,6 KB, 21x prikazano)
Tip dokumenta: jpg krave1.jpg (49,8 KB, 19x prikazano)
Tip dokumenta: jpg dubrovnik2.jpg (46,6 KB, 20x prikazano)
odgoovorite sa citatom
3 x *Hvala* korisniku Grga za ovaj prilog:
  #600  
Staro 21.06.2014, 17:05
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
Svaka ti dala ,kolega Grga...
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Koga postaviti z amoderatora u forumu "Mjesto za razmjenu"? Vumi Kako? 10 14.12.2007 19:17
"Tamo preko Vrbasa"-Tomo Maric x_lav Zanimljivosti 1 13.11.2005 20:40
"Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4" DINIC Vrste i namjena 12 06.02.2005 03:30
Ako moze jos jedna mala pomoc"Quattro MP" DINIC Vrste i namjena 1 03.12.2004 20:54


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!