Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Kako? (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=153)
-   -   PITANJE ZA SVE! (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=2539)

sirmium 12.12.2007 17:03

PITANJE ZA SVE!
 
Ovo pitanje se najvise odnosi na Moderatora ali da bi nesto bilo ostvareno morala bi i vecina da me podrzi!

Hteo sam samo da predlozim da nas Vumi otvori jos jednu rubriku a ta rubrika bi se trebala odnositi na sledece:
Ima dosta ovde i tragaca i kolekcionara, svi Kolekcionari mozda nemaju sve pa bi putem ovoga foruma mogli da recimo razmenjuju novcice ili ako nesto neko ima za prodati da to i ponudi ali preko PP, ili kome sta fali u kolekciji, neznam kako bih to mogao da definisem ali nadam se da cete svi to razumeti ! Gledao sam razne forume u na vecini postoji tako nesto! Ovo je samo predlog! Da cujem sta Vi kazete?

Fallen Angel 12.12.2007 17:54

To Bi Bilo Extra, Sto Se Mene Tice... :)

IVLIANVS 12.12.2007 19:00

To bi zaista bilo super,ali od toga nema nista.Osim aki neko od njih ne bude imao neke koristi od toga.
Meni su skinuli oglas za prodaju detektora ,obrisali neke postove,ispljuvali su moje nalaze-proglasili falsevima,moj detekor White`s DFX proglasili losim,mikroslop koji sam stavio na oglas da se prodaje takodje da ne valja...Salju mi opomene na PP,zasta me zabole qrac.
Par ljudi ima ovde monopol i to je to.Jedan drugom se uvlace u d..e.
Mozda ce neko ovo protumaciti kao nekulturno i nevaspitano,ali kod mene nema ono:ko tebe kamenom ti njega hlebom.
Na prostakluk odgovaram prostaklukom,da bi me bolje razumeli.
Znaci njihov je prostakluk pritajen i primitivan a moj otvoren i direktan.
:26:

kratki 12.12.2007 19:23

Ivlianus ovaj tvoj post mogu samo da razumem kao novu provokaciju!Vidim da uvek trcis pred rudu zato i ispadne tako kako si napisao gore. Bolje malo postuj ono sta drugi misle pa ce se i tvoje postovati i nemo blatiti druge bez razloga!!! Ovim tvojim izrazima ovde nije mesto.

kele 78 12.12.2007 19:56

Podrska
 
Citat:

citat od sirmium (Prilog 19596)
Ovo pitanje se najvise odnosi na Moderatora ali da bi nesto bilo ostvareno morala bi i vecina da me podrzi!

Hteo sam samo da predlozim da nas Vumi otvori jos jednu rubriku a ta rubrika bi se trebala odnositi na sledece:
Ima dosta ovde i tragaca i kolekcionara, svi Kolekcionari mozda nemaju sve pa bi putem ovoga foruma mogli da recimo razmenjuju novcice ili ako nesto neko ima za prodati da to i ponudi ali preko PP, ili kome sta fali u kolekciji, neznam kako bih to mogao da definisem ali nadam se da cete svi to razumeti ! Gledao sam razne forume u na vecini postoji tako nesto! Ovo je samo predlog! Da cujem sta Vi kazete?


JA sam da se podrzi ova inicijativa.

sirmium 12.12.2007 21:04

Valjda ce se i moj imenjak javiti da cujem sta on kaze!

Vumi 12.12.2007 21:54

@Sirmium, najmanji je problem otvoriti takav podforum. Objave o prodaji nisu i nece dolaziti u obzir, bar dok sam ja vlasnik foruma (koliko cu jos biti to ne znam jer se troskovi lagano nagomilavaju).
Sta mislis na sta ce da izgleda na kraju taj podforum. Svi ce poceti da ga zatrpavaju raznoraznim stvarima, tako da ce ostatak foruma brzo zamrijeti. Kada bih ja znao da ce se taj forum razvijati, kao sto ti rece neki strani sto to rade, nebi bilo nikakavih problema.
Evo, ja cu odmah to da uradim ali budi siguran da ce najmanje za mjesec dana biti zatvoren, zbog gore navedenih razloga:

@Ivlianus
Sta reci na ovaj tvoj "prilog"?
Ja nemam namjeru da ti se pravdam zbog necega, ali nacin kojim pises nije ni malo lijep. Kratko ti je vec napisao o tome.
Sto se tice brisanja tvojih postova...sam si mi napisao u PP da ti izbrisem sve postove, sto ja ipak nisam ucinio.
Sto su ti izbrisani postovi o prodaji detektora i o mikroskopu to ne znam (ako i jesu uopste)...mozda se radi o tome da je kompletan podforum "BAZAR" iskljucen za priloge.

Zamolio bih te da mi sada objasnis sta si mislio sledecom recenicom:
"Osim aki neko od njih ne bude imao neke koristi od toga".
Jedno cu ti reci u vezi ovoga...ja, kao vlasnik foruma nisam nikada imao nekakve koristi od ovoga foruma...imam i te kakve troskove, a to ti nije palo na pamet. Vjeruj mi da mi je dosta puta doslo da ga zatvorim, sto i nije iskljuceno da se desi, nastavi li se ovako kao sada. Ne treba mi u zivotu da citam takve postove kao sto si ti gore napisao.
Nauci vec jednom da je forum mjesto gdje se svako moze oglasiti sa svojim misljenjem, nije bitno da li se ono tebi dopalo ili ne.

Eto, i ovaj put sam ti poklonio prilicno vremena i zamolio bih te da prestanes pisati svasta o (meni) nama.

sirmium 12.12.2007 22:06

Sto se tice troskova to ti najbolje znas sta ,gde i koliko, sto se tice prodaje ja sam napomenuo da to ide preko PP ; e sad ako ti otvoris podforum i ja napisem da skupljam lepe antoninijane , da ih kupujem i recimo da mi fali .. taj..taj..i taj svako na PP moze da mi ponudi to! Ili javi se neko drugi kome nesto u kolekciji fali ..itd itd.
Naravno nebih da se ljudi opuste pa pocnu da nude sve i svasta za to isto nisam, sta znam razmisli pa ako zelis i probaj, to je bio samo predlog!

Vumi 12.12.2007 22:11

Evo, podforum ti je otvoren ali bih zamolio sve da ne pominju nikakvu kupovinu ili prodaju, posebno ne praistorijskih i antickih predmeta.
Nemojte takodje shvatiti da ce ovo biti mjesto za postavljanje oglasa o kupovini. Znaci, ako neko ima nesto za zamjenu neka to postavi na taj nacin i bice sve ok, inace ce biti izbrisano.
Nadam se da vam je poznato da je prodaja ovakvih stvari zabranjena i da ne zelim imati sa time problema.

kele 78 12.12.2007 22:16

Poziv svima
 
Citat:

citat od Vumi (Prilog 19607)
@Sirmium, najmanji je problem otvoriti takav podforum. Objave o prodaji nisu i nece dolaziti u obzir, bar dok sam ja vlasnik foruma (koliko cu jos biti to ne znam jer se troskovi lagano nagomilavaju).
Sta mislis na sta ce da izgleda na kraju taj podforum. Svi ce poceti da ga zatrpavaju raznoraznim stvarima, tako da ce ostatak foruma brzo zamrijeti. Kada bih ja znao da ce se taj forum razvijati, kao sto ti rece neki strani sto to rade, nebi bilo nikakavih problema.
Evo, ja cu odmah to da uradim ali budi siguran da ce najmanje za mjesec dana biti zatvoren, zbog gore navedenih razloga:

@Ivlianus
Sta reci na ovaj tvoj "prilog"?
Ja nemam namjeru da ti se pravdam zbog necega, ali nacin kojim pises nije ni malo lijep. Kratko ti je vec napisao o tome.
Sto se tice brisanja tvojih postova...sam si mi napisao u PP da ti izbrisem sve postove, sto ja ipak nisam ucinio.
Sto su ti izbrisani postovi o prodaji detektora i o mikroskopu to ne znam (ako i jesu uopste)...mozda se radi o tome da je kompletan podforum "BAZAR" iskljucen za priloge.

Zamolio bih te da mi sada objasnis sta si mislio sledecom recenicom:
"Osim aki neko od njih ne bude imao neke koristi od toga".
Jedno cu ti reci u vezi ovoga...ja, kao vlasnik foruma nisam nikada imao nekakve koristi od ovoga foruma...imam i te kakve troskove, a to ti nije palo na pamet. Vjeruj mi da mi je dosta puta doslo da ga zatvorim, sto i nije iskljuceno da se desi, nastavi li se ovako kao sada. Ne treba mi u zivotu da citam takve postove kao sto si ti gore napisao.
Nauci vec jednom da je forum mjesto gdje se svako moze oglasiti sa svojim misljenjem, nije bitno da li se ono tebi dopalo ili ne.

Eto, i ovaj put sam ti poklonio prilicno vremena i zamolio bih te da prestanes pisati svasta o (meni) nama.

Ja ti verujem da nemas nikakve koristi (mislim novcane pre svega)I Predpostavljam da sve ovo sam finansiras iz svojih izvora ,ja sam novi korisnik i mogu ti reci da sam odusevljen od prvog dana od kako sam postao clan i sve bih dao da ovaj forum nastavi da radi pa ako treba da se osnuje neki klub iz cijeg bi se budzeta finansirao jedan deo ovog foruma ili bilo koja druga varijanta koja bi doprinela da ovaj forum opstane .

Ideja koju je nas prijatelj SIRMIUM predlozio nije losa samo bi trebalo da se saslusaju predlozi svih ucesnika foruma i da se na kraju odluci .Sta +kako+zbog radi cega= ODLUKA

Ja licno predlazem dobrim ljudima i prijateljima foruma da svako da po jedan 1evro mesecno a evo ja cu dati dva 2e.U Korist ovog foruma jer ovo je stvarno mesto gde iskusni ljubitelji ovog hobija mogu da imaju svoju razonodu i svoju ljubav prema hobiju mogu da podele sa neiskusnim radoznalim pocetnicima.Sve u svemu mislim da je ovaj forum ne visa skola neko Zavrsni ispit na fakultetu i vise od toga.


Pozdrav svim ucenicima ,,Molim izjasnite se za moj predlog ,,ZIVEO VUMI,,

Vumi 12.12.2007 22:24

Kele, hvala ti na prijedlogu, ali ne vjerujem da bi od toga bilo nesto, jer sve je ok dok je besplatno, cim nije postaje nezanimljivo :26:

kele 78 12.12.2007 22:30

pozdrav
 
Citat:

citat od Vumi (Prilog 19612)
Kele, hvala ti na prijedlogu, ali ne vjerujem da bi od toga bilo nesto, jer sve je ok dok je besplatno, cim nije postaje nezanimljivo :26:

Mislis da ovi sto jure smukove jame i misije rupe zaista imaju smuka u dzepu.he he

kratki 12.12.2007 22:42

Predlog je interesantsn, i ako se svi pridrzavamo pravila sigurno da ce funkcionisati. Vumiju sam zahvalan sto je osnovao ovaj forum pored kojeg sam dosta naucio i nadam se da ce opstati jos dugo da svi clanovi mogu uzivati u istom. Zbog toga pokusavam da dam svoj doprinos na forumu i na taj nacin se oduzim.Ne svidjaju mi se (pogresni) licni zakljuci, misljenja i komentari na racun nas moderatora koji se trudimo da jos ulepsamo ovaj i te kako lep forum. Bilo bi mi draze kad bi takvi pojedinci (psiholozi) isto dali neki doprinos i podelili svoje znanje i iskustva sa svima na forumu. Bilo bi interesantnije citati tako nesto. Pozdrav!!!

Pretorijanac 12.12.2007 22:44

Keletova ideja nije loša. Možda bi mogao Vumi da izvedeš jednu od onih "Donations" varijanti pa ko ima Visa karticu i dobru volju neka priloži koji €. :)

IVLIANVS nema zavere na ovom forumu. :)
Kada sam se ja učlanio i napisao prvi prilog... Terminus je jedva čekao da novajliju obaspe svojim znanjem, a Vumi mi je korigovao prilog. Reagovao sam slično kao ti. U stvari, u pravu su i jedan i drugi. Vumi nam je dao mesto na kome možemo da se mi nadri-arheolozi družimo (pod uslovom da ga ne kompromitujemo), a Terminus je izneo svoje mišljenje (relativno pogrešno :)).
Poenta priče: Detektor konsultuj se sa Vumijem da li može da udje u sekciju "Polovni detektori" na Detektori.com i pod kojim uslovima, nije čovek ni svoje proizvode nudio na forumu. Što se tiče proglašavanja tvojih komada falš komadima, to je nečije mišljenje, šta ćeš!? Na žalost ima toliko falš komada u opticaju zbog blizine Bugarske i Italije te su ljudi sa razlogom sumnjičavi.

Fallen Angel 12.12.2007 23:01

E Moze I To.....Kao Neki Podforum Za Donacije :) ....Pa Ko Koliko Moze Sjajna Ideja Kele :)

sirmium 12.12.2007 23:16

e tu cu biti MODERATOR . Sta ces brate kad volim sa LOVOM da radim.

Vumi 12.12.2007 23:24

Sto se tice nekakvih donacija...mogu ja otvoriti i temu na to pitanje (moze i neko drugi, ne moram ja), pa cemo vidjeti rezultate :).
Evo da budem iskren i da vam kazem koliko me kosta godisnje ovaj forum.....racunajuci , sam domen, licencu za forum (skriptu), koja se placa godisnje jednom, moji troskovi izlaze na nekih 400€.

kele 78 12.12.2007 23:25

hej zemo
 
Citat:

citat od sirmium (Prilog 19628)
e tu cu biti MODERATOR . Sta ces brate kad volim sa LOVOM da radim.

Pa nemoj tako, ti si vec dobio titulu.

Vumi 12.12.2007 23:26

Citat:

citat od Pretorijanac (Prilog 19623)
Kada sam se ja učlanio i napisao prvi prilog... Terminus je jedva čekao da novajliju obaspe svojim znanjem, a Vumi mi je korigovao prilog. Reagovao sam slično kao ti.

Poznata je stvar da se ne moze svakome uciniti po njegovoj volji. Ako se dvojica "zakace" tesko da treci moze smiriti strasti a da obe "zaracene" strane budu zadovoljne.

sirmium 12.12.2007 23:28

Samo, ja mislio tu neka zesca lova pa da i ja se ogrebem za nesto!:huepfer01

Sala na stranu,ako treba da nesto pomognemo tu smo,moja krvna grupa je ( 0+) ili je -.........e sad neznam!

Vumi 12.12.2007 23:29

Krvi me ne treba, kada je imam viska odmah se pojavi moja supruga i popije :)

sirmium 12.12.2007 23:32

Pa da se menjamo ,moja trosi pare, zato i nemogu nista da ponudim osim krvi!

kele 78 12.12.2007 23:37

POZDRAV
 
Citat:

citat od Vumi (Prilog 19630)
Sto se tice nekakvih donacija...mogu ja otvoriti i temu na to pitanje (moze i neko drugi, ne moram ja), pa cemo vidjeti rezultate :).
Evo da budem iskren i da vam kazem koliko me kosta godisnje ovaj forum.....racunajuci , sam domen, licencu za forum (skriptu), koja se placa godisnje jednom, moji troskovi izlaze na nekih 400€.

Mislim da to i nije neka lova kada bi se podelila na nas vise desetina prijatelja foruma .A ako bi se sakupilo vise mogli bi da organizujemo i neka druzenja i skupove. A mozda dobijemo i koga poslanika u skupstini i ozbiljno predstavimo svoju ljubav prema ovom hobiju .I mozda jednog dana budemo velika konkurencija ministarstvima kulture u zemljama bivse Juge.Hocu da kazem da mozemo da ostvarimo neka prava.?

sirmium 12.12.2007 23:39

Pa da zavrisimo u Hagu! Ti si lud!

Stef74 12.12.2007 23:46

Ljudi budimo srecni sto imamo ovaj forum, na kome je lepo okupiti se i razmeniti misljenje i dosta sta nauciti o ovom nasem hobiju.
Da se Vumi kao pravi administrator drzi pravila ( kao recimo ovde u fr. gde nesmes pomenuti gde si sta nasao, osim ako nije u sumi ili njivi , jer ako pomenes keramiku na tom mestu gde si to pronasao, dobijas prvo kritike od svih mogucih majmuna kako si upao na neki arheoloski lokalitet,tretiraju te pljackasem, brisu ti -postove gde prikazes vise od 7-8 novcica i kazes da si ih nasao na jednom mestu jer je to za njih neprijavljeni lokalitet, ili kao meni sto sam rekao da sam to nasao u srbiji, kako sam ja pljackao neki lokalitet i sve to prokrijumcario u fr, prvo reakcije i svadja a onda brisanje to sa njihovog foruma jer su oni u skladu sa zakonom ...) nebi smeli pricati to sto pricamo i kazivati i pokazivati jedni drugima nalaze koji vecinom dolaze sa nekog lokaliteta koji je najverovatnije uveden i na neku ruku zasticen.
Svaka tebi cast Vumi na toleranciji, a i ako izbrises ili promenis neki post mislim da nije zato sto ti se moze vec zato sto nije u skladu sa tvojim forumom i to je tvoje pravo kao sto bi bilo pravo svakog od nas da ima svoj sajt. A sem toga pravilo foruma postoji http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=2 pa je red kao i na svakim forumima da se pridrzavamo istog.
Pozz Stef...

Enigma 13.12.2007 00:00

Vumi, postavi kasicu prasicu da ju natrpamo, nije pošteno da sam snosiš ove troškove koji baš i nisu zanemarivi. :) :26:

kele 78 13.12.2007 00:08

prasica da bude debela
 
Citat:

citat od Enigma (Prilog 19645)
Vumi, postavi kasicu prasicu da ju natrpamo, nije pošteno da sam snosiš ove troškove koji baš i nisu zanemarivi. :) :26:

Pa ko hoce dobrovoljno hoce ,ko nece nemora niko ne primorava.

IVLIANVS 13.12.2007 01:11

Citat:

citat od Vumi (Prilog 19607)
@Ivlianus

Sto se tice brisanja tvojih postova...sam si mi napisao u PP da ti izbrisem sve postove, sto ja ipak nisam ucinio.
Sto su ti izbrisani postovi o prodaji detektora i o mikroskopu to ne znam (ako i jesu uopste)...mozda se radi o tome da je kompletan podforum "BAZAR" iskljucen za priloge.


Nauci vec jednom da je forum mjesto gdje se svako moze oglasiti sa svojim misljenjem, nije bitno da li se ono tebi dopalo ili ne.

Eto, i ovaj put sam ti poklonio prilicno vremena i zamolio bih te da prestanes pisati svasta o (meni) nama.


Tacno je da sam ti poslao PP u kojoj sam te zamolio da me obrises sa Foruma i da obrises sve moje postove.Razloge sam vec naveo...

Dalje..moj oglas je bio u bazaru.Obrisan je i meni vise nije dozvoljeno postavljati priloge u njemu?!U redu,preci cu preko toga
Preci cu i preko Enigminog komentara u vezi mog pronalaska:
"pronadjoh na internetu isti takav komad-samo original"
to nije iznosenje misljenja-to je prepotentan i zloban komentar nekoga ko misli da je popio svu pamet ovog sveta u vezi arheologije.
Ja sam u zivotu samo jednom drzao fals u ruci i nikad vise...Imam 41 godinu i ponosno mogu da kazem kako trazim novcice od svoje 7 godine.Tada sam sa ocevim vojnim asovom iskopao prvi novcic u Licinijusovim termama-koji i dan danas stoji u albumu.
Mnogi se pitaju-zasto sam i dalje na ovom forumu kad sam tako ogorcen na moderatore.
Zbog toga sto je moja ljubav prema arheologiji veca od bilo kakve sujete.
I zaista cemu sva ta prepucavanja oko gluposti.
Ja cu istog trenutka da prestanem ali zelim minimum postovanja i izvinjenje od nekih ljudi.
Evo ja se prvi izvinjavam svima koje sam uvredio nekim svojim postovima-vrlo sam impulsivan i ivek kazem ono sto mislim-zato bas u zivotu nisam najbolje prolazio...samo sto se tice posla i novca.
Ja sam svoje teske miliarense i zlatnike odavo pronasao-to su moja zena i dvoje dece.
Sve ostalo je p..... dim :26:

bokiii 13.12.2007 10:29

Julianus u kom gardu su se nalazile te terme?
Dobio sam na poklon knjigu tlo Srbije zavicaj rimskih careva i licinije je uvrscenj u nju al pise da bas nije pouzdano odaklen je.Na mapi pokazuju istocni dio Srbije jer je valjda s Galerijem odrastao pa se pretpostavlja da je tu odnekle...

galbin 13.12.2007 13:50

ljudi potpuno se slazem sa stef74 i njegovim komentarom,a stose tice toga dalismo mi pljackasi ili nismo to zavisi od karaktera samog coveka.nemoga reci da je neko lopov ako je naso nesto na nekoj njivi a dali je ta parela vec registrovana negde kao lokilitet ili ne to nemozemo znati. zato nemojte nikoga suditi po tome.nazalost kada bi zakon bio bilje regulisan nebismo imali takvih problema

ЛазарС 13.12.2007 15:28

Citat:

citat od Enigma (Prilog 19645)
Vumi, postavi kasicu prasicu da ju natrpamo, nije pošteno da sam snosiš ove troškove koji baš i nisu zanemarivi. :) :26:

Ma, bio bi sigurno od pomoći i Guglov "Ad sens"... Vumi, verovatno znaš da sa tim Guglovim servisom većina vlasnika internet stranica smanjuje svoje troškove. Zašto ga do sada nisi inplementirao?

fabijanus 13.12.2007 15:54

Citat:

citat od kele 78 (Prilog 19638)
Mislim da to i nije neka lova kada bi se podelila na nas vise desetina prijatelja foruma .A ako bi se sakupilo vise mogli bi da organizujemo i neka druzenja i skupove. A mozda dobijemo i koga poslanika u skupstini i ozbiljno predstavimo svoju ljubav prema ovom hobiju .I mozda jednog dana budemo velika konkurencija ministarstvima kulture u zemljama bivse Juge.Hocu da kazem da mozemo da ostvarimo neka prava.?


.....na ,,, dobro da nisi rekao da budemo konkurencija Europskoj uniji ........

fabijanus 13.12.2007 16:03

.......korisnici ovoga foruma smirite malo strasti , ne treba se uvek osvrcati na sve komentare bili oni pozitivni ili negativni .........

Vumi 13.12.2007 16:41

Citat:

citat od ЛазарС (Prilog 19665)
Ma, bio bi sigurno od pomoći i Guglov "Ad sens"... Vumi, verovatno znaš da sa tim Guglovim servisom većina vlasnika internet stranica smanjuje svoje troškove. Zašto ga do sada nisi inplementirao?

Ko kaze da nisam probao...odgovor je bio da ne mogu primiti "nedovrsenu stranicu"...sta im to znaci ne znam, mozda se tako zove stranica na koju nemaju pristupa neregistrirani korisnici...u svakom slucaju ne moze :)

Vumi 13.12.2007 16:44

Citat:

citat od Enigma (Prilog 19645)
Vumi, postavi kasicu prasicu da ju natrpamo, nije pošteno da sam snosiš ove troškove koji baš i nisu zanemarivi. :) :26:

Na koji nacin to mislis da se izvede. Da bi neko prebacio nekoliko € na austrijski bankovni racun, vjerovatno ce trebati platiti vise od te sume same troskove prenacivanja?

fabijanus 13.12.2007 16:47

Citat:

citat od Vumi (Prilog 19672)
Na koji nacin to mislis da se izvede. Da bi neko prebacio nekoliko € na austrijski bankovni racun, vjerovatno ce trebati platiti vise od te sume same troskove prenacivanja?

.....ne Vumi postoi IBAn ......

Vumi 13.12.2007 16:53

Da, ali je besplatno prebacivanje za koje se koriste IBAN i Swift kodovi, samo za podrucje EU

ЛазарС 14.12.2007 09:51

Citat:

citat od Vumi (Prilog 19671)
Ko kaze da nisam probao...odgovor je bio da ne mogu primiti "nedovrsenu stranicu"...sta im to znaci ne znam, mozda se tako zove stranica na koju nemaju pristupa neregistrirani korisnici...u svakom slucaju ne moze :)

Da li si im ponudio link www.vumidet.net ili www.vumidet.net/forum ?

Pretorijanac 14.12.2007 14:47

Pregledao sam malo kako su donacije uredjene na drugim sajtovima.
Pretežno idu preko PayPala. Ako bi postavio tako nešto ne bi imao donacije iz Srbije.
Bosna, Hrvatska i Slovenija su obuhvaćene njihovim sistemom. link1 link2

Vumi 14.12.2007 19:52

Postoji opcija u samoj forumskoj skripti, da se odredjeni dijelovi foruma zatvore za pristup onima koji, recimo nisu uplatili svoje sponzorstvo a koji jesu, prerbacuju se u grupu "Sponzori" sa automatskom dozvolom ucesca u tom odredjenom forumu. Uplate se mogu vrsiti putem PayPala, pa ako treba i na bankovni racun.
Sta mislite, sta bi se desilo kada bi podforum "Antika" bila pristupacna samo "sponzorima"...d a li bi se ovaj forum brzo ugasio? :)


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 22:24 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!