Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #101  
Staro 14.09.2013, 20:04
Kele78
Gost
 
prilozi: n/a
Ma mene zanima ima li ko ista reci za ovaj V3.2 pre nego sto ga vratim u v2 ???
Kratki ovi jesu 101% iz istoga kalupa
odgoovorite sa citatom
  #102  
Staro 15.09.2013, 04:22
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
blago vama ljudi kad stignete da idete na teren ja radim od jutra do mraka,evo sad zavrsio jos jedan zid plocica......sutra ujutru jovo na novo.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #103  
Staro 22.09.2013, 23:33
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
evo ovako posto sam pravi srecnik da mi u rumuniji prodavac obori pumpu za vodu tesku oko 25 kg na nozni prst i pritom mi naprsne kost,bicu invalid za penjanje po merdevinama bar jos dva tri dana i necu moci da lepim plocice.
tako da sam danas napravio update na 3.2 i testirao detektor,ali da krenemo od pocetka.

dakle na jednom mestu kod nas su bagerima izravnali nekih 20m u krug jedan lokalitet i spremili da se tu baca pesak,tako da sam iskoristio priliku da testiram detektor,cim sam stigao video sam da je vec bio tu neki detektorista,ali nema veze,dadoh sansu i deusu i rezultati su bili i vise nego zadovoljni sto se nalaza tice a takodje i dubine,odvajanja itd.

kako sam odradio test:

uhvatio sam 5 linija duz tih 20m sto bi bilo nekih 100m ukupnog mahanja,nista nisam vadio na sta god je zapistalo,do kraja testa.

sta sam testirao:
v2.0,v3.1,v3.2 (moj i kratkijev program)

sa startne linije sam krenuo prvo sa v2.0 na svaku metu sam izmenjao fabricke programe a zatim kratkijev i moj program,obelezavajuc i svaku metu sa dobro/lose/nesigurno......zatim kuci na update 3.1 i poovno ista procedura,sve do 3.2,

kada sam sve uredno obelezio,onda sam odabrao program koji je najbolje davao signale i krenuo u iskopavanje.

zakljucak je sledeci:

mozda ste vi zadovoljni sa dubinom i reakcijom v3.2 ali ja nisam zadovoljan vec sam prezadovoljan,doslov ce moj detektor izuva iz cipela 2.0 na koji se sigurno vise ne vracam,bar posle ovoga.

uz duzno postovanje kolegi kratkiju koji se stvarno zalaze da predstavi detektore u najboljem svetlu i pomoci drugima oko stelovanja,ali je njegov program,prepisan odavde bio najgori,pa cak i od svih fabrickih stelovanja.

taj program mi je davao najvise gvozdja,cak i sve dobre mete,sem jedne limene boce,koja je imala dvojni zvuk (dobro lose).takodje je taj program davao zvuk gvozdja na dve kovanice koje sam izvukao napolje iz zemlje a da gvozdja nije bilo,ako me pitate zasto,ja odgovora nemam.

najbolje mi se pokazao,i bez greske ovaj sto sam ga ja odradio,cak sam sa njim pronasao i dodtne mete,koje sam naknadno obelezio (ali vise nisam isao kuci da vracam na 2.0 i 3.1) i testirao sa ostalim programima ali oni jednostavno nisu davali nikakav signal.
iako je moj i kratkijev program slican,u pitanju su nekoliko nijansi,stvarno mi nije jasno zasto jedan toliko zataji,iako je jos na kratkijev je sens 95,a na moj 90 (probao sam krakijev isto na 90 i nista,opet gvozdje)....

da skratim pricu,
deus je konacno uradio nesto od ovog detektora,jer sam od samog pocetka video da je deus bio gori i od gmp i od gmaxxa i od mnogih rucnih radova koji ne vrede ni 200e a da ne pominjem ostale detektore (bar za mene)....
vec pri probi 3.1 sam video ne malo nego mnogo veliku promenu u svemu.
neki pominju da je plici,meni je dubina sasvim monstruozna
a najvise me je odusevilo na dunavu kratkijev program u kombinaciji sa grundom kako sam ga odradio,gde sam ostao bez teksta kada sam izvukao najobicniji rimski klin na nekih 50cm dubine,pretrazeci sve okolo i u rupu da me neka druga meta nije navela da kopam,ali tamo niceg vise nije bilo.

samo jos nekako naci i resenje za sitna olova od par milimetrica koja ne moze da izbaci a jako nervira kad se udje u neku zonu gde se pucalo na prepelice.

od danas traktor moze da sluzi samo za ovo :

http://www.youtube.com/watch?v=pDHzK3Xe7Yw






naravno sala
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku eclipse4 na prilogu
  #104  
Staro 23.09.2013, 09:20
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Lep prilog druze, stvarno si dao sve od sebe.
Drago mi je da si zadovoljan i da si nasao stelovanje za sebe. To puno varira, zavisno od tetena do terena, zemljiste je svuda razlicito.
Sta kod mene radi dobro ne radi kod tebe i obrnuto, vazno je biti uporan i probati dok ne nadjes stelovanje za sebe.
odgoovorite sa citatom
  #105  
Staro 23.09.2013, 17:02
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
ovo je vec drugi put da kazem da cu napisati stelovanja a eto jos nisam doneo detektor gore,al ga treci put stvarno nosim,napisacu moja stelovanja,a ti imas jedan zadatak da isprobas moje i tvoje,cisto usput,da napravimo jedan mali zakljucak,ili sam ga ja potrefio za sebe,mislim na program,ili ce se i kod tebe bolje ponasati moj,sasvim nebitno,imati oba nista nece smetati a moze koristiti.

a ako si nasao neki novi,ispisi ga ovde ili na pp pa da istestiram i to,dok ne budem spreman za njivu.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #106  
Staro 23.09.2013, 19:20
Kele78
Gost
 
prilozi: n/a
Ja menjam sens,disk i sve ostale zaebancije u zavisnosti od terena...tako da mozda i znamo za taj tvoj novi program
odgoovorite sa citatom
  #107  
Staro 23.09.2013, 20:06
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
ma nije to neka matematika,isti sam koristio i na dunavu i sada na testu na lokalitetu.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #108  
Staro 23.09.2013, 23:14
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Ne znam sa kojom sondom si pravio testove, ja radim sa 22-kom.
Mislim da ima razlike izmedju male i velike posebno kod gvozdja.
odgoovorite sa citatom
  #109  
Staro 24.09.2013, 20:30
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
sa velikom ja radim uvek.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #110  
Staro 25.09.2013, 19:25
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
mala i velika sonda i sa identicnim stelovanjima znaju da daju razlicite tonove u nekim slucajevima ...
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Deus Jevus XP 11 01.08.2012 10:44
Xp deus Goran XP 13 20.08.2011 16:05
Test Deus kratki XP 3 09.01.2011 20:11
XP Deus kratki XP 3 08.01.2011 17:19


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!